sobota 20. dubna, 11:45 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 15
  • Autor: ppetule
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 10.04.2017 18:21
     

    Vlaďko, máte zkušenosti se šantou? Jaká je ve srovnání s levandulí? Sytost barvy. velikost keříku, doba květu? Je méně choulostivá? I když levandule asi není choulostivá až na ty dvě zakleté místa. Už mě to štve- tři roky se dívám na díry v záhoně a nechtěla jsem tam sadit nic jiného- naruší mi to tu celistvost. Po dva roky, co tam žily všechny to byla v době květu nádhera sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 10.04.2017 18:26
     

    Šantu jsem nikdy neměla, takže fakt nevím. Ale měla jsem několik druhů levandulí a jediná, která mi velice dobře prospívá je ta lékařská- Některé druhy vymrzají

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 10.04.2017 19:45
     

    Já teda musím zaťukat, že mi snad žádná levandule nikdy nevymrzla. Asi mám tu správnou, odolnou. winking smiley

    Už jsem ji zkoušela i zmladit a taky se zadařilo. A jak nestíhám pletí, všude na jaře nacházím semenáčky. Právě včera jsem je vytahala, spojila v jeden keřík, sestřihla a nasadila. Letos už bude pěkná, dělala jsem už někoolikrát. Levandulí mám dost.

    Petule, zkus tam něco jinýho, klidně bych šla i do tý šanty( tu nemám ) nebo nějaké šalvěje.( ta myslím kvete nastejno ).

    Může to vypadat hezky.

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 10.04.2017 19:48
     

    Šanta je ale úplně jiná, je to měkká trvalka, ne keřík, teď zjara roste takřka ze země, stejne by tam zub měla. I barva je jiná.

     
  • Autor: ppetule
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.04.2017 07:38
     

    A máte někdo další zkušenost s přesazením starého keře levandule? Bylo by na to teď vhodné období?

     
  • Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.04.2017 07:55
     

    Ano, nyní je dobrý čas na přesazování všech trvalek. Levandule by chtěla seříznout u země, ona bez problémů obrazí. Taky je možno keř levandule rozdělit na více menších. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.04.2017 08:26
     

    Hlavně zasadit hloub než byla

     
  • Autor: ppetule
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.04.2017 08:50
     

    Mám ji teď v takovém hlinito-štěrkovišti, asi se mi ji nepodaří vydolovat bez narušení celého kořenového balu. Takže vyryju, zasadím níž než byla a zastřihnu- nehnojit a moc nezalévat. ?? Tak nějak?

     
  • Autor: ppetule
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.04.2017 08:53
     

    A kdyby se mi ty přesazené nechytly, asi bych už zkusila raději tu šantu. Holky, které máte levanduli i šantu- která kyti je "vděčnější"? Víc a dýl kvete, je hezčí i mimo dobu květu apod? Ta šanta kvete celé léto, nebo jak?

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 20:38
     

    Holky, prosím o radu. Můžu mezi vřesy zasadit levanduli? Mám takové místo, kde mám 3 vřesy, 2 vřesovce, japonskou sasanku, hostu a díru kde potřebuji zasadit něco co kvete i v sezóně, ne jen na jaře a podzim. Tak jsem vyměnila hlínu (byl tam zasazený vřes, který nepřežil) zasadila levanduli. Co myslíte přežije? Původní zemina je dobrá, žáden jíl. Jinak jaké máte zkušenosti s levandulí a mulč. kůrou?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 20:41
     

    Já myslím, že vřes a levandule není vhodné kombinovat, protože mají odlišné nároky na pěstování.

    Levandule je vápnomilná, vřes vápno nesnáší. Levandule nesnáší přemokření a miluje slunce, vřes má rád vlhko a stín.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 20:42
     

    Lusito, levandule má ráda sušší, propustnou půdu a hodně sluníčka. Kůru bych nedávala, když už, tak kamínky.

    Vřesy mají trochu jiné nároky, půdu kyselejší, mají rády vodu. A co k nim nějakou mini azalku nebo mini rododendron, pieris, skimii, něco vřesovištního.

    I když já můžu tak radit, mám velde sebe hostu i levanduli. grinning smiley

    Zkus to a uvidíš. winking smiley

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 20:54
     

    Gabčo tak to ráda slyším, protože to mám úplně stejně jako ty grinning smiley hostu vedle levandule grinning smiley S těmi kamínky dobrý nápad, kůra udržuje vlhkost a to dělá dobře vřesům, teda soudím podle toho co píše Spike. Azalku ani ronďák tam dávat nechci, kvetou na jaře. Je něco, co pěkně kvete v létě a má stejné nároky jako vřesy. Holky díky.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 20:54
     

    Levandule kůru nesnáší. Musela jsem jí dát pryč - odhrnout.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 11.05.2017 21:35
     

    A co nějakou čechravu? Ale radši polostín.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.