úterý 23. dubna, 21:30 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 15
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 30.09.2018 19:18
     

    Levandule chce vápno a ty máš všude hortenzky a jehličnany, co chtějí kyselo. Tak sázet opatrně:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 30.09.2018 20:30
     

    Udělala jsem jim spešl mistečko a nadrtila tam kůpu skořápek, ale kolem je samé jehliči, tak uvidím

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (30.09.2018 20:51)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 10:56
     

    abych si udělala radost, tak jsem si koupily ještě jednou ty levandule v Tescu , dnes ve slevě thumbs downpříprava na suché léto winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 10:59
     

    Levanduli mám jednu - ta se sama vysemenila ani nevím odkud. ale nemám tu vůni ráda.. - sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 11:03
     



    kaaj napsal(a):

    Levanduli mám jednu - ta se sama vysemenila ani nevím odkud. ale nemám tu vůni ráda.. - sad smiley

    ......já tu vůni miluju, nevím proč už jsem si ji dávno nesehnala, ale nevím, jestli mě na zahradě půjde

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 11:17
     

    jo - je to plevel . kdysi jsem na jaře napíchala do truhlíku deseti cm kousky a všechny se zakořenily. pak jsem je vyhodila. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 11:23
     



    kaaj napsal(a):

    jo - je to plevel . kdysi jsem na jaře napíchala do truhlíku deseti cm kousky a všechny se zakořenily. pak jsem je vyhodila. spinning smiley sticking its tongue out

    ...... sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 11:32
     

    však si to na jaře zkus-- musí být ve vlhku . zabalila jsem truhlík do potravinářské folie. - koření velmi snadno - asi březen ---

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 12:35
     

    upozorňuju, že levandule z Lidlu roste "samá ruka, samá noha", tedy dlouhé větve s tendencí poléhat, levandule od zahradníka roste ukázněně

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 12:52
     

    Mně se líbí barevně, vůni bych zase až tak moc nemusela. Ale to různé poléhání. Objednala jsem na vyzkoušení zakrslý kultivar. [www.lumigreen.sk]

    Jsem zvědavá, jestli se bude chovat skutečně tak úhledně, jak to vypadá na fotce. Ukáže příští sezona.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 14:25
     

    Myslela jsem , že by se levandule šikla na hřbitov, celé odpoledne tam pere slunce, ale říkala jsem si že to je blbost. Tak jsem se dneska rozhlížela a kupodivu, té levandile je na hrobech dost. Jen bych ji nemohla stříhat a sušit, to tedy ne

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 14:26
     



    kordula napsal(a):

    abych si udělala radost, tak jsem si koupily ještě jednou ty levandule v Tescu , dnes ve slevě thumbs downpříprava na suché léto winking smiley

    Ti ani nevím, zda mi letos v tom suchu podruhé vykvetly. Vím jen, že po střihu velmi neochotně obrážely.

    I na ně bylo vedro. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 14:35
     

    Regi, ta vypadá pěkně, tak se uvidí. Eliška mě přivezla nějakou z Maďarska a ta také není vysoká, ale co je zač nevíme.Ale dívám se na tu z Tesca a mají tady 40 - 60 cm

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (01.10.2018 14:44)
     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 14:41
     

    Kordulko, jestli přežije zimu, měla by a projeví se způsobně, tak asi nebude problém rozmnožit. Sama jsem zvědavá.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 01.10.2018 15:53
     



    gabca napsal(a):



    kordula napsal(a):

    abych si udělala radost, tak jsem si koupily ještě jednou ty levandule v Tescu , dnes ve slevě thumbs downpříprava na suché léto winking smiley

    Ti ani nevím, zda mi letos v tom suchu podruhé vykvetly. Vím jen, že po střihu velmi neochotně obrážely.

    I na ně bylo vedro. grinning smiley

     

    Ano, letos i na ne bylo sucho, u mne (bez zalevani) byly dost sesle. Pak je trochu udusal jeden prudky lijak, tak jsem je svazala, ostrihala a ted mi znovu kvetou (ale nefotila jsem je, jsou na chalupe).

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.