úterý 23. dubna, 10:59 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.01.2011 14:26
     

    Ten je vážně bezva.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.01.2011 14:29
     

    Missi, to je ten po kterým jsem teď pokukovala, přijde mi praktičtější na údržbu thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.01.2011 17:59
     

    Majčí, vím jak jsi šikovná v hledání na netu, pokus se najít, kde sehnat ty samotné štětiny please smiley please smiley .

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 24.01.2011 18:03
     

    Missi, to neseženeš, je to takovej jako kartáč.

    Ale pokud máš nějakou příslušnou nádobu, mám pro tebe alternativu. Kup někde ve výprodejích zásobu zaostřených špejlí, pokrať je na výšku nádoby a narvi to tam. Teda ne ůplně natvrdo, ale aby se ty nože mezi to daly napíchat. Funguje to podobně.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2011 19:53
     

    Tak co? Já si na tebe dnes vzpomněla, když u nás prodávali balík zaostřených špejlí po 12 korunách.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 27.01.2011 03:13
     

    Majko, špejle jsou o ničemsad smiley . Je to moc silné. To spíše by to šlo udělat z takového plochého plastového koštětewinking smiley . Jednoduše ostříhat ty štětiny a dát do nějaké nádoby.

    Tady v prodejnách mají všade ten blok, jako máš ty, ale pouze v přírodní (světlé) barvě bambusu (štětiny uvnitř tmavé). Mě by se spíš hodil v černé barvě, ale na netu jsem ho našla jen kolem ceny 750,-Kč, což se mi opravdu zdá dostthumbs up . Světlý blok se pohybuje kolem 500,- - 550,- Kč confused smiley .

    Ten keramický bílý se mi zdá docela mělký. No uvidíme, já pojedu během měsíce do Milevska, tak se kouknu tam, vím, že tam bývají obchody docela slušně zásobeny (jezdím tam v létě nakupovat z chaty). Můžeš mi písnout, kde jsi to tam koupila a za kolik please smiley . Díky.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 27.01.2011 06:41
     

    Míšo, je to na hlavní třídě, od náměstí po pravé straně, koukej do výloh. Ten obchod je totiž v prvním nebo druhém patře a lehce to přejdeš. Černý jsem koupila poslední, byl určitě do 500 Kč. Pohledám na netu.

     
  • Autor: Rutsuka
    Status: nováček

    Jak vrátit příborům lesk

    Datum: 28.01.2011 14:06
     

    Pokud máte na lžičkách nějaké skvrny, například od kávy a od čaje, které jsou klasickým mytím těžko dolů, nechte je na chvíli vyvařit ve vodě s kypřicím práškem do pečiva. Potom stačí opláchnout a jsou jako nové. Je to dobré i u lžiček které mají různé záhyby nebo nějaké zdobení, kde nečistoty rychle usazují ale jdou z nich těžko umýt. Dneska jsem to zrovna dělala, tak sem si řekla, že bych se o tom tady mohla zmínitsmiling smiley

     

    Slyšela jsem, že to funguje i u stříbra, když zčerná, ale zatím jsem to nezkoušela.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak vrátit příborům lesk

    Datum: 28.01.2011 14:17
     

    To stříbro je dobré povařit s trochou sody a nějakým kouskem hliníku, já dávám hliníkovou lžičku nebo kus alobalu. Funguje to skvěle.

     
  • Autor: Rutsuka
    Status: nováček

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 28.01.2011 14:26
     

    Tak to někdy taky zkusímsmiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 28.01.2011 14:33
     

    a dají se tak vyčistit i zlaté věci? V těch záhybách?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak vrátit příborům lesk

    Datum: 28.01.2011 14:53
     

    skvrny od čaje pustí solí - vlhkou houbičku namočit do soli a očistit, funguje to. smiling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.01.2011 00:02
     


    Majka napsal(a):

    Míšo, je to na hlavní třídě, od náměstí po pravé straně, koukej do výloh. Ten obchod je totiž v prvním nebo druhém patře a lehce to přejdeš. Černý jsem koupila poslední, byl určitě do 500 Kč. Pohledám na netu.


    Majko a dole v přízemí je papírnictví a drogerie ... je to ono?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.01.2011 14:08
     

    Missi, je to možný.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vrátit příborům lesk

    Datum: 29.01.2011 19:48
     


    Majka napsal(a):

    To stříbro je dobré povařit s trochou sody a nějakým kouskem hliníku, já dávám hliníkovou lžičku nebo kus alobalu. Funguje to skvěle.

    Tak já beru cif, houbičku a hrubou stranou leštím.. Je to pak lesk jako blesk! smiling smiley Dneska jsem takhle čistila nerezové sítko u dřezu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.