čtvrtek 25. dubna, 07:14 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 21.04.2012 11:35
     

    Do tvořítek na led někdy dám i silný vývar, pak nemusím používat ty kupované kostky

    Já když jdu k arabům pro luštěniny a obilniny, tak se tam vždycky zaseknu na dost dlouho, mají tam velký pytlíky s kořením, právě kari, kurkuma, atd. to je vždycky pastva pro oči, a samozřejmě vždy něco musím koupit grinning smiley

     

    Majko, možná máš na mysli tuto rýži, ale my ji teda děláme z černé rýže. Je to slaný pokrm, ikdyž tam jsou sladké ingredience winking smiley

    100g černé rýže (italská rýže Venere) 1 stroužek česneku 1 polévková lžíce olivového oleje 1/2 polévkové lžíce strouhaného kokosu 1 polévková lžíce rozinek

     

    Postup přípravy:

    Uvaříme rýži v lehce osolené horké vodě, obvykle kolem 18 minut; necháme okapat. Namočíme rozinky do horké vody. V pánvi rozehřejeme olej, vložíme stroužek česneku, přidáme rýži, kokos a okapané rozinky. Pár minut povaříme a servírujeme.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 21.04.2012 11:44
     

    tý jo, to zní dobře mls smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 11:42
     

    Jinak nevím jestli znáte domácí vanilkový cukr winking smiley Já jak hodně peču, tak jsem si vyčetla, že si stačí koupit vanilkový lusk a zasypat ho ve sklenici cukrem, nechat pár dní, týdnů a krásně voní love smiley Já už mám druhou sklenici a furt ten samý lusk thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 11:57
     

    Mamka teď přišla s fíglem na uchování citronové kůry. Ta kupovaná v pytlících je hnusná, tu nekupujeme. Tak ona vždy nechá přes noc namočené citrony - známá si nějak nechala zjistit v laborce, že když jsou namočené přes noc, tak veškerý chemický postřik je pryč. Potom ostrouhá kůru, dá do plastové krabičky a zamrazí. A podle potřeby odsype do těsta nebo kam je třeba. Jedla jsem u nich drobenkovou buchtu a pěla jsem ódy, bylo to v tom hrozně poznat mls smiley mls smiley a bylo to o level vejš winking smiley

    Ty ostrouhané citrony vymačká a dá do skleničky do lednice. Když si dělají pití, naleje do petky vodu, přidá tu citronovou šťávu a v tomto období je to velmi osvěžující.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (01.05.2012 11:59)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 14:21
     

    Terko, to by mohlo být ono. Někdy zkusím, jeslti si vzpomenu. Vanilkový cukr dělám stejně na radu Hanule už asi rok.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 19:36
     

    ...no a kde se takový vanilkový lusk dá normálně sehnat? confused smiley to mě vždycky dostane, jak v televizi při vaření záááááásadně "pitvají" vanilkové lusky... to na to mají asi skleník nebo co hehe

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 19:50
     

    Nejjednodušeji kdekoliv, kde prodávají koření, dá se koupit i lusk v pytlíku. My ho za totáče dostavali balený jako ve zkumavce z Německa, byl asi poněkud kvalitnější.

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 01.05.2012 20:58
     

    Takže jdu, Majko, s křížkem po funuse, jo? Až ti dá zase Hanule nějakou takovou radu, tak mi jí hned řekni, ať nemusím čekat rok, než se to ke mě dostane grinning smiley

    Jo přesně, prodává - myslím Kotanyi (snad se takto píše) confused smiley ve zkumavce nebo rovnou v pytlíčků má myslím Vitana

    Stačí se podívat u koření, je to tak jako tak asi sušený a ne čerstvý winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.05.2012 19:47
     

    Nemáte někdo něco zaručeného, jak dostat pampelišky z trika? please smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.05.2012 19:49
     



    Anavi napsal(a):

    Nemáte někdo něco zaručeného, jak dostat pampelišky z trika? please smiley

    Kdysivá mě pustily fleky od pampelišek Arielem, jsem ho tenkrát moc chválila, ale to byla doba před 20 lety a Ariel tu u nás začínal eye rolling smiley smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.05.2012 20:08
     

    Na netu jsem našla tip na Ďáblík na skvrny z DM, doporučuje ho docela dost maminek, ale myslím, že to platí pro "čerstvé" pampelky. To triko se mi vrátilo oklikou a byly již dva pokusy o praní, a marný. I můj zaručený přípravek selhal a skvrny zůstaly, tak musím otestovat ještě něco jiného.

    Je to zrovna dost pěkný kousek oblečení sad smiley, nevím, kde to mlaďoch tak zřídil eye rolling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.05.2012 20:24
     

    Zaprané skvrny jsou nezmaři angry smiley Notabene , pokud to někdo zažehlí angry smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 19.05.2012 17:47
     

    Já nedá dopustit na žlučové mýdlo

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 19.05.2012 19:59
     

    Já taky žlučové mýdlo ale na zaprané skvrny jsem ho nepoužívala.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 19.05.2012 22:15
     

    Žlučové mýdlo už také nějaký ten rok s úspěchem používám thumbs down.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.