sobota 20. dubna, 08:49 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: kiwi
Status: nováček

Umíte někdo přezimovat surfinky ?

Datum: 13.08.2006 09:41
 
Umíte někdo přezimovat surfinky? Já jsem je letos uchránil / mám je tak, aby na ně nepršelo/  a přemýšlím o jejich přezimování. Ale ještě jsem neslyšel, že by se to někomu vydařilo. Asi je lepší si je na jaře koupit, ale mě to láká jako pokus. Mám krásné plnokvěté. Taky s postřikem proti padlí - jaký máte zkušenosti? Já jsem dostal od kamarádky už rozdělanou vodičku. Mám to stříkat už od října , v září je prý pozdě. Ona tím stříká verbénky celé léto a má je zdravé. Tak se těším na nějakou tu radu.
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kiwi (13.08.2006 09:43)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 13.08.2006 09:48
     
    To jsem ještě nikdy nezkoušela. Ale zkusila bych je ostříhat a zazimovat jako balkonovky. A pro jistotu bych si nechala pár semínek.winking smiley Tak ať se pokus zdaří.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

     
     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 13.08.2006 10:03
     
    Mono, já na nich žádná semínka nemám. Udělají zárodek semeníku. Na petúnkách se semena dělají, to znám. Tak mi zbyde jen to přezimování. Zkusím udělat nejakého aplegra, ale o tom tedy nevím vůbec nic.Nemáš s tím zkušenost?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 13.08.2006 10:17
     

    Ježiš no jo...vždyť oni nedělají semena. No to jsem to zas vymňoukla. grinning smiley. Co je to aplegr?? To zas nevím já.

    Já budu zkoušet zazimovat drchničku. Tedy pokud to je drchnička. Zkusím ji nařízkovat, dát pod igelit a zimovat na verandě...světlo, chlad. Pár jich asi zkusím dát do bytu mezi okna.

     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 13.08.2006 10:21
     
    Aplegr je asi odborně řízek , tedy ne ten vepřovej.
     
  • Autor: boboci
    Status: začátečník

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 17.08.2006 15:14
     
    Surfinie Je příbuzná petúnií, ale množí se většinou řízkováním. Může sice přezimovat, ale lepší je koupit nové sazenice.
    Tak pokud umíš přezimovat petúnie jsi za vodouspinning smiley sticking its tongue out
     
  • Autor: pejsek
    Status: začátečník

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 17.08.2006 15:28
     

    Já jsem vloni zkoušela přezimovat Million Bells, ale někdy koncem listopadu mi uhynuly-měly málo světla a napadla je plíseň šedá.

    Aplegr říká moje kolegyně - rodilá pražačka. Oplégr jsem slyšla od paní z Hradce Králové. Tak nevím, kde to má původ, každopádně to není odborný termín.

     

    Toto na to říká slovník cizích slov:

    Slovo:

    aplégr, oplégr


    Význam: 1. odnož, řízek, odkopek rostliny

     2. nezdárný potomek

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 17.08.2006 16:42
     
    Aha. Tak aplégrů či oplégrů jsem teď nařezala dost.grinning smiley
     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 17.08.2006 18:01
     
    Já to považuji za ryze slengový výraz
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 27.01.2007 00:19
     

    Tak tohle téma je již neaktuální - přesto. Surfinky jsem normálně zimovala. Před uložením ostříhat na cca 5 - 10 cm pahýly. Listí opadá samo nebo otrhat. Polít x molicím, padlí. Zimovat na + 5 - 10. Zalévat tak cca 1x měs. Při slunci více. Nehnojit

     Obráží III - IV měsíc. Lepší je z nově vyrašených udělat řízky.  Ty někdy ztratí plnokvětost.

    Matky jsem sice zimovávala, ale lepší je dle počasí udělat zač. září řízky. Zakoření do 1. říjnového týdne. Zimovat je.

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 26.03.2012 19:36
     
    733.jpg

    eye rolling smiley Podařilo se mě přezimovat petunku.Emilka

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Umíte někdo přezimovat surfinky ?

    Datum: 07.05.2012 21:32
     

    Emilka je šikovná holka že vydržela , znám tu radost, když se něco podaří vypiplat thumbs down já si kupuji na jaře nové ,letos mám už krásně narostlé metanové , mám jich v truhlíku 5 kusů a jestli je nepomlátěj kroupy , tak by tomohl pěkně vapadat love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.