sobota 20. dubna, 05:54 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 04.03.2014 14:00
     

    Právě, tenhle neumím, ale znám - nikdy to není ono. U nás většinou zvítězí brambory vařené bez slupky, slije se voda, přidá za lžíci sádla a v tom samém kastrolu tak trochu osmahne (já říkám, že spíš oblemcá) a hooooodně zelené petrželky - čerstvé nebo mražené, v nejhorším případě sušené. A k tomu cokoli, nejlepší je ovšem angreštový kompot.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (04.03.2014 14:01)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.03.2014 20:18
     

    Artur, na radu jedné hodně staré tety dělám už léta řízky následovně (pokud to stihnu). Den předem naklepu osolím, obalím v hladké mouce a naložím do rozšlehaného vajíčka. Druhý den už jen obalím ve strouhance a šup s tím na pánev. Jsou křehčí, krásně proleželé, dobře nasolené mls smiley mls smiley mls smiley Téměř nedělám jinak.

    Arturka napsal(a):

    Maso na řízky si večer naklepu a zhehka osolím. Opatlám olejem a nechám v lednici uležet. řízky jsou pak měkké, člověk nemusí mít strach, že by je neprosmažil. A hlavně, není nutno smažit do černa, jen do pomalu do zlatova.

    Zkušené kuchařky to znají, pro ně žádná novinka, to je spíš pro ty mladší, kteří se s masem trápí.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.07.2014 09:13
     

    V neděli jsme měli svíčkovou. Maso vždycky protýkáme párkem a jde to blbě. Stačí párek šoupnout do mrazáku a masem projede jako nůž thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 29.07.2014 10:14
     

    Tohle se netýká jen kuchyně, ale některé nápady jsou tam zajímavé [www.email.cz]

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.08.2014 11:17
     

    Věro , hází mě to " stránka nenalezena "-

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 15.08.2014 14:34
     

    sem tam něco mě zaujalo

    [www.dagmar.estranky.cz]

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 15.08.2014 17:00
     

    Jo, to není špatný thumbs down nedávno jsem někde četla, že bramborové knedlíky ihned po uvaření musíme propíchat, aby se nesrazily eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley to byl asi překlep, ne ? To se přece dělá s houskovými knedlíky .... confused smiley 

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 15.08.2014 22:33
     

    Já propichovala knedlíky oboje. No vlastně ani moc nepropichovala, ale hned krájela na kolečka. Jen když jsem je nechávala v celku, tak jsem dělala dírky, aby ušla pára (a to i z bramborových).

    Ale teď je vařím v páře, tak nepropichuju ani jedny, naopak je přikrývám hodně namočenou utěrkou.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 16:29
     

    Na starý kolena zjišťuji, že neumím uvařit brambory angry smiley angry smiley angry smiley

    Vařím tak, aby zbylo na druhý den, abychom měli v práci oběd, ale brambory, pokud nejsou čerstvě uvařené, tak smrdí. Dnes jsem opět vyhodila půl hrnce, co jsem uvařila včera. Většinou se mi to stávalo u brambor A, koupených v supermarketu, ale tyto mám od ověřeného zemědělce - salátovky. Navíc nemají žádný viditelný kaz. Žádná plíseň ani hniloba. Z celého pytle jsem nevyhodila ani jednu bramboru. Vařím je jen se solí a kmínem. Co dělám blbě confused smiley confused smiley confused smiley please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 17:11
     

    Šamanko, já myslím, že neděláš blbě nic - protože mně se to stává taky winking smiley grinning smiley je snad někdo jiného názoru ? grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 18:02
     

    A proto ja si vzdy oddelim,co snime a ze zbytku obratem udelam kasi. Ta se druhy den zarucene sni. Brambory jsem temer vzdy druhy den vyhodila. Byly divne,vodnate,nekdy podivne zbelