sobota 20. dubna, 14:27 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 23.09.2021 17:33
     

    CRP neřešili, dnu vyloučili,prskla jsem na to Ichtoxyl...snad tím nic nepokazím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 23.09.2021 18:03
     

    Ichtoxyl? Ten je snad na vytažení bordelu z rány a podobně, ne? eye popping smiley fakt nevím confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 23.09.2021 21:29
     

    Dohrabala jsem se až teď k PC - Ivčo, Ichtiol určo nenenene -ten je tak dobrý na různé abscesy, nikoliv na otok - strouhané brambory odzkoušené nemám, s tvarohem dobrá zkušenost - tvaroh, hadra, zamotat - radí všichni ledovat, nedávám (jsem mimoň, léčím teplem) ... skorosnacha má takhle oteklý prst už snad 10 dnů, vyzkoušela vše, nakonec usoudila - jak přišlo, odejde, radila jsem jí přecvaknout snubní prsten, nechce ... vyplela kus zahrady, vaří, pere (no, jak by řekl můj chlap - pere pračka), jezdí a venčí koně ... prst neexplodoval, ale také nesplaskl, u dr. nebyla ....

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.09.2021 18:55
     

    Taky jsem chtěla napsat tvaroh.

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.09.2021 22:15
     

    Já bych ledovala, pokud to nezabere, zkouším ještě opak, to je horký obklady. Povětšinou jedno nebo druhý zabere. Věstšinou vyzkouším ještě vnitřně Aspirin.Originál od Bayera považuju za účinnější.Pro případ nějakých revmatických záležitostí.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.09.2021 22:42
     

    Já si ten Aspirin snad budu muset koupit .. do prkna, a psíboudy ... a to jsem dnes byla na skok v civilizaci, ovšem stejně zbytečně .... elektro bylo z technických důvodů zavřené angry smiley a já byla tak rozhozená, že jsem ani mé oblíbené zahradnictví nenavštívila. Ale koupila jsem si ledvinový čaj thumbs down .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 27.09.2021 13:39
     

    Holky, tak nakonec 4x dr, nikdo z toho není moudrý. Skončila jsem u atb a višňáku.. .pomalu to splaskává. Ale fakt pomalinku.. nevím, kýho ďasa mi tam kdo nasadil. Tvaroh vůbec nefungoval... a to ho mám taky odzkoušený na vše.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 27.09.2021 14:54
     

    Ivčo, díky za info, i když ne zrovna thumbs down (bojím se napsat pozitivní) ... myslím na tebe celý weekend (ne, že bych neměla na co myslet a co dělat, ale já už to mám tak nějak nastavené ...) .... višňák by zabrat mohl ... potom mne napadl ještě obklad buď z řepíku a nebo pro změnu z jílu (slín, zemina, prostě žlutá jílovice - řeší se podobné "nepohodlí" u koní, občas) ... nebo starý, profláknutý, už Haškovým Švejkem, dnes už se dělají sofistikovanější i s konopím, "opodeldok" .... není ve tvém prstu (do prkna je prstu nebo prstě confused smiley ) náááááááááhodou nějaký revmatologický problém ? nebo štípnutí muchničkou - ono moc znát není, někdy ani nesvědí, kamarádce přivodilo "růži" na noze, kamarád druhý téměř sloní noha u kotníky - samože ATB.

    Já takhle kdysi (kurňa, už si jako Švejk připadám, jenže opravdu jsem délepamatující) si přivodila víc než sloní nohu - štíplo cosi, já s Randapovým postřikem nešla pozpátku, ale dopředu, s obnaženými kotníky - do rána otok maxi - hody, starostovic žena musí být čupr, obsluhovat, obskakovat, tancovat - fofr pohotovost - do pár hodin zabral takový ten tekutý pudr, který se dává na neštovice ..... kdybych nezažila, nevěřila bych.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 28.09.2021 21:38
     

    Pečící papir zmuchlat, namočit do vody, vyždímat v ruce a krásně se vytvaruje do pekáče. A vůbec se nepřipálí. Znáte to? Já takhle dělala povidla v troubě a pekáč super. Nic se nepřipálilo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (28.09.2021 21:39)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 28.09.2021 22:00
     

    Irčo, nemáchám pečící papír ve vodě, nemuchlám v ruce, ale mnoho let dělám .... cvrknout na plech trochu vody, tak nějak (já jsem už asi opravdu dement, nenapadá mně správné slovo) plech obrátit (ne vzhůru nohama), prostě aby trošky vody se rozlila po polechu, navlhčila celý a potom na to dám suchý pečící papí, krásně přilne, vytvaruje se ... je pravda, že na povidla jsem nezkoušela, peču bez papíru. Letos nepeču, mám staré zásoby ... Na rozdání jsem dělala jen 3 sušky 6ti patrových křížal, marmelád hafo ....

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 28.09.2021 22:16
     

    Začala jsem dělat marmelády a povidla v pomalém hrnci. Nic připečené, nic postříkané

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.09.2021 08:38
     

    Tak co se týká mého prstu - zřejmě perpetum mobile... confused smiley sad smiley Včera večer jsem se radovala, že otok mizí. Tak jsem sundala obvaz s tím smradem, abych na noc prstu ulevila a ráno opět oteklý. thumbs up

    Dr. velela atb okamžitě vysadit, jelikož jsem po nich měla tři dny srajdu a brutálně jsem zvracela. angry smiley thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (29.09.2021 08:40)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.09.2021 11:19
     

    Anavi, zapomněla jsi na probiotika k ATB (nejlepší probiotikum dle našeho vet. je bílý jogurt) ... ale trochu jinak, můj táta měl stejné problémy co ty při všech ATB, prostě tělo nějak tohle nesnášelo, jenže , jak už byl trochu starší, cizí slova nenene, všude u dr. říkal, že má alergii na antikoncepci .. ach, jo.

    Při výčtu všech možných protiotokových jsem nějak opomenula (a asi i dr.) na starý dobrý octan hlinitý .... zkus ještě ten, v lékárně za pár peněz.

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.09.2021 11:34
     

    Já musím před ATB brát Kinedril a pak dobrý.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.09.2021 12:29
     

    Elinko, lásko, nezapomněla... jenže já 4 dny zvracela jak divá čili sotva jsem polkla Lactobacilly nebo bílý jogurt, tak jsem záhy vrhla... efekt tedy veškerý žádný. sad smiley

    babkaela napsal(a):

    Anavi, zapomněla jsi na probiotika k ATB (nejlepší probiotikum dle našeho vet. je bílý jogurt) ... ale trochu jinak, můj táta měl stejné problémy co ty při všech ATB, prostě tělo nějak tohle nesnášelo, jenže , jak už byl trochu starší, cizí slova nenene, všude u dr. říkal, že má alergii na antikoncepci .. ach, jo.

    Při výčtu všech možných protiotokových jsem nějak opomenula (a asi i dr.) na starý dobrý octan hlinitý .... zkus ještě ten, v lékárně za pár peněz.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.