čtvrtek 28. března, 14:22 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Strach, úzkost, tréma...

Datum: 29.12.2007 10:29
 
Znáte ten pocit, kdy nemůžete spát, klepete se, blbě dýcháte, nic vás nerozptýlí? Jak proti tomu bojujete? Vždycky mi pomohlo, když jsem se zavřela v koupelně a něco si na plné pecky pustila....ale nezabírá to. eye rolling smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 11:11
     

    Mončo a co se děje? Bojíš se zkoušek?

    Prosím tě ty a něčeho se bát. Zvládla jsi v životě už horší věci než nějakou zkoušku.

    Já v tebe věřím, jsi moje modla. grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Amee (29.12.2007 11:11)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Strach, úzkost, tréma...

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 11:31
     

    Amee... grinning smiley spíš jen jedný. Díky.

    Ale ten pocit je pitomej...ať děláš, co děláš, je ti blbě fyzicky. Vy to nikdo nemíváte?

     
  • Autor: Taura
    Status: začátečník

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 11:53
     

    Trému, tu já moc dobře znám.

    Potýkám se s ní v zaměstnání, téměř denně. Bohužel to řeším tím nejhorším možným způsobem.

     

     

    Jinak úzkost je něco jiného, to je neopodstatněný strach z něčeho nekonkrétního. Strach je pak obava z něčeho konkrétního, co můžeme identifikovat, popsat, případně z toho, co už důvěrně známe, zažili jsme...

    sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 12:01
     
    Mončí neboj se, představ si zkoušejícího v nějaké trapné situaci (pro něho) hiii třeba nahého a pak to půjde lípgrinning smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 12:40
     

    Kdyz jsem mela strach ze zkousky a ucila jsem se dostatecne, tak jsem si vzdycky rekla, ze víc uz jsem proto udelat nemohla, takze mám cisté svedomí. Zbytek uz je jenom osud.

    Kdyz to nevyjde, nemusím si delat výcitky. Pokud jsem nebyla pripravená tak, jak bych si predstavovala, tak jsem se holt radovala, kdyz jsem mela stestí, pokud ne, tak holt príste. ( I kdyz musím zaklepat, se to nikdy nestalo) . Jo a predstava zkousejícího jak tlací, taky pomáhala.grinning smiley winking smiley

     

    Tak at ti to vyjde bez prujmu.winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 12:40
     

    Tauro...přesně tak. Každý ten pocit je jiný. Tréma se dá překonat...znám to a myslím, že ji celkem zvládám. Strach je lepší, víš, čeho se bojíš. Úzkost je sviňa...je to pocit, kdy nevíš, odkud co přijde. Takové očekávání nějakého průseru. Nemám to ráda, je to něco, co nemám pod kontrolou a to nesnáším.

    Jájo...to už jsem taky zkoušela. grinning smiley

    Dala jsem si dva grogy...ale nic moc. grinning smiley (to není řešení, že?!).

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 16:06
     

    Tak trému neznám...,hop nebo trop..nepřipouštím si to. Z nějakého možného fiaska si hlavu nedělám...

    Úzkost to jo to znám....takové vnitřní napětí, přesně jak píše Mona, ale většinou bez nějaké vnější příčiny...

    V tu chvíli se musím ponořit do něčeho, při čem musím myslet , zaměstnat ruce a ne se rozptylovat...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 16:30
     

    Lado...rozptýlila jsem se dnes žehlením. grinning smiley Na záhony holt teď nemůžu.

    Trému jsem mívala při bruslení před závodama...takové ztvrdnutí nohou. trenérka nám dávala před jízdou kousek čokolády. Nebo tréma před nějakým vystoupením před lidma...ale i to se dá natrénovat.

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 17:10
     

    Znám dost dobře. Řeším to blbě. V noci si jdu zakouřit a čučím z okna. Stejně to nepomáhá.

    Trému mám obrovskou. Třeba před maturitou to bylo hrozný. A ještě umocněný tím, že jsem musela jít v šatech!!!!

    V mládí jsem to řešila alkoholem, teď spíš nějakej prášek.

    Teď to mám dobrý - Kashika chodí pozdě spát, takže když se v noci vzbudím a nemůžu usnout, jdeme si zakouřit spolu, pokecáme a je mi zase dobře.

    Takže vlastně chci říct, že mi nejvíc pomůže, když si můžu pokecat s někým, kdo je vzhůru. grinning smiley grinning smiley

    Uf, to je spisek grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 17:19
     
    Traged...na tom je hodně pravdy...proto tady o tom plkám s váma. grinning smiley
     
  • Autor: Taura
    Status: začátečník

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 29.12.2007 17:43
     

    Jsou dva druhy trémy, jak jsem se dozvěděla od své homeopatky.

     

    Já mám vždy až průjem, nevěřím si, mám třes, nedostatek energie,, ale nepomáhá ani homeopatikum "přímo na míru", prostě jedině pomáhají uklidňující (utlumující) léky nebo alkohol... thumbs up

    Což není optimální. Tréma je součástí mého povolání, a ani za těch 13 let se to nezměnilo..,.. sad smiley

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 30.12.2007 09:28
    Hodnocení fotografie "Strach, úzkost, tréma...": 5
     

    Mě se tréma taky drží celej život. Na základce jsem nikdy nevystoupila na vánočních besídkách a školních akademiích a to se učitelka hodně snažila mě tam dostat, protože jsem hrála na harmoniku (jediná ve škole, jinak samej klavír) grinning smiley grinning smiley Máma musela přijít do školy a vysvětlit jí, že před lidi prostě nevylezu grinning smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 31.12.2007 10:38
     
    Já o trémě radši ani nemluvím. Jedinej stav, kdy jsem schopná mluvit (spatra grinning smiley ) před davem lidí je, když jsem totálně nasraná. Jinak se tomu vyhýbám -kromě práce, tam nemůžu. Ale zjistila jsem, kupodivu, že mluvit v soudní síni plný lidí mi ani tak nevadí. Možná to bude tím, že nemluvím za sebe, ale za klienta. Možná mají něco podobnýho herci - tím, že se stylizujou do "cizího těla", přestanou mít trému.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Strach, úzkost, tréma...

    Datum: 31.12.2007 11:05
     

    Ještě poznatek: v depresi zásadně nepiju. Nevím, jak to funguje u vás, ale mně alkohol pouze znásobuje náladu, se kterou začínám pít. Tedy když mám nějakou depku nebo z něčeho strach, alkohol to jen zvýší. eye rolling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.