sobota 20. dubna, 09:30 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Truhlíky, květináče, nádoby

Datum: 21.04.2007 21:54
 

[www.lebis.cz]

[www.lebis.cz]

 

Musím říct, že mě zaujala ta žardiniéra na stojanu. Tam by se toho vešlo! winking smiley grinning smiley . Navíc mám jedno místo v zahradě, kam nelze nic sázet, protože pod tím vedou trubky k čemusi smiling smiley, tak bych tam mohla postavit ten osázený stojan a určitě by to vypadalo hezky!!! Budu si šetřit do prasátka.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 15.02.2011 14:27
     

    aha...díkyflower smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 15.02.2011 14:40
     

    Mě nešel zkopírovat, tak jsem ho jen napsala.eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 15.02.2011 15:49
     
    555 napsal(a):

    Mě nešel zkopírovat, tak jsem ho jen napsala.eye rolling smiley

    A na konci ti vypadlo jedno l.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Blb (15.02.2011 18:06)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 15.02.2011 17:33
     

    Honzíku - díky, to jsem ale trubkagrinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (17.02.2011 06:58)
     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 16.02.2011 20:12
     


    gabca napsal(a):

     

    555 napsal(a):

    Ivčo, to je super inspirace.Mě se líbí (vzhledem, ale i pěnězma) [www.chinawal.cz]


    Jéé, holky, to je tady u nás.eye popping smiley Ale proč prodávají ty květináče 3 velikosti v sobě? Já bych osobně třeba brala 2, ale stejně velký. Půjdu to někdy omrknout a dám vědět, jak vypadají. Ale jestli oni v tom kamenným krámku nebudou mít jen ty matrace. Uvidíme....

    Ale každopádně, ty co sem dala Anavi, budou asi kvalitnější. Alespoň z fotek se mi zdá...


    Gabčo,kdyby Ti to někdy vyšlo a omrkla bys to,tak budu ráda za info,jak vypadají please smiley (samozřejmě pokud je tam budou mít )....za tu cenu nejsou špatný,ale aby něco vydržely confused smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 08.07.2011 23:04
     

    Děvčata, někde tady na weeku jsem četla, že si některá z Vás sama vyráběla betonové koryta na květinky.

    Vzhledem k tomu, že posledních 14 dní pořád něco betonujeme a máme vytaženou míchačku ( i když by to šlo asi namíchat i v zednických kolečkách), tak jsem si říkala, že bych to prubla...tongue sticking out smiley

    Netrvám na tom, aby koryta časem dostaly "patinu", ale líbí se mi, že se dají vyrobit i v celkem nepravidelném tvaru, tak že z toho není nakonec pravidelná "kysna", ale vypadá to dobře.

    Mě by se asi líbilo něco v tom stylu, aby povrch koryta byl olepený kamínky ( nemyslím barevné sklíčka nebo zbytky obkladaček), ale spíš drobné kamínky třeba jako drcený bílý mramor a nejlíp pokud možno použít do směsi třeba bílý cement.

    Jestli jste některá z Vás koryta vyráběla, napište prosím, jakou mají trvanlivost, jestli se to brzy nerozpadne. Pak bych sem dala fotky, jak jsem dopadla a co jsem ztvořila, popřípadě znetvořila...grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 08.07.2011 23:18
     

    Marjanko, v receptáři dělala paní korýtka z betonu tak, že vyryla díru do půdy, uplácala dno a boky. Do dna dala klacíky na odtok. Tloušťku stěn odhadovala na 4cm. Zakončení bylo nepravidelné, jakoby roztřepené, ale korýtko pěkné. Nechala ztvrdnout a korýtko obryla tak, aby ho vyndala a nepoškodila. Zajímavý nápad, snad ho jednou zkusím. Hlínu očistila vodou a kartáčkem. Kamínky tam sice neměla, ale zase byl zajímavý ten tvar. Já mít beton v míchačce, tak už vyrábím grinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 08.07.2011 23:29
     
    Arturka napsal(a):

    Marjanko, v receptáři dělala paní korýtka z betonu tak, že vyryla díru do půdy, uplácala dno a boky. Do dna dala klacíky na odtok. Tloušťku stěn odhadovala na 4cm. Zakončení bylo nepravidelné, jakoby roztřepené, ale korýtko pěkné. Nechala ztvrdnout a korýtko obryla tak, aby ho vyndala a nepoškodila. Zajímavý nápad, snad ho jednou zkusím. Hlínu očistila vodou a kartáčkem. Kamínky tam sice neměla, ale zase byl zajímavý ten tvar. Já mít beton v míchačce, tak už vyrábím grinning smiley


    Arturko,

    já bych měla strach, že jak to budu vytahovat ze země, tak že to praskne..no ale taky zajímavý nápad. Podívám se, jestli najdu záznam ze zahrádkáře na internetu.

    Já jsem zase četla o způsobu, že se vezme papírová krabice, na dno se dá vrstva betonu ( do toho kolíčky pro odtok.) Dovnitř se vsadí bedýnka ze dřeva nebo z polystyrenu, mezery mezi tím se také vyplní betonem a nechá se to zaschnout. Papírová krabice většinou od betonu navlhne a mírně se prohne, tak že tvar je nepravidelný. Našla jsem dlouhý pokec o výrobě včetně fotek taky tady:

    [forum.living.cz]

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 08.07.2011 23:31
     

    My jsme to dělali tak že jsme to nasypali do větší krabice z kartonu, strany jsme si vytvarovali dalšíma pomačkanýma kartonama , dali klacek na odtok a doprostřed jsme vmáčkli petky naplněné do 2/3 vodou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Radim (08.07.2011 23:32)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 08.07.2011 23:42
     

    ta koryta dělaná v díře v zemi jsou popsané v posledním Praktiku

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 09.07.2011 00:29
     

    Marjánko, koukni sem : [www.skalnicky.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 06.10.2011 20:18
     
    p9291085.jpg
    Další fotografie:

    Krásné přírodní truhlíky jsem obdivovala na Modravě u Klostermannovy chaty. Věra

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 06.10.2011 21:25
     

    Úžasný korýtka.thumbs down

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 06.10.2011 21:35
     

    Já jsem si vyráběla betonové korýtko na bonsaj. Jako forma papírová krabice, na vnitřek se dá použít cokoliv, podle toho jaký tvar chceš. A do stěn jsem dala armovací drát. Odtokové díry jsem udělala z kousku uříznuté plastové trubky. Někde mám fotku, ale to bych musela hrabat v archivu.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 07.10.2011 11:42
     

    Vlaďkoplease smiley - pohrabej a dej foto

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.