čtvrtek 18. dubna, 08:14 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.01.2011 19:49
     


    iriska napsal(a):

    a dají se tak vyčistit i zlaté věci? V těch záhybách?

    zlaté věci je prý ideální hodit do kefíru. Jen to nesmí nějaký člen aktivně vylejt do dřezu jako manžel mojí známé... bylo mu divné, proč ji stojí v hrnečku už dva dny kefír ... eye rolling smiley. Naštěstí to všechno nějak "odlovila".

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.01.2011 19:53
     

    zkusím kefír.....to jeem teda jedno velký voko, jak to dopadneeye popping smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 09.02.2011 22:41
     

    Majko, tak jsem dnes byla v Milevsku a zakoupila ten černý stojan na nožewinking smiley . V tom obchodě mají fakt super výběr thumbs down . Měli stojan jak černý - 459,-Kč, za stejnou cenu dřevěný ve světlé barvě, světlý bambusový a ten bílý keramický za 333,-Kč.

    Ten keramický je podstatně nižší a barva není čistě bílá, ale spíš slabě zašedláconfused smiley .

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 12.02.2011 14:55
     

    Určitě to není pro Vás, milé kuchařinky, žádná novinka, ale přesto to sem napíšu:

    Vařím masové vývary nejraději den dopředu. Přes noc nechám v ledničce, v zimě na chodbě. Další den z vrchu vývaru (rosolu) vydlabu to nezdravé mastné. Na části pak osmažím zeleninový základ do polévky.

    Dnes jsem dělala vývar a potřebovala jsem ho teplý. Tak jsem vzala sítko a přes sítko jsem dala bílou utěrku (hadérka ze starých cích - po mé babičce) a vývar přelila do menšího hrnce. Ta utěrka zachytila nejen ty drobounké nečistoty, ale hlavně dost mastného.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 12.02.2011 16:21
     

    Missi, to jsem ráda, že ho v té černé měli. Fakt je tam bezva výběr. Akorát mě teda sereš, žes bysla tak blízko a neudělala sis zajížďku.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 02:40
     

    Majko, nikdy si mne nezvalawinking smiley . Ale pojedeme tam cca za měsíc znovu (k léčiteli) a pokud ti to bude vyhovovat, rádi si zajížďku uděláme. Jinak víš kde je Podskalí? Tam se v létě vyskytuju velmi často.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 07:18
     

    Majitelé myček, jakou kdo máte zkušenost s tzv korozí skla?

    Používám jen ty nejkvalitnější přípravky na mytí nádobí, přestala jsem nakupovat francouzské sklo, které je nekvalitní a brzy slepne, jenže ani české sklo (aspoň doufám, že české) není před korozí ochráněno - sice za delší dobu, ale přece jen po pár letech oslepne. já to prozatím řeším tak, že čas od času koupím sklenice nové, ale dost mě to štve. Dřív, při ručním mytí, se postupně sklenice rozflákaly, ale to zase netrpěly korozí. Teď se nerozbijou, ale jsou za čas pěkně hnusný

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 09:24
     

    Missi, Podskalí nevím. Ráda tě uvidím, jestli to vyjde.

    Drhuš, já mám i to francouzské sklo a je fakt, že v poslední době jsem nezaznamenala nějaké zhoršení, to dřív. Mám i skleničky z lisovaného skla na čaj asi českého původu a jedna je úplně mléčná, ostatní pořád OK.

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 09:52
     

    Já po 10 letech používání myčky měla jedinou osleplou skleničku od francouzské hořčice jinak vše OK a používala jsem přípravky ty nejlevnější. Je fakt, že Fr. sklo mám jen bílé, ne čité takže se to možná nevidí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 10:25
     

    Jajo, u nás běží myčka denně a hlavně sklo.

    Už mi začaly slepnout i vinné sklenky. Používám Jar, Somat nebo Calgonit. Minimálně Gosh nebo W5

    Kromě broušeného skla a váziček myji v myčce všechno skleněné a protože za těch skoro dvacet let jsme se pěkně rozmazlili, jde do myčky sklenka po jednom napití automaticky stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 10:26
     

    Asi jsem nemyla tak často, já tedy i jednou do roka broušené z vitrín.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 13.02.2011 11:35
     

    drahu, u nás to je v tomhle taky hrozný, kluci vytahaj klidně za den i čtyři skleničky. vždycky zapomenou, která je čí a jdou si automaticky pro novou. Ale s touhle korozí, ťuk, ťuk, ťuk, nikdy problém. Používám na střídačku somat a Calgonit.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 14.02.2011 10:58
     


    Anavi napsal(a):

    drahu, u nás to je v tomhle taky hrozný, kluci vytahaj klidně za den i čtyři skleničky. vždycky zapomenou, která je čí a jdou si automaticky pro novou. Ale s touhle korozí, ťuk, ťuk, ťuk, nikdy problém. Používám na střídačku somat a Calgonit.

    To není jen u malejch kluků, ale i u velkejch winking smiley grinning smiley .

    Já teda meju s Calgonitem a nic mi nekoroduje. Nedávám tam broušené a Moser sklo.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 18.02.2011 07:38
     

    Já pořešila tohel vytahování hrnků na čaj tím, že mám víc barev a každý má jednu, Takže žádný šup do myčky, hezky si používá ten svůj.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 18.02.2011 07:47
     

    Mně to moc nevadí, že si berem stále čisté, protože jsem ujetá a vždycky si představím na rantlu hrnku, jak se tam po chvilce začnou roztahovat baktérie velikostí kočky .... spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.