pondělí 14. října, 20:45 Svátek má Agáta
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..

Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Toulání se za humny

Datum: 28.12.2006 15:16

1.jpg
Další fotografie:

Při toulání přírodou občas narazím na spoustu zajímavého. Podělím se s vámi

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 64 z 74
  • Autor: draga
    Status: expert

Re: Toulání se za humny

Datum: 23.10.2017 18:49

20170830_131954.jpg
    Další fotografie:

Takové toulání mám ráda smiling smiley

• Autor: Reklama

• Autor: iriska

Datum: 23.10.2017 20:03

toulala ses kousek od nás thumbs down

• Autor: draga

Datum: 30.10.2017 15:07

iriska napsal(a):

toulala ses kousek od nás thumbs down

Vím byla jsem tam i s Míšou bylo to super smiling smiley thumbs down

• Autor: SPIKE

Datum: 14.11.2017 22:20

fotografie0677.jpg
    Další fotografie:

Dneska jsem šla od zubaře nejdřív na metro na Mírák, kde jsem svým starým mobilem vyfotila kostel sv. Ludmily a Vinohradské divadlo. Na Muzeu jsem omylem vyjela výtahem až ven, tak už jsem se na přestup do metra nevracela, ale na Hlavní nádraží jsem došla pěšky.

Datum: 14.11.2017 22:23

fotografie0682.jpg

Ještě si neodpustím dát sem fotku krytých perónů. Dost dlouho se přesouvala lešení z jednoho nástupiště na druhé. Teď jsou kovové části nově natřené a skla krásně vyčištěná (nebo vyměněná?). Prokouklo to.

• Status: expert

Datum: 15.11.2017 14:47

Spike, prokouklo to skutečně. A po dlouhých letech. Prokoukla i Fantova kavárna. Docela mě překvapilo, že ji provozuje nebo ještě vloni provozoval nějaký indický Coffe řetězec. Nějaký čas po otevření jsem tam vlezla. Jednak, abych to srovnala s tím, co bylo. Vlakem do Prahy jsem se nacestovala a na nádražích načekala hodně a hodně. Tak jsem byla zvědavá. Je to taková klidná část nádraží, pokud má člověk čekat. Ale nijak mě to moc neuchvátilo. V obsluze jakoby zůstalo něco z dob před rekonstrukcí. To už mělo do kavárny hodně daleko. Stejně jako většina různých kdysi docela slušných nádražních restaurací. Jakoby jejich čas už skončil definitivně.

Datum: 15.11.2017 15:08

Na kafe na tomhle nádraží chodím do Knihy.

Datum: 15.11.2017 15:37

Spike, příležitostně prověřím. Jako kuřák jsem volila místa s kouřením. Teď už mám šmitec všude. Takže rozšířím obzory.I když teď už tak často vlakem necestuju.

• Autor: tak63

Datum: 15.11.2017 22:00

Když zmiňujete nádražní restaurace, tak slušná byla v Benešově. Jedna místnost formanka a vedle druhá s koženými boxy. Tam jsme chodili s kamarádem před vojnou. Byli jsme uvolněni z práce a přihlášeni na branecký kurz do pozice radistů. Dali jsme si knedlíky s vajíčkem za 6,20 Kčs k tomu 2 piva a potom jsme se šli učit morseovku. No a protože jsem byl ve vysílání a přijímání morseovky dobrej, tak jsem narukoval do Prešova, abych se ještě zdokonalil. Jejda to už je dávno .... smiling smiley

Datum: 15.11.2017 23:20

Parádní byla v Poděbradech. Půlkulatá místnost. Dám odkaz s fotkou.Abych zbytečně nepopisovala. Chodili jsme tam pro zmrzlinu jako děti. A vevnitř nádraží, u vchodu, byla velká figurína číšníka, který jakoby zval dovnitř. Pořád to vidím a je to víc než padesát let.

