čtvrtek 28. března, 18:41 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 15
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.05.2017 06:54
     

    moudrá kniha radí: kyhanka (5-6), libavka (6-8), hebe (6-7), pieris (3-6), brusinka '5-6). V závorkách jsou měsíce kvetení.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.05.2017 20:35
     

    Holky děkuji za rady. Hodně se mi líbí Čechrava ale nevím jestli by se jí líbilo na mém záhoně, cca od 13 hod. tam pálí sluníčko až do večera. Dále se mi líbí i Andromeda, tu jsem nedávno viděla v zahradnictví a málem jsem si jí koupila. Nic méně dneska jsem se rozhodla, koutek s vřesy apod. trochu poupravit, takže jsem začla s přesazovaním ale chytl mě déšť. Sama jsem zvědavá jak to ve finále dopadne grinning smiley Držte mi palce

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lusita3 (12.05.2017 20:43)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 24.06.2017 10:25
     

    holky, kdy se stříhá levandule na sušení? confused smiley Loni jsem ji ostříhala pozdě a děsně opadávala.

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 24.06.2017 10:42
     
    p1050015.jpg

    Loni z Litomyšle, celkem se rozrostla

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.07.2017 20:11
     
    20170707_173526.jpg
    Další fotografie:

    U nás smoking smiley. Včera jsem "nakládala" květy do olivového oleje, bude mazání.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 07.07.2017 20:25
     

    Hani, já jí ostřihala minulý týden, před tím velkým deštěm....povedlo se, už jsou svazečky suché......levandule střihám ještě před úplným rozkvětem, potom kvítky při sušení neopadávají. Taky je dobré aby před "sklizní" nezmokla, potom se objeví první kvítky takové nnašedlé a kazí to dojem . Tak pokud to jde, hlídat počasí......... spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 08.07.2017 22:58
     
    dsc00009.jpg
    Další fotografie:

    Janinko, nejen levandule máš parádní. love smiley

    Já mám levandulema podsazený z každý strany oblouk, z jedný strany růži a ze tří stran klematis.

    Mám je i v předzahrádce, většinou namnožený. nestíhám pletí, tak se krásně semení. grinning smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 08.07.2017 23:59
     

    Díky Gábi, taky se mi levandule dost semení, mezi štěrkem to jde krásně a řekla bych, že potomstvo je stejné s rodičem, mám ´Hidcote Blue´ v záhonu s oranžovou třapatovkou. Ve zbytku zahrady mám obyčejné lékařské, bez jména, jsou o fousek světlejší.

    Oblouk superthumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 09.07.2017 08:10
     

    Taky se mi levandule semení a řekla bych, že ty semenáčky mají mnohem větší životnost a životaschopnost vůbec, než ty kupované řízkované. Řekla bych, že to funguje podobně jako s podnožemi jabloní. Když je jabloň roubovaná na semenáči, je její vitalita mnohem vyšší než na podnoži množené vegetativně ( v podstatě jakoby řízkováním). Ten kořenový systém je prostě u semenáče silnější a dokáže se v té mé tvrdé hlíně probojovat dost hluboko, aby měl "vodu" ( dávám do uvozovek, páč skutečná hladina podzemní vody je min. 2m pod terénem).

    Už jsem vyzkoušela odhadem kolem20 kultivarů levandulí a ve výsledku mi zůstalo 6 ks těch "šlechtěných" ( z toho 3x lavandin , ten je zdá se taky dost vitální) a zbytek po zahradě jsou semenáče ze samovýsevu winking smiley . Nechávám je tam, kde se samy rozhodly růst a případně upravuju okolní porost, aby to spolu ladilo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 22.07.2017 09:57
     

    Našla jsem dva semenáče v zídce, kde mám dva roky dvě levandule, co vyhodila sousedka a manžel mi je z chodníku přinesl smiling smiley Tam se vysemenily a dnes jsem odrbala dvě ze zahrady, nadělala řízky, dala stimulátor a zasadila do písku. Snad se chytí a zvládnou pak zimu v betonových tvárnicích a nevymrznou please smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.06.2018 15:05
     

    Zajímavé tvoření z levandulových květenství.

    [tojenapad.dobrenoviny.sk]

     
  • Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.06.2018 18:15
     

    Já jsem slíbila Drahušce recept na levandulový sirup-med a nějak jsem zapomněla, tak aspoň dodatečně [kouzlodomova.blogspot.com]. Je výborný mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.06.2018 18:40
     

    Děkuji. Asi toho nemám letos ještě dost na sirup. Musím si něco nechat do skříní. už mám sklizeno, ale samo, že na to ještě kouknu. Jenže máme hafo meruněk. není na nic jiného čas..

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.06.2018 19:39
     
    img_1184.jpg

    Sirup prý ne. Raději do skříní, proti molům grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 29.09.2018 18:01
     
    img_20180929_180026.jpg

    ... tak jsem zasadila dalších šest levandulí

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (29.09.2018 18:06)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.