pátek 19. dubna, 01:35 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Toulání se za humny

Datum: 28.12.2006 15:16
 
1.jpg
Další fotografie:

Při toulání přírodou občas narazím na spoustu zajímavého. Podělím se s vámi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 20
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 21.11.2020 17:37
     
    img_20201121_173548.jpg
    Další fotografie:

    Stmívání

    Taku děkuji

     
  • Autor: Reklama

    Re: Toulání se za humny

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 06.01.2021 20:18
     
    20210106_152309.jpg
    Další fotografie:

    Každodenní touláí za humny a dnes na sněhu thumbs down. Po práci si člověk vyčistí hlavu thumbs down

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 07.04.2021 22:29
     
    20210406_162930.jpg
    Další fotografie:

    Toulání za humny ... , né v lednu, ale 7.4.

    Chodíme každý den, abychom toho Covida rozchodili smiling smiley. Tý jo, do kopce funím winking smiley.

    Až v srpnu sleze sníh, tak začnu jezdit i na kole.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 08.04.2021 09:06
     
    167961283_1038593833302350_8765894601582649349_n.jpg

    Taku pěkná procházka s Týnou love smiley

    .. já jsem včera poprvá viděla dospělého srnce i s paní srncovou, byl to kusanec eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 10.04.2021 06:32
     

    Mně letos srnec navštívil nově sázené švestky a rovnou tři sejmul angry smiley. Včera tam byl zas, naštěstí řádil na jedné z těch zničených.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 10.04.2021 07:49
     

    grinning smiley v roce , kdy mně navštívila Regi tu jeden srnec chodil .v noci byla Regi na balkoně zakouřit a koukala , jak se hajzlík procházel po křižovatce. - od té doby tu není , sousedé ho sejmuli a pak se jenom culili , že byl dobrý gulášek .. . byl fakt drzý , chodil tu i ve dne. plela jsem u plotu sehnutá a najednou vidím u hlavy kopýtka. stál u plotu a čuměl na mně. vůbec se nebál . sousedce doktorce ožral růže od Starkla. winking smiley a to jsme tady barák vedle baráku .

     
  • Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 10.04.2021 12:25
     

    Zrovna jsem si u čtení srnce na návštěvu u Kaaj vzpomněla. Byl to fakt drzej pacholek. Koukala jsem na něj jako blázen. Naprosto v klidu si vykračoval po silnici a pozoroval. Asi co kde ožrat. grinning smiley Ale byl krásnej.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 12.04.2021 08:47
     

    Kordul pěkné potkání.. thumbs down Jó zvěř si najde nějakou lahůdku, taky si chce zamlsat.. grinning smiley U nás za humny se usadil vlčí pár, nedávno vlčici srazilo auto, byla březí..Škoda..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 12.04.2021 08:54
     



    LadaB napsal(a):

    Kordul pěkné potkání.. thumbs down Jó zvěř si najde nějakou lahůdku, taky si chce zamlsat.. grinning smiley U nás za humny se usadil vlčí pár, nedávno vlčici srazilo auto, byla březí..Škoda..

    ......to mě je líto sad smiley

    Jak byl ten srnec, tam má vysoká nějakou cestičku , přes silnici. Asi dva roky zpět tam srnka převáděla v pravé poledne ještě mokrého koloucha, chudinka , sotva pletl nohama love smiley . Měla kliku, že nejelo auto, je to rovinka a každý jede co to dá.

     
  • Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 06.06.2021 07:47
     
    zbrasl1.jpg
    Další fotografie:

    Asi před týdnem na mě vykoukla reklama. [www.culek.cz]

    Je to odsud asi 30 km směr Sázava a vůbec jsem netušila, že v okolí něco podobného je, tak jsem vyrazila.Krajina je už mírně kopečkovitá a Zbraslavice jsou léta rekreační oblast. Charakter vesniček tomu i odpovídá. Včetně velmi ale velmi pomalého životního tempa. Jel se mnou synátor, tak abych mu zpříjemnila cestu, viděli jsme v jedné vesničce, myslím, že to byly Černíny, stánek s domácími klobásami z udírny, zastavila jsem. Čekali tam už dva chlapíci v montérkách. Myslela jsem, že čekají na objednaný materiál. Ale asi po deseti minutách, kdy jsme pozorovali paní kráčející velmi volným tempem mezi domem a stánkem s nějakými krabicemi, došlo nám, že se obsluhovat asi nějakou dobu nebude.Myslela jsem si, že v těhle případech se třeba šoupne cedule, příjem zboží anebo odbydou dva zákazníci, víc nás tam nebylo, zcela mrtvo. Ale asi tam čas plyne nějak jinak a mění to i ustálené zvyky.
    Prodejnu jsme nahledali bez problémů. Kdysi to bývaly velké stavebniny. To si pamatuju z dřívějška. Moc jsem toho nepofotila, hodně je toho na stránkách. Určitě by se tam nakoupit a vybrat dalo. Ale skutečně by musel člověk mít pět šest nádob a už nikde nic nerozšiřovat. Cenové relace jsou dost vysoké. K mání byli i velcí lvi. Mimo spousty jiných sošek. Ti asi pro jistotu ani nebyli oceněni. Podstatně menší vzpínající se koňské spřežení obnášelo 23tisíc. Inspiračně jsem ofotila truhlíky s kamínky. Měli tam víc nádob stejnou technologií. To by asi nebyl problém vyrobit si sám. Co mi příšlo jako komerčně nedotažené bylo velmi malé a nenápadité množství malých nádob. Za tu chvíli, co jsme tam byli, zastavilo tam asi pět aut. Velké věci nekupovali ale podle diskuse, když už tam byli, něco menšího a pěkného by tam nenechali.
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 06.06.2021 08:59
     

    Popsala jsi to přesně, před několika roky jsem se tam byla podívat, stále stejné, ceny, atmosféra. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 08.06.2021 08:43
     

    Za těmi lvy jsou ale nějaké menší mísy a nádoby, ne? Zrovna ta široká mísa by se mi líbila. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 08.06.2021 09:00
     

    Anavi, koukni do těch mís a květináčů jak mají na stránkách. Nevím, jak velkou bys potřebovala. Radši nemají ceníky s velikostmi. Normální o trochu větší květináče, ale fakt malinko větší se pohybují kolem osmi set. Mísy průměr tak 25cm - 30 cm kolem 1500 až 2 000Kč. Co by tak odpovídalo tomu, kam bych mohla dát ty velké hosty jak mám ve vjezdu, tak tam je cena kolem čtyř tisíc. Určitě, pokud se člověk nechce jednotně vybavit, tak se najde nějaký kousek ale na pořízení většího množství je to asi dost drahé. Tvarově jsou některé věci pěkné.Je to keramika snášející mráz, takže cena je tam samozřejmě vyšší, nádoby jsou hodně robustní a těžké.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 08.06.2021 20:08
     
    196991503_3761593763968913_8755318560025463568_n.jpg
    Další fotografie:

    z dnešních toulek

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Toulání se za humny

    Datum: 09.06.2021 09:33
     

    Pěkné. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.