pátek 29. března, 14:51 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Založte si eDeníček! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 

Umíte přezimovat surfinky?

Autor: kiwi - nováček
Datum: 13.08.2006 09:39
 

Umíte někdo přezimovat surfinky? Já jsem je letos uchránil / mám je tak, aby na ně nepršelo/  a přemýšlím o jejich přezimování. Ale ještě jsem neslyšel, že by se to někomu vydařilo. Asi je lepší si je na jaře koupit, ale mě to láká jako pokus. Mám krásné plnokvěté. Taky s postřikem proti padlí - jaký máte zkušenosti? Já jsem dostal od kamarádky už rozdělanou vodičku. Mám to stříkat už od října , v září je prý pozdě. Ona tím stříká verbénky celé léto a má je zdravé. Tak se těším na nějakou tu radu.

 

Komentáře a názory

 
  • Re: Umíte přezimovat surfinky?

    Autor: boboci - začátečník
    Datum: 16.08.2006 08:31
     
    Přezimovat můžeš surfinii stejným způsobem jako pelargonii, ale problémem je podzimní výskyt plísní, které většinou rostlinu včas neošetřenou znehodnotí pro její zimní uskladnění.Proto je výhodnější koupě nové sazenice. Dlužno dodat,že i petúnie je z botanického hlediska rostlina víceletá,ale s výjimkou své vlasti, kterou je Jižní Amerika,se všude pěstuje jako letnička.
     
  • Re: Umíte přezimovat surfinky?

    Autor: kiwi - nováček
    Datum: 16.08.2006 16:24
     
    Díky Boboci, právě ta plesnivina mě o ně každý rok připraví. Koupím si na jaře nové a šmitec.Díky za radu z praxe.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Zahrada (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.