pátek 19. dubna, 14:55 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Elly
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

Datum: 26.09.2013 22:41
 

Zdravím všechny, dnes jsem se zaregistrovala a bloudím po těchto stránkách. Čtu, že si radíte i při fotografování a úpravách fotek. Testuji svůj nový přístroj NIKON 1 J1 a mám problémy. Automatika je sice dobrá věc, ale chci zkusit si sama nastavit clonu, čas a učit se fotit jedno téma za druhým. Už několik dní se trápím nad focením tekoucí vody. Dnes po dvouhodinové vycházce v gumákách, kbelíkem v ruce (místo stativu), brejlema a chutí vycvaknout tekoucí vodu, aby vypadala podobně jako na profi fotkách (taková ta stékající smetana) jsem rozčarovaná z mého "umění". Navíc mi asi po hodině ujela noha na kameni, tak jsem přišla zcela zmáchaná. Dovede mi někdo poradit?. Z 80ti fotek jsem vybrala něco do dvacítky, které jsem si hodila na album s technickým popisem. Pokud tady je človíček, který by mi mohl poradit, tak album přidám k diskuzi. Eliška

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 27.09.2013 02:11
     

    Dej sem nějakou fotku..jinak je těžké poradit..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 27.09.2013 06:58
     

    Když dáš dlouhý čas, tak je nejlepší zapnout samospoušť. I zmáčknutí spouště na stativu vyvolá pohyb a sdamospouští se tomu vyhneš.

     
  • Autor: Leona82
    Status: začátečník

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 12.10.2014 15:43
     

    Tekoucí voda, tzv. mléko není složitá věc. Je to jej o nastavení času. Čím delší čas, tím větší "mléko" winking smiley. Samozřejmě to není tak jednoduché.

    1) Nastavit dlouhý čas

    2) dlouhý čas většinou vede k přeexponování snímků, takže použít ND filtr plus podle potřeby nastvit podexponování snímků

    3) stativ je nezbytnost při dlouhých časech, bez toho to nepůjde

     

    To je v základu vše winking smiley

     
  • Autor: Leona82
    Status: začátečník

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 12.10.2014 15:44
     

    Určitě samospoušť, to už mi přišlo tak automatické, že jsem na to zapoměla grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 12.10.2014 17:34
     



    Leona82 napsal(a):

    Tekoucí voda, tzv. mléko není složitá věc. Je to jej o nastavení času. Čím delší čas, tím větší "mléko" winking smiley. Samozřejmě to není tak jednoduché.

    1) Nastavit dlouhý čas

    2) dlouhý čas většinou vede k přeexponování snímků, takže použít ND filtr plus podle potřeby nastvit podexponování snímků

    3) stativ je nezbytnost při dlouhých časech, bez toho to nepůjde

     

    To je v základu vše winking smiley

    Někdy nelze použít ND filtr, protože kdo má kompakt, namá šanci. Stačí nastavit co nejnižší ISO, co fotoaparát dovolí a vysoké clonové číslo. Nejkratší čas, aby se udělala z vody mlha je 1/15 sekundy a delší. Foťák buď položit na pevnou podložku, nejlépe ale použít stativ a nastavit samospoušť, aby nedošlo k roztřesení snímku. Není to nic těžkého winking smiley

    Chci jen upozornit, že ne vždy je mlha na fotce pěkná

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 12.10.2014 18:49
     

    Já vůbec nevím o čem tady mluvíte grinning smiley, ale to nevadí, od toho jste tu, nemůžu umět všechno. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Umíte fotit tekoucí vodu - vodopád nebo splav?

    Datum: 12.10.2014 22:28
     

    Amee mluvíš i za mě grinning smiley . Ale nahlídla jsem jen ze zvědavosti.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.