úterý 19. března, 11:44 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Trvalky

Datum: 02.04.2008 09:25
 
Ještě je tu nemáme a je to hodně široká oblast, tak proč jim neotevřít samostatnou diskuzi. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 12.01.2009 10:46
     


    1954 napsal(a):

    co je to za keř -_

    Jitko, pokud se ptáš na konkrétní příspěvek, tak klikni na slovo "Citovat", které vidíš dole pod jednotlivými příspěvky. Nebo se musíš odkázat na příspěvek konkrétní osoby a uvést, ze kterého dne. Jinak nevíme, na co se ptáš.

    Díky, A

     
  • Autor: Reklama

    Re: Trvalky

     
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 14.01.2009 15:28
     

    Blíží se čas jara a možná tohle téma zaujme.

    Vloni jsme si vytvořili takovou kategorii " trvalky ze zehrádek našich babiček". Jsem moc ráda, že se vrací do zahrad klasické trvakové záhony, dnes se tomu říká cottage styl, po vzoru anglického venkova. Trvalkový záhon, kde od jara do zimy rosltiny kvetou, jsou ozdobné listy, společně s cibulovinymi se střídají v kvetení, některé zatahují a jiné zůstávají o celý rok společně s trávami. Sama se snažím o vytvořeníchrpy takového záhonu doma, a dost často se mě lidé ptají jaké rostliny se k osázení používají. Po denivkách je další trvalkou Chrpa horská. Tvoří bohaté porosty a pokud se stříhá, vydrží kvést skutečně až do zimy. Já je mám společně se stříbřitým stachysem a Yuccou, v kontrastu s Heuchera plalce purple. S kontrastními barvami listů vypadají skutečně nádherně, přestože to jsou zcela obyčejné rosltiny. Přikládám odkaz o jejich pěstování.

    [skalnickar.blog.cz]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 16:57
     
    Ked tu dnes spominam nasu povodnu zahradu, tak chrpa - Centaureu montana sme tam mali tiez - na dost velkej ploche...a ked zakvitla, tak sa ludia pristavovali pri plote obdivovali tu nadheru...
    Hm..lenze inak je to totalna potvora - zvlast v malych zahradach s nou opatrne, ma totiz tendenciu sa priserne rozliezat na vsetky strany..podzemne vyhonky dokazu vyliezt aj o polmetra od trsu..
    Ja ju mavam v plastovom kbeliku bez dna..ale aj tak mi obcas utecie.
    Ale napr. v volnom zmiesanom kvetinovom zahone...tam nema chybu! Mam ju velmi rada..flower
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:21
     


    Keria napsal(a):
    Ked tu dnes spominam nasu povodnu zahradu, tak chrpa - Centaureu montana sme tam mali tiez - na dost velkej ploche...a ked zakvitla, tak sa ludia pristavovali pri plote obdivovali tu nadheru... Hm..lenze inak je to totalna potvora - zvlast v malych zahradach s nou opatrne, ma totiz tendenciu sa priserne rozliezat na vsetky strany..podzemne vyhonky dokazu vyliezt aj o polmetra od trsu.. Ja ju mavam v plastovom kbeliku bez dna..ale aj tak mi obcas utecie. Ale napr. v volnom zmiesanom kvetinovom zahone...tam nema chybu! Mam ju velmi rada..flower

    Souhlasím s Tebou. je nádherná ale hodně se rozrůstá. Já ji používám pro zahradní trvalkové kombinace, ale dávám je do velkého kontejneru. Zbožňuji trvalky klasické, které bývaly dříve v zahradách.

    Další takovu kráskou je Lysimachia punctatta. Stejný případ jako je chrpa. Hondě se rozůrstá ale je nádherná s tojí za to si ji na pozemku ohlídat.

    Lysimachia

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:23
     

    Obě mám a mám je ráda. Fakt je, že vrbinu musím trochu krotit, ale když kvete, je to nádhera. thumbs down

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:28
     

    souhlas, právě pátrám na Cd, mám pěknou fotku květů, ale nemůžu najít. Já jsem op této kytičce pátrala 5!!! let, než jsem ji sehnala, přitom to ja taková zahradní klasika.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:33
     
    Jej...po tej lysimachii som roky tiez tuzila. Vysnila som si ju na zaklade mojej prvej zahradnickej knihy - klasickej Zahradkarskej encyklopedie - na ten obrazok nikdy nezabudnem flower..
    Raz mi ju jeden znamy slubil doniest od jeho znameho...ale nejak k tomu nikdy nedoslo winking smiley..a tak som ju nikdy v zahrade nemala..
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:37
     

    Právě jsem zjistila, že jsem si zapomněla objednat čemeřici, kterou jsem měla vyhlídnutou. eye rolling smiley Hm, tak příště. grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 17:46
     
    Keria napsal(a):
    Jej...po tej lysimachii som roky tiez tuzila. Vysnila som si ju na zaklade mojej prvej zahradnickej knihy - klasickej Zahradkarskej encyklopedie - na ten obrazok nikdy nezabudnem flower.. Raz mi ju jeden znamy slubil doniest od jeho znameho...ale nejak k tomu nikdy nedoslo winking smiley..a tak som ju nikdy v zahrade nemala..

    No a to sbírám kvytky i u silnice, třeba takovu Lavateru, tu jsem přivezla ze škarpy v Plzni. Nádherná rosltina, kvete celý měsíc , je vysoká přes jeden metra a je obalená růžovými květy. Fotku jsem taky někde zašantorčila, ale tady je jedna googlovská.

    lavatera

    Ještě sháním červené pivoňky, ty ma na zahradě taky chybí.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:06
     
    god.jpg
    Lavetru som mala raz vysiatu zo semienok..ale to bolo uz davno, len si matne pamatam, ze kvety mali take pasiky - bola to nejaka zmeska...
    S fotografickou "zbierkou"zo zahrady som zacala len v lete r.2002..
    Hm...skoda, lebo mi toho nadherneho za tie roky preslo az az...
    Este take krasne boli godetie - tie rozkvitnute rastlinky vyzerali uzasne - ani akoby neboli ozajstne, mne pripominali tie "atrapy" co pouzivaju kuzelnici..( tiez obrazok z netu)
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (19.01.2009 18:07)
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:17
     

    ups... tak to asi ani neznám. Co to je za kytku? Trvalka?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:20
     
    sad smiley..ja som to pestovala ako letnicku - parkrat...Su rozne odtiene od bieloruzovej az po sytu bordovofialovu..
    Hm..ono to stoji fakt za tu trochu namahy... flower
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:22
     

    Vypadá nádherně, připomíná mi trochu muškát a trochu alstroemerii. Zkusím popátrat.

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:32
     

    takže : je to Clarkia - lokanka synonymum Godetia |

    Čeleď Oenotheraceae pupalkovité .Jméno Rod byl pojmenován podle anglického kapitána a sběratele květin W. Clarka, který se okolo roku 1806 účastnil přírodovědné výpravy do Skalnatých hor. Rozšíření Do tohoto rodu byly nově zařazeny rostliny ze zrušeného rodu Godetia zářivka, obsahuje dnes tedy asi 50 druhů, které rostou v Severní i Jižní Americe. V zahradách se nejčastěji pěstuje Clarkia pulchella a Clarkia amoena (syn. Godetia grandiflora ) ... je to letnička.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.