středa 17. dubna, 00:52 Svátek má Rudolf
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 20.05.2012 16:54
     

    Pevné neměli, tak jsem koupila žlučové tekuté... ale na zaprané skvrny to prostě nezabralo...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 21.05.2012 11:40
     

    Pampelišky pustí Vanishem. thumbs down ALE nono smiley začerstva, ještě když se při věšení na mokrém oblečení najdou typická kolečka, tak se dá obleček polít Vanishem, posypat práškem a po odmočení vyprat a je to ok. Když to uschne, popř. se vyžehlí, tak už pomůžou jenom nůžky. thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 21.05.2012 13:43
     

    Hani, tak s tím počkáme... holt budu doufat, že se to odepere časem nebo že tomu pomůže sluníčko. winking smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 23.05.2012 20:31
     

    Ivco, zkus pak jeste koupit to tuhe mydlo, stoji do 50kc a vydrzi dlouhooooo... ja uz pouzivam jen to, vanish letel z domu.

    Mydlo mi vypralo i zaschle a zaprane skrvny od cerveneho vina, den to bylo namocene, pak na 90 vyprat - to je teda risk, bud a nebo grinning smiley ale jestli je to na vyhozeni, tak se risk vyplati smiling smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 15:24
     

    Velice dobrá rada z časopisu winking smiley

    V supermarketu u pokladny třiďte do igelitových tašek podobné zboží: chlazené potraviny do jedné, věci do spíže do druhé, atd..

    Usnadní to doma práci s ukládáním.

    Už nebudu lítat pobaráku jak pominutá smoking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 15:34
     

    Tak to pro mně není. Už vidím, jak lidi ve frontě za mnou budou nadávat, než si to Cancourek milostivě roztřídí grinning smiley

    Doma si to roztřídím pěkně v klídku smoking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 15:39
     

    Tak to asi neklapne winking smiley Ale může to být přece jinak. Aspoň já udělám to třídění jinak. U pokladny to nahážu zpět do velkého koše. Někdy je takový nákup a takový fičák, že to tam stejně v rychlosti hážu. A potom v klidu, venku, nebo u auta, dám do správných tašek. A doma už pohoda smoking smiley Jasně, že bysme u pokladny nestíhali.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 15:45
     

    Arturko a jak si to dělala doteďka ? grinning smiley Já dávám jen bacha, aby dole v tašce byly ty těžší věci . Abych třeba dolů nenacpala jogurty a ty nezaházela bramborama, moukou apod.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 16:50
     

    cancourku, skládala jsem asi tak jako ty. Dolů do tašky to těžké, nahoru to lehčí,nebo křehčí -třeba rajčata, salámy, jogurty. Do druhé jsem šupala drobnosti, které se do velké tašky nevešly. A v tom je teď ten rozdíl. Do velké tašky dám coly, mouky a třeba cibuli- to jde do komory. Do druhé dám máslo, salámy, sýry - to jde do lednice. A pak další taška, která bude obsahovat potraviny uskladněné ve skříni v kuchyni. Samozřejmě těžké věci budou dole.

    Potom vezmu jednu tašku a jdu sní do komory a tam vyložím všechno. Do lednice taky vyložím obsah jedné igelitky... Cancourku, nekecej, že ty jsi tak dobrá, že to tak děláš nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:26
     

    Znám někoho kdo to přesně tak dělá a má hned uklizeno :-), já to nejsem já jsem typický chaotik.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:30
     



    Arturka napsal(a):

    Velice dobrá rada z časopisu winking smiley

    V supermarketu u pokladny třiďte do igelitových tašek podobné zboží: chlazené potraviny do jedné, věci do spíže do druhé, atd..


    No tak takový mám nejradši eye rolling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:40
     

    Evčo, ještěže jsi přišla.

    Mohu teda napsat, že obdivuji všechny, které na takové věci připadnou tak nějak samy od sebe, jakož i ty, které jsou schopny se to na základě rad a pozorování řízeně naučit.. ale mohu taky dodat, že obě dvě ty skupiny mě svou schopností serou, páč jim to nepokrytě závidím. A obé bude pravda.

    A tekon jsem zvědavá, kolik mi zbyde kámošek. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Čau, holky. love smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:41
     

    ... to je sraního, prostě naflákám nákup do dvou tašek - tři totiž neunesu - a hotovo grinning smiley tak velkej barák zase nemáme, abych nemohla jít dvakrát za sebou do špajzu ... smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:44
     

    Hanule i ty Brute?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 17:44
     

    Cancourku, v předsíni zahodím tašky, z nichž vypreparuji chlazené, no a pak čekám, až to z nich spotřebuju. Je teda pravda, že musim chodit pak oknem, ale.. grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.