pátek 29. března, 14:12 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Veriseek
Status: nováček

Úklid po povodni

Datum: 14.06.2013 16:09
 

Čeká mě ten nejvíce nepříjemný úklid. Povodeň mi spláchla 1. patro mého domu a já zjišťuji, čím vlstně začít. Dokážete mi někdo poradit? Nechat vše vyschnout a nic zatím nedělat, než se tak stane? Nehrozí nějaké zdravotní nebezpečí? Jaké prostředky jsou nejlepší k úklidu takové spouště? Děkuji všem.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 16:22
     

    Verisku, je mě to líto, škodu máš velikou sad smiley Napiš v jaké fázi jste, co zrovna děláte. nafocené to jistě máš. Ať ti tady neradíme nějaké vyvážení bahna, když tam třeba není. Rozepiš se trochu... Máš chlapa, nebo nějakýho mužskýho na pomoc?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Úklid po povodni

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 16:31
     

    Je mě to líto. Vše zmáčené vyházet ven , vyfotit , sepsat soupis věcí , a odstranit bahno , vše zhruba omít cistou vodou .Pak zřejmě omlátit omítku a vysoušet. Ale rady se píší lehko, vím. Chce to fota . Když jsi se dostala na net, tak na stránkách je spousty odkazů o postupu a zejména ochraně zdraví, těžko z naší strany posuzovat.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 16:54
     

    začni nafocením škod pro pojišťovnu

     
  • Autor: Terouneek
    Status: nováček

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 17:28
     

    Verisku, mrzi mě, že ti voda zničila domov, snad práce půjdou rychle a budete ho mít jako nový. Samozřejmě je důležité začít s tím, aby dům začal schnout. Co se týče zdraví- hned po opadnutí vody vás ohrožují všemožné bakterie a plísně, které začínají propukat. Nejlepší je ještě před sanační prací s nima bojovat.Když se podíváš sem [www.nasledky-povodni.cz], tak zjistíš víc a zároveň ti mohou pomoci.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 19:51
     

    Já uklízela ve dvou vyplavených domech a v každém na to šli na začátku jinak. První normálně vzali vapkou včetně stěn. Všude je zalezlý jemný bahýnko. V druhém na to šli s rejžákama. Osobně bych preferovala tu vapku, pokud to jde, ušetří to hodně ruční práce. Optimální je všechno, co bylo pod vodou, vyhodit. Rozhodně se nedoporučuje konzumace potravin, třebas i zavařenin, které prošly povodní.

    Zařízení, které se dá používat nadále, je třeba umýt s přídavkem dezinfekce. Zdi není třeba hned zbavovat omítek, záleží hodně na tom, jak dlouho byly pod vodou. U nás to tentokrát bylo v řádu hodin, takže omítky je třeba hlavně sanovat proti plísni. A to se dělá namokro, aby se nevířily spóry. Takže rozhodně nečekat, až všechno vyschne, uklízet se musí hned, právě, dokud je to mokrý. Umyté zdy postříkat savem proti plísni.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 22:32
     

    Maj, nevím, jestli tvá a vůbec snaha všech ostatních není marná a zakladatelka diskuze si tuto nezaložila pouze proto, aby sem mohla dát odkaz pod jiným nováčkovským nickem sad smiley confused smiley Pokud tomu tak skutečně je, je toto parazitování na lidském neštěstí více než hnusné sad smiley thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.06.2013 22:33)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 22:46
     

    Anavi, už si myslím to samé co ty sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 22:51
     

    Mám taky ten pocit angry smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 14.06.2013 23:05
     

    Taky mi to tak připadá. thumbs up angry smiley A je smutné, že si vybrala tohle téma jako úvodní. Jen aby se jednou taky nesetkala s něčím podobným co by se týkalo přímo jí.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 15.06.2013 11:23
     

    No uvidíme, ale jestli bude někdo hledat radu, tak mu to třebas pomůže.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 16.06.2013 16:17
     

    Kdyby tu opravdu někdo hledal radu našla jsem toto:

    [www.mzp.cz]

     
  • Autor: Veriseek
    Status: nováček

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 17.06.2013 19:33
     

    Zdravím vás všechny..stále uklízíme, vysoušíme, uklízíme a vysoušíme. Není to úplná sranda, navíc jsme zjistili, že se nám voda dostala pod izolaci a to bude mnohem težší vysušit. Vzalo nám to celé spodní patro a právě proto, že mám dva malé prcky (1,4) tak mě zajímají spíše ty rady, ohledně zbavení se plísní a bakterií. Nenapsala jsem to úplně jasně, za což se všem omlouvám. Nechci na to jít pouze přes savo a sama, abych časem nezjistila, že to bylo špatně a dům se mi hemží bakteriemi a plísněmi.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 17.06.2013 20:24
     

    Savo je náhodou skvělé. Vůbec se mu nebraň. Chloramin se dá použít taky, ale je to s ním asi složitější. Napadá mě použít na dezinfekci horské sluníčko, pokud ho máš k dispozici.

    Držím pěsti, ať to zvládneš. Ber to tak, že máš důbvod začít odznova a nebudeš kupovat zbytečnosti, kterými se člověk často obklopuje. Najdi si na té situaci zkrátka něco pozitivního.

     
  • Autor: Veriseek
    Status: nováček

    Re: Úklid po povodni

    Datum: 24.06.2013 17:19
     

    Savu se nebráním ani trochu, omyla jsem jím vše, co nebylo třeba vyhodit. Ale i tak jsem se rozhodla, že si nechám od profesionálů trošku pomoci a oni v poškozených prostorách aplikovali aekologickou a zdraví nezávadnou technologii pro okamžité likvidaci plísní, virů a bakterií, která je v podobě aerosolu-mlhy. Během pár minut po aplikaci je možné bezpečně provádět veškeré práce v postiženém prostoru. Vzaly to opravdu všude, to bych sama dělala pěkně dlouho a ne asi tak pečlivě.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.