čtvrtek 28. března, 18:11 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: situma
Status: nováček
Klikni pro filtrování

tořivka

Datum: 01.05.2007 10:47
 
nastudovala jsem to, ale i když na fotkách vidím, že ji máte venku, nenašla jsem návod, kdy může být v truhlíku. mám totiž dvůr, kde pere od ráno do večera sluníčko. nebude lepší, když ji nechám doma na okně u ostatních "normálních fialek"? simona

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: tořivka

    Datum: 01.05.2007 10:55
     
    Teď jsem psala vedle,tak to napíšu ještě sem,ať je to pěkně pohromadě. Celodenní přímé slunce jí nesvědčí, teda co jsem vypozorovala. Když jsem ji měla, tam kde na ni stále pralo slunce,tak nebyla nic moc. Ta co byla na místě,kde na ni odpoledne dopadl stín,tak tam byla mnohem lepší. Dobře se řízkuje, stačí ji kousek dát do vody a za pár dní pustí kořínky.
     
  • Autor: Reklama

    Re: tořivka

     
     
  • Autor: situma
    Status: nováček

    Re: tořivka

    Datum: 01.05.2007 11:30
     
    děkuji. trošku jako nováček uživatel bojuji, resp. se teprve začínám orientovat na těchto stránkách. kytku dám raději za okno, jak jsem psala. myslím, že na dvorku není pro ní ideální místo. bud mám stín celý den nebo slunce. nic mezitím.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: tořivka

    Datum: 01.05.2007 11:46
     
    Doma bude také prospívat, když nemám místo na balkoně,tak je doma taky. Neboj,trochu to tady propátrej, klidně se zeptej,pokud si s něčím nebudeš vědět rady...Za chvíli se tu vyznáš..
     
  • Autor: Kukuc
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 26.09.2007 02:03
     
    Ahoj, já nemám balkon a tořivku mám celý rok za oknem. Vypozorovala jsem že nerada přímí slunce, raději polostín. To jí prospěje. Taky zalívat opatrně aby nebyla ani přemočená ani nevyschla. Kvete celej rok. V zimě málo a v létě hodně.
     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 30.09.2007 16:53
     
    dscn0036.jpg
    Další fotografie:
    Kukuc, holky se asi bavily o streptocarpus saxorum, ten se může letnit, normální tořivky mám taky celoročně za oknem.
     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 30.09.2007 16:57
     
    dscn0045.jpg
    Další fotografie:
    smiling smiley
     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 30.09.2007 17:05
     
    dscn4527.jpg
    Další fotografie:
    flower smiley
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 01.10.2007 19:35
     
    p1000846.jpg
    Další fotografie:

    holky dostala jsem od švagrové listečky nevěděla co to je myslím že by to mohla být

    Streptocarpus měla jsem je ve vodě udělali se kořínky tak jsem je zasadila ale začínají uvadat fotkyse mi moc nevyvedli už byl večer jestli to jde poznat poradte mi aby neuvadlisad smiley

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 02.10.2007 08:58
     

    Hani, já bych řekla, že to není tořivka, ale gloxinie. Jestli ti uvadá lísteček, tak to může být proto, že gloxinie je vlastně hlízka, která přes zimu spí a na jaře obráží. Lísteček si tu hlízku udělá sám a ted možná zatahuje na zimu.

    Takže květináček nevyhazuj, přes zimu ho nezalévej a na jaře uvidíš, třeba se ti chytí...flower smiley flower smiley

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 27.10.2007 23:10
     
    Karolinko lístečky byli vzíte od té kytky co máš fotku 30.9.,ale fotilas to 2.7.v 16.51 ta světle modrá pořád jsou trochu zelené ,ale kraje uvadají sázela jsem je i s kořínkama tak čekám co vyrostesad smiley
     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 30.10.2007 07:27
     

    Hani, aha, já jsem podle fotky spíš myslela, že to bude gloxinka. Lístečky tořivek sázím do perlitu, ten nechám stát ve vodě a tak do 3 týdnů, někdy o hodně déle se jim vytvoří malé lístečky....

     

    Někdo sází rovnou do země, někdo je nechává ve vodě, dají se i nařezat na kousky a sázet do země jednotlivé kousky listu, způsobů je spousta, mě se osvědčil perlit.

     

    Taky mi občas u zasazených lístlů uvadají kraje, nezoufej, ona se zmátoříwinking smiley

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 01.11.2007 23:06
     
    karolino v perlitu jsem to nezkoušela vždy spíš ve vodě a když jsou vidět kořínky tak šup do hlíny gloxinie jsem taky množila už maji malé lístečky,ale streptík stále nic asi si dává načas počkám eye popping smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: tořivka

    Datum: 02.11.2007 05:52
     

    Já také používám perlit, a je do OK... Přikládám malé info... winking smiley

     

    Zakořenění muškátů probíhá v agroperlitu, který je nutno nechat nasát vodu, nejlépe, když jej zalejeme v hrnci na hodinu vodou. Pak jej dám do truhlíků s odtokovým otvorem ve dnu a napíchám tam řízky muškátů. Používám gelový růstový stimulátor, do kterého řízky ponořím asi 5 - 8 cm podle velikosti řízku. Zalévám jednou za 3 - 5 dnů. Pokud zakořeňuji dřevité řízky např kiwi nebo klanoprašky, mám v truhlících přepadové otvory jen z boku ve výši asi 1 cm, tak se udržuje hladina vody, zaručující dostatečné provlhčování náplně truhlíku. V části s vodou té se na dřevitých řízcích vytváří tkzv. kalus / viz Menu / Množení rostlin v [[www.pelargonie.cz]]
    , a v dalších částech stonku řízek takto dobře zásobený vodou vyhání kořeny a to nejen zpod oček, ale díky stimulátoru prakticky po celé délce spodní části, ponořené do agroperlitu. Takto zakoření prakticky 100% řízků.
    Gelový stimulátor je běžně k dostání spolu s agroperlitem v zahrádkářských potřebách. Důležité je nechat agroperlit nasát dostatečně vodu.

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: tořivka

    Datum: 03.11.2007 09:57
     

    Lado - vyčerpávající popis grinning smiley thumbs down

     

    Hani - v perlitu se mi to zdá lepší, líp se mi v něm koření, nemusím hlídat hladinu vody, vždycky jenom doliju vodu do mističky pod květináčem....

     

    Až domalujeme pokoj a já si nastěhuju kyti zpátky, tak ti vyfotím jeden strepsíkový lísteček s rozetkou v perlitu.... winking smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.