čtvrtek 25. dubna, 23:42 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Tiramisu po česku

Datum: 21.02.2010 11:32
 

Tak mě navnadila suee a zakládám téma věnované přímo této dobrotě.

Existuje spousta receptů, tak mě zajímá, která z vás má ten nejlepší winking smiley

Zítra sem hodím ten můj...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 06.04.2013 23:06
     

    iviku, to je fakt tak rychlá záležitost, že i my, lenivější jedinci, neváháme ani minutu a vyrábíme každý týden Lučinu. Kdo ochutnal, chce recept a už nechce jinak winking smiley

    Teď mám recept na buchtu, kde se dělá náplň z Lučiny, je jí tam tuším 500 g. Kdybych ji na to měla koupit, vykašlu se za ty prachy na to, takhle ji určitě zkusím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tiramisu po česku

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 07.04.2013 07:38
     

    Ivčo, tak dej recept do pečení please smiley . Určitě to zkusím.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 02.05.2013 21:23
     



    Anavi napsal(a):

    iviku, to je fakt tak rychlá záležitost, že i my, lenivější jedinci, neváháme ani minutu a vyrábíme každý týden Lučinu. Kdo ochutnal, chce recept a už nechce jinak winking smiley

    Teď mám recept na buchtu, kde se dělá náplň z Lučiny, je jí tam tuším 500 g. Kdybych ji na to měla koupit, vykašlu se za ty prachy na to, takhle ji určitě zkusím.

    Ivčo - prosím ten receptík please smiley please smiley please smiley Nebo pokud někde je, kde ho mám hledat, děkuji flower smiley

     
  • Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 02.05.2013 21:33
     

    Tiramisu jedině s mascarpone grinning smiley grinning smiley grinning smiley takovou dělám já * uvařit 1/4 litru silné černé kávy, podle chuti přidat rum, ušlehat 2 bílky do pěny, ušlehat 2 žloutky + 3 lžice cukru moučka + vanilkový cukr + mascarpone + sníh z bílků, ušlehat 2 šlehačky a vmíchat do krému

    1.5 balíčku velkých piškotů namáčet do kávy a rovnat na dno dortové formy, nanést vrstvu krému a další vrstvu piškotů, končí se krémem, posypat grankem a dát přes noc do lednice thumbs down

    zatím jsem lepší recept nesehnala nono smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil budulinkova (02.05.2013 21:34)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 02.05.2013 21:45
     

    Dago - 2 x velký (500g) bílý jogurt (já kupuju cca 3,5% tuku) a 200 ml smetany (můžeš 12% nebo ušlehat s tukem nad 30% - obě varianty jsou dobré).

    Do cedníku dáš plátýnko, do něj vyleješ jogurty a smetanu (tu tučnější tam můžeš dát našlehanou).

    Promícháš, zavážeš plátýnko do uzlíčku a necháš odkapávat. Většinou to pověsím na madlo kuch.linky a pod to misku. Odkapávat podle původního receptu to má 24 hod, ale postupně jsme s holkama zjistily, že stačí 18 hodin.

    Pokud to nechceš vysloveně do sladkého pokrmu, tak směs osolíš při promíchávání než necháš odkapat.

    Vznikne ti krásně lehká lučina, která dobře poslouží i jako základ pro pomazánky. Výsledek váží tak 450-500 g.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 02.05.2013 21:46
     

    Dago, teprve teď jsem si všimla, že ti jde o ten recept na buchtu stydlin smiley grinning smiley - promiň grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 02.05.2013 23:06
     

    To neva, určitě někdo ocení i tu Lučinu, je opravdu výborná. Ten recept sem hodím, jsem sklerotik stydlin smiley . Byl v magazínu Albert, musím ho někde dohledat.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 03.05.2013 12:37
     

    Pětičko - jj, tak tak, zaujala mě buchta, když se dá Lučina levně pořídit thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

    A už jsem jednou zkoušela - já teda se zakysankou a mls smiley a dneska asi dám odkapat další várku - dopřeju si se šlehačkou smoking smiley a asi zkusím přisolit na slanou variantu , už vyrazila pažitka, tak to bude mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 03.05.2013 12:53
     

    Máte to v Pečení winking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 03.05.2013 13:21
     

    U nás s domácí lučinou před časem přišla mamka, nejprve mi dávala trochu své, ale vždy hned zmizela, tak si už děláme vlastní. Zpočátku jsem zkoušela jen čistě jogurtovou a šmakovala nám, teď jsem přešla na verzi se šlehačkou a to je ještě větší mňamka a velmi, velmi podobné pravé lučině. Včera jsem ji namíchala s jarní cibulkou a mls smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 03.05.2013 13:34
     

    Když píšete o té cibulce, já jsem slíbila trvalkovou cibuli naťovou,a nevím, jestli mám všechny zájemce v sz. Pokud někdo chcete sazeničku, písnite sz, po neděli budu všrchny resty vyřizovat

     
  • Autor: tolman
    Status: nováček

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 01.10.2013 13:25
     

    Já dávám místo mascarponne riccottu, a spokojenost, je to lehčí a není to taková tukobomba

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.