pátek 29. března, 06:50 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 15
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 14:34
     

    To je skvělý nákup, jen jsem zvědavá, jak ti levandule půjdou v relativně vlhké oblasti winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 14:37
     

    Zatím se jim daří, mam jich hodně, pošlu Ti je , já je nepotřebuju

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 15:13
     

    Drahuško, na fotce je jedna rostlina, kdysi vypiplaná ze semínka. Takhle se mi odvděčila, že jsem ji málo zastřihovala, už je to polokeř.

    Kordulko, dobrý nákup thumbs down . Neříkala jsi, že už ani kořínek ? winking smiley love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (12.06.2019 15:13)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 17:49
     



    kordula napsal(a):

    Zatím se jim daří, mam jich hodně, pošlu Ti je , já je nepotřebuju

    Kordul, já levandule také mám a občas se mi i vysemení. Dík, ale ty máš větší zahradu winking smiley Já nevím, kam s nimi smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 19:02
     

    nemám ráda levanduli . ten smrad mi vadí . a zase se jedna odněkud vysemenila v břehu. musím ji odstranit . během dvou let má skoro metr . kdysi jsem je nasadila v dobré víře , že odpuzuje mšice- houby.. smoking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.06.2019 19:02
     

    Na chatě mě levandule jdou, přežily přesazování i zimu, ale na hřbitově je mizerná

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.07.2020 09:52
     

    Pokochejte se... love smiley

    [www.mariannemajerus.com]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 21.07.2020 18:21
     
    img_20200721_162719.jpg

    Levandulová

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 17:51
     
    309691465_128736753256228_8483617877068780982_n.jpg
    Další fotografie:

    Já jsem asi přišla o většinu levandulí. thumbs up

    Loňskou zimu nepřežil jen jeden keříček, nahradila jsem ho novým (to je ten menší na první fotce). Ostatní nádherně kvetly i rostly. Teď kromě té jedné mladší sazeničky jsou suché a asi definitivně mrtvé. Přitom letos suchá zima nebyla, často byly pod sněhem, myslím, že vody měly dost. To jsem spíš tu loňskou umřelou podezírala, že byla nejvýš na tom svahu a asi měla tudíž nejmíň vody. Mrzí mě to, ale levandule se mi líbí, takže letos koupím další nové a nahradím ty odešlé. Zatím tedy ještě vyčkávám, jestli se na nich neobjeví živé pupeny.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 19:05
     

    Spike ještě počkej, dlouho to obráží. Možná, jestli to taky není odrůdou, některé jsou choulostivé....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 20:01
     

    Alenko, počkám, ale jsou divné. Ta nová je taková svěží, ostatní mají lístky suché scvrklé. Pravděpodobně je to i trošku jiná odrůda, ale zas tolik by se lišit neměly.

    Ale není kam spěchat, vyhodit je můžu vždycky. Byla by jich škoda. loni kvetly hodně, po letním sestřihu vykvetly bohatě znovu (potom jsem je už tolik nestříhala, že to udělám raději až na jaře).

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 20:52
     

    No a už jsi je stříhala? To poznáš i na řezu, co je čerstvé bílé a co hnědé. Mně už tak tři roky odchází dvě levandule - jsou zastíněné routou, tak dělají jen slabé výhonky, válí se.. No a pořád není po nich, nějaký výhonek se vždycky objeví. To samé saturejka a yzop. Nezdá se mi, že by odešlo tolik rostlin najednou. Samozřejmě může se stát, nějaká kombinace zimy a vlhka. Něco už jsem stříhala a náznak obrážení vespod už byl.

    Máš pěknou tmavou.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 22:33
     

    Nejlepší doba na střih, je koncem března a začatkem dubna. Nevím , proč by Ti nerostly , když rostou i mě

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.03.2023 22:39
     

    Kordulko, rostly pěkně dva roky a letos najednou problém. Zima nebyla nijak extrémní, žádné velké mrazy, ani příliš sucho (dost pršelo, sníh taky padal... Nevím, co se jim nelíbilo. Dávám jim ještě měsíc a pak se buď zmátoří nebo půjdou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 08.03.2023 00:12
     



    SPIKE napsal(a):

    Kordulko, rostly pěkně dva roky a letos najednou problém. Zima nebyla nijak extrémní, žádné velké mrazy, ani příliš sucho (dost pršelo, sníh taky padal... Nevím, co se jim nelíbilo. Dávám jim ještě měsíc a pak se buď zmátoří nebo půjdou.

    Pokud se větvičky snadno lámou, jsou suchý a bude po nich. Ale pokud bys zkusila střihnout hlouběji, poznáš, zda jsou uprostřed té větvičky živé. Já do nich stříhala a vypadá to, že dobrý. Ale taky vypadají suché. Není to teď na zahrádce žádná podívaná s nima. Nemám je od podzimu ani zkrácené po kvetení.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.