pátek 19. dubna, 23:07 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 15
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 31.07.2013 14:17
     

    Pětičko, loni to tak bylo, ale nestřihám hluboko, jen vezmu do hrsti květy a odstřihnu stopičky co nejníž, ale musím si tam nechat takové čerstvé výhonky, na nich pak kvete znova, ale není to taková záplava. Mám dost keříků, takže snad budu mít dost. i na olejíček.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 31.07.2013 14:34
     

    Jani díky flower smiley , zkusím to taky.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 16:51
     

    krásný den, podávám reference na ten home-made levandulový olej. Přidala jsem tam i heřmánek a na slunci stál necelé tři týdny (použila jsem slunečnicový olej). Nezežluklo nic, voní krásně. Tak jdu využít zbytek květů na pozornosti pod stromeček, Vánoce se blíží winking smiley. Chtělo by to nějaké malé hezké lahvičky, ale nemám, tak maličké zavařovačky nějak ozdobím. flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 17:43
     

    Denisko, stříhala jsi odkvetlé nebo čerstvě vykvetlé: Já jsem nepředloženě suché ostříhala a vyhodila. Mohly být alespoň voňavé sáčky. Že by remontovaly a dočkala se nových květů už nevěřím, tak si budu muset počkat do příštího roku. Ale mám jen 2 rostlinky, tak bych měla alespoň ještě jeden keřík pořídit.

    Nedělala jsi náhodou fotodokumentaci z výroby?

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 18:05
     

    jaj, tak dokumentaci jsem nedělala - dělám všecko, jak mě to popadne a jen jsem do skleničky nacpala už delší dobu kvetoucí paličky květů, k tomu hlavičky heřmánku a dosypala lístky levandule. Zalila olejem doplna a dala na slunce. Ale teď už mi kvetou podruhé (mám 12 keříků a některé jsem nechala úplně odkvést bez střihu, jestli nevysemení, některé zase ostříhala na sušení) - takže dnes do druhé várky jsem dala čerstvě nakvetlé, bez heřmánku. Uvidíme rozdíl pro ten příští rok. Akorát příští rok už si na to pořídím nějaký obyčejnější olivový olej. Nechtěla jsem riskovat při prvním pokusu...

     

    Do oleje nakládám i lístky rugosy na růžový olej love smiley . Akorát to průběžně otvírám, jak přikládám další lupeny. Doufám, že s tím vzduch nic neudělá - je to návod z internetu. Ten levandulový jsem celé tři týdny neotevřela.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 18:35
     

    Denisko, ty jsi dobrá thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 18:53
     



    555 napsal(a):

    Denisko, stříhala jsi odkvetlé nebo čerstvě vykvetlé: Já jsem nepředloženě suché ostříhala a vyhodila. Mohly být alespoň voňavé sáčky. Že by remontovaly a dočkala se nových květů už nevěřím, tak si budu muset počkat do příštího roku. Ale mám jen 2 rostlinky, tak bych měla alespoň ještě jeden keřík pořídit.

    Nedělala jsi náhodou fotodokumentaci z výroby?

    helčo, vždy ta květenství svážu a pověsím "hlavou dolů" do komory na skříň, prý to odpuzuje moli, tak jako prevenci.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 18:54
     

    Denisko, ty jsi teda experimentátor! Na to bych asi neměla odvahu. U mě by to asi dopadlo stylem: Všechno vylejt, Kubrte grinning smiley.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 19:07
     

    Příšt rok do toho určitě jdu. Jen musím vymyslet místo pro další keřík. I když asi z těch 3 trsíků bude stejně prd. Leda tak na nějaký miniolejíček grinning smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:13
     

    holky, žádná borka nejsem, ale když ten recept zněl tak jednoduše stydlin smiley . Ještě na slunci maceruju jitrocel, půl napůl med s cukrem, to bude teprv odvaha ochutnat spinning smiley sticking its tongue out . Levandule miluju, zvažovala jsem je do toho mega truhlu, ale tak nemusím je mít úplně všude, no. Hlavně už to musím osázet, bo mi tam chodilo štěně norkovat a musela jsem to zakrýt rezavými armovacími sítěmi. Je to hnusné jak noc thumbs up .

     

    Koupila jsem před časem v Penny za pár šušní velkou levanduli, která má květenství voňavé po kafru. Jsou to takoví ti motýlci, odrůdu neznám jménem. Z té by mohl být ten olejíček zajímavý, ale už mi nekvete. Snad přežije zimu, je v tom mokrém břehu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:15
     

    Motýlci nepřežijí zimu ani náhodou confused smiley nono smiley Teda aspoň ne venku.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:17
     

    ha, tak nic, aspoň jsem nasušila pár klásků sad smiley . Tož jí aspoň oholím i listy, ať z ní ještě něco je mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:19
     

    Máš na mysli tuto?

    [www.zahradnictvikrulichovi.cz]----

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:25
     
    photo on 2013-08-18 at 20.24.jpg

    odkaz mi nevyhodil nic, Ivi, ale sušená vypadá takhle

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 18.08.2013 20:27
     

    to nepoznám, zadej si heslo "levandule stoechas"

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.