čtvrtek 18. dubna, 23:26 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 15
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:28
     

    thumbs downto bude ono, děkuju!

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:30
     

    Denisko, zkus ji vyrýt, dát do květináče a zkusit přezimovat někde v chladu.

    Ale venku ti nepřežije, taky jsem ji měla. Já ji zas říkám, ta s ouškama. winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:32
     

    to je právě kámen úrazu, nemám kde zimovat. Leda bych to odvozila tchánovi do garáže. Už tak tady pár věcí na přezimování mám, no, uvidíme flower smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 23.08.2013 15:07
     
    posledni levandule 13.jpg

    tož jsem sklidila zbytek, letos už ji stříhat nebudu. Až bude venku hnusně, pokusím se našít pytlíky do prádla flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 23.08.2013 15:26
     

    nádherné barvičky, mám asi všechny stejné confused smiley-jen ty modrofialové

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (23.08.2013 15:26)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 23.08.2013 16:41
     

    Anav, mám cca 4 druhy kromě té motýlkové, ale všechny letos nekvetly (některé mám na jaře nové). Zkoušela jsem to řízkovat a asi všecko chcíplo :-(. Zkusím Ti později říznout tu růžovou, jestli se chytne. Možná bylo na řízkování jenom moc vedro.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 08:47
     

    Jaké máte levandule? I když jsem je na jaře dost seřízla, podivně se táhnou. Mají hodně dlouhé stonky, a takové tenké. Včera jsem koukla v jedné zahradě přes plot a měli to to samé, večer jsem se stavila u známé, taky má dlouhé nitě ohýbající se na všechny strany. Může to být tím, jak pořád prší, že hodně rostou a nestíhají nabrat na síle? Vždy jsem měla takové pevné kompaktní trsy, letos jsou divné confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.05.2014 08:47)
     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 08:59
     

    Nepohnojilas je náhodou????

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 09:46
     

    Loni jsem dostala nové trsíčky levandulí a letos mám nádherné, kompaktní trsy, těsně před květem. Jsou pevné, silné

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 09:56
     

    jájo, mám obavu, že jak jsem hnojila růži, tak to k nim "doteklo"... též mě napadlo, že jsou přehnojené sad smiley. Tak si holt odpustím hnojení růží.

    jaja99 napsal(a):

    Nepohnojilas je náhodou????

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 10:18
     

    Zahrábni k růžím Rohozku ta neodteče:-)

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 10:48
     

    Anavi, mám levanduli zasazenou v záhoně výš než růže, resp. růžím vytvářím kolem "vsakovací jamky", přece jen mají i na vláhu jiné nároky než většina jiných kytek (tedy na mých záhonech).

     

    Zatím mám jen tradiční tmavě modrofialovou levanduli, přemýšlím o jiných barvách. Mají jiné nároky na pěstování - ve smyslu že by třba byly choulostivější? Jsem teď vděčná za tu odrůdu, co mám (název bohužel neznám), protože u mne nevymrzá, byla poslední, podle slov zahradníka matečnice. Nepřikrývám ji, ani žádnou speciální péči, krom stříhání, jí neposkytuji. Předchozí levandule to u mne nezvládaly, tuhle už mám asi pátým rokem.

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 11:03
     

    Mám taky jen ty "obyčejné, líbí se mi že se přesévají, a je stále plno omladiny, bílá i růžová se tak nějak vypařily asi jim u mě nesvědčilo. Je tu kyselo atak na ně sypu všechen popel celou zimu (topím jen dřevem). Svědčí jim to.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 11:19
     

    Díky, Jájo. Mně se zatím nepřesela. :-( Letos na jaře jsme přeorali celý záhon, jen levandule, ostrožky a pár růží zůstaly na svém místě a kolem se dal vysoký mulč zakončený štěrkem. Tak snad se podaří, aby se do takového povrchu přesela.

     

    Tak nevím s těmi jinobarevnými. Možná zkusím aspoň tu bílou. Mám nějak málo bílé barvy na zahradě. :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 28.05.2014 11:20
     

    Kirsten, levanduli mám úplně tu nejobyčejnější, jen ne tedy se šedými listy, ale se zelenými, ale určitě je to odolný druh. Jen vždy byla kompaktní, letos se poprvé divně táhne, myslím, že to bude opravdu kvůli tomu, že jsem pohnojila růži v jejich bezprostřední blízkosti. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.