[cs.wikipedia.org])

Pokud odkaz nefunguje, bude asi třeba nahledat v případě zájmu přes google. Vůbec to nádraží má zajímavou historii. Teď se stalo i kulturní památkou.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.11.2017 23:34)

Datum: 15.11.2017 23:47

Taku, nahledala jsem i to nádraží v Benešově. Asi na straně devět odkazu, je tam přesný plánek. Jsou tam dvě restaurace i výčep. Někdy je to až k nevíře, co všechno se dá dohledat.Nepoznáš třeba jen pro zajímavost, v které byly kožené boxy? [www.konference.propamatky.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.11.2017 23:49)

• Autor: cancourek

Datum: 16.11.2017 07:43

Skvělá nádražní restaurace byla v Kralupech, tam chodilo celé město. Říkalo se jí U mrzáka winking smiley protože tam byla velká socha kohosi, to se nedalo poznat. Prostě moderní umění. Pamatuju, jak před ní jednou stáli dva malí kluci a přemýšleli, kdo to je. Až ten jeden na to přišel - prý to je nádražák a má vykloubený ruce od práce grinning smiley grinning smiley grinning smiley

• Autor: cancourek

Datum: 16.11.2017 07:47

To je on Socha Raněný

• Autor: kaaj

Datum: 16.11.2017 07:48

grinning smiley grinning smiley grinning smiley - no tak to je fakt mrzák spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 16.11.2017 08:48

Cancourku, předpokládám, že to už bylo na novém nádraží. Ta moderna, zrovna tahle mě až tak neoslovila, bude z období, kdy každé nové dílo, parky, veřejné budovy atd. musela mít nějaké umělecké dílo. Bylo povinností přímo v rozpočtu s tím počítat. Koukla jsem do historie Kralup. Do starého nádraží, jak většinou jsou, by to byla totální pěst na oko.Ale pokud tam dobře vařili, aspoň restaurace dostala přiléhavý název. grinning smiley

Ten číšník, jak jsem zmiňovala v Poděbradech, to byla taky taková pěst na oko. Nám se sice jako dětem líbil ale architektonicky by se asi tvůrce zbláznil.Bylo to první funkcionalistické nádraží u v téhle architektuře nemají takovéhle věci místo. Ale když tak přemýšlím o době, bylo zase s podivem, že tam vůbec ta figurína vydržela. Dnes je to normální, vrací se svět reklam a spousty jsou repliky z první republiky. Ale to bylo někdy v roce 1963 a to tyhle věci taky neměly nikde místo.

Podobné příspěvky
Diskuze: Geopatogenní zóny DMP- čili domácí myslící poč.. NEvtipné texty

Dneska mi přišel poštou letáček na měření geopatogenních zón. Firma - ADAM - Renáta Šimová - citace: právě bylo ukončeno druhé kolo měření geopato

Autor: Libi - 07.02.2008 19:53
Rubrika: Dům a vše okolo - Komentářů: 46

Nemám na mysli pokuisy s umělou inteligencí kde se využívají různé víceméně chytré programy napodobující myšlení člověka. Jde mi o zcela nové bytos

Autor: VaclavStrach - 22.06.2009 09:24
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 6

Přišlo mi mailem :     Každý máme svého vězně?! Nedávno jsem se účastnil rozhovoru několika lidí. Žehrali na stát, jak je obírá, kde

Autor: hespa - 06.11.2009 16:33
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 72
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Galerie: Kolem Doubravky Kolem Doubravky Barvy letního venkova
  Kolem Doubravky
Autor: drahus - 28.10.2012 16:29
Rubrika: Severozápadní Čechy - Komentářů: 0
Kolem Doubravky
Autor: drahus - 28.10.2012 16:34
Rubrika: Čechy - Komentářů: 10
Barvy letního venkova
Autor: SPIKE - 26.06.2016 20:45
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 8
Adresář: http://tiptravel.cz/tipy-na-.. http://www.autodoprava-rotte.. http://www.pozemkyafarmy.cz/

Tipy na výlety po České republice a blízkém okolí.

Autor: TipTravel.cz - 11.05.2011 11:03
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 1

Stěhování a přeprava Nonstop! Stěhování Vaší domácnosti a nebo jen pár kusů nábytku. Dále nabízíme montáž a demontáž nábytku. Vyklízení, odvoz a násle

Autor: eugen - 07.12.2012 10:13
Rubrika: Dům a stavba - Komentářů: 0

Realitní portál Pozemkyafarmy nabízí možnost zdarma vkládat nabídky a poptávky na prodej či pronájem zemědělských nemovitostí jako jsou farmy, statky,

Autor: farmy.ppc - 06.01.2015 21:02
Rubrika: Na farmě - Komentářů: 0
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.