čtvrtek 18. dubna, 23:41 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Ulcerózní kolitida

Datum: 10.09.2009 16:12
 

Máte někdo zkušenosti s touto nemocí? Zajímaly by mě vaše rady, dietní program a prostě vše kolem nemoci. Věra

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ulcerózní kolitida

    Datum: 10.09.2009 19:29
     

    Věrko, pošli mi do sz tvou mailovou adresu, něco ti přepošlu. díky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (10.09.2009 19:35)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Ulcerózní kolitida

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ulcerózní kolitida

    Datum: 10.09.2009 21:08
     

    Anavi, dík za pomoc. Věra

     
  • Autor: magdalena
    Status: nováček

    Re: Ulcerózní kolitida

    Datum: 15.02.2010 17:24
     

    Ahojky,mám ulcerozní pankolitidu od června 2009,momentálně jsem v remisi,tedy v relativním klidu.Ta nemoc mě moc potrápila a stále trápí,ale nedá se nic dělat,musím s ní žít.Z počátku jsem brala kortikoidy Medrol 32mg,Salofalk,Imuran a Lanzul,teď beru 3 krát denně 2 tbl Sulfosalazin a 2 krát denně 1 tbl Imuranu,taky mám cukrovku ,píchám si inzulín.Komplikací UC je u mne enteroartritida,osteoponéza,což znamená,že mě bolí všechny klouby,svaly,šlachy.Já jím téměř vše,ale vyhýbám se:pečivu(denně tak 1 rohlík nebo krajíc chleba bez kůrky),zelenina vždy bez slupky,ovoce také bez slupky a bez jader,všemu co má zrníčka v jakékoliv podobě,ostrým potravinám a koření včetně kmínu,míň solit a sladit,kávu špaldovou.S tou cukrovkou to mám komplikované,protože si navíc musím hlídat sacharidy,takže jím jen omezeně.Denně chodím 3 až 5 krát na toaletu,stále je to průjem,ale při záchvatu jsem chodila až 20 krát denně,takže je to teď v pohodě,není mi špatně a nebolí mě břicho,přeji ti pevné nervy v boji s touto nemocí.ahoj

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ulcerózní kolitida

    Datum: 15.02.2010 20:42
     

    Bolelo tě břicho?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.