pátek 29. března, 15:36 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:48
     

    Hanule grinning smiley grinning smiley grinning smiley já tašky zahazuju až v kuchyni a čekám, až to uklidí někdo jinej ....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 18:25
     

    od špajzu mám k lednici dva kroky, čili pro mně výše uvedené postrádá smysl winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 18:28
     

    Já 3 grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 18:47
     

    Já to mám do špajzu přes celou chodbu, ale než bych ve frontě čelila atakům placení chtivých nakupujících třímajících v rukou košíky netříděného nákupu, raděj se doma projdu. winking smiley grinning smiley

    Jinak se přidávám k Hanuli a jejímu závistivému zvolání směrem ke všem třídičům grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 18:50
     

    Tak sem si to šla odkrokovat .... taková dááálka, 5 kroků od lednice do špajzu grinning smiley a od špajzu k lednici taky 5, asi náhoda winking smiley

    Teď jsem si ale přečetla tu Arturčinu časopisovou radu ještě jednou ... proboha, vždyť to myslela ironicky, nebo néé ? Arturko thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil cancourek (05.01.2013 18:58)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 19:57
     

    Tato rada mě přivedla na to, že když si to vytřídím už do tašek, tak si to zjednoduším.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 19:58
     



    Arturka napsal(a):

    Velice dobrá rada z časopisu winking smiley

    V supermarketu u pokladny třiďte do igelitových tašek podobné zboží: chlazené potraviny do jedné, věci do spíže do druhé, atd..

    Usnadní to doma práci s ukládáním.

    Už nebudu lítat pobaráku jak pominutá smoking smiley

    Arturko, já se teda směju, ale to je fakt pro tebe objevné sdělení? eye popping smiley winking smiley Já to tak praktikuju pořád. Už si to tak vyndávám na pás, abych pak nezdržovala frontu. Dávám si zeleninu k zelenině, pak smetánky, sýry, salámy a tak, a mražené zvlášť, drogerii zase do jiné tašky. Pak jen jdu k lednici, k mražáku, do komory a je to hotové. Nově teda spíš úkoluju chlapce - tuhle tašku vyndej do lednice, tuhle do mražáku, druhýho vyšlu do komory s drogerkou a mám vystaráno. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.01.2013 20:02)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 19:59
     



    Evca napsal(a):



    Arturka napsal(a):

    Velice dobrá rada z časopisu winking smiley

    V supermarketu u pokladny třiďte do igelitových tašek podobné zboží: chlazené potraviny do jedné, věci do spíže do druhé, atd..


    No tak takový mám nejradši eye rolling smiley

    stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:00
     



    jaja99 napsal(a):

    Znám někoho kdo to přesně tak dělá a má hned uklizeno :-), já to nejsem já jsem typický chaotik.

    jájo, netušila jsem, že jsem se ti svěřila winking smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:03
     

    Ivuško tak jste dvě, závidím jí (vlastně vám oběma) to, ale sama to vždycky ve fofru pomíchám :-)

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:05
     

    Musím se zeptat manžela, jak to dělá. Já nákup vidím, až je to uklizené spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:15
     

    Já teda nemám tip do kuchyně, ale napadlo mě, že se s váma podělím o jinou věc. Jelikož jsem trochu "ujetá" na svíčky, tak jich dostávám fůru k svátkům, narozeninám, jako různé pozornosti a dárky do bytu, takže jsem jich nashromáždila hodně. Ale ne vždy jsou podle mého vkusu a hodí se mi třeba do obýváku. Ale bylo mi líto je nějak likvidovat nebo naopak skladovat věčně v komoře. Tak jsem je teď v zimě umístila do vřesoviště před barákem a rozsvěcím každý večer a musím říct, že to vypadá moc hezky. Myslím, že mě inspiroval kdosi na Weeku - keria, anina?, které jednou nafotily takový záhon. Kamarádka přijela a byla z toho unešená, jak to vypadá hezky takhle osvícené. Ve tmě není vidět jaké barvy to jsou a za světla je to skryté mezi keříky.

    Takže máte-li někdo podobný nadbytek nehodících se svíček, doporučuji.

    ***

    Tak kerijka to byla - [www.week.cz]

    Můžete mrknout.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.01.2013 20:33)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:15
     

    popravdě já zas nenakupuju, jen vyklízím ty tašky a mám pocit, že kdybych vznesla stížnost stran třídění, mohla bych si nakupovat sama. A jelikož pro mě 3 lidi už jsou dav, nesnáším návštěvu jakéhokoli márketu a z nakupování mám dycky hlavu jak škopek angry smiley angry smiley angry smiley Proto, když už nakupuju, je pro mě rozhodující čas a v žádném případě se nezdržuju tříděním. A teď mě napadá, že manža asi třídí, páč po mě v kaufu furt ječí, co,kam a v jakém pořadí mám strčit. Noooo, jestli já nakonec taky netřídím??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:18
     

    Proto já tak nerada přijímám u pokladny nabídku dětí, že mi to budou dávat do tašek, protože voni jsou kluci jako hrozně nesystematický! eye rolling smiley stydlin smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:23
     

    Já teda hlavně koukám,abych byla z krámu co nejdřív venku,takže to mrskám jak mi to přijde pod ruku smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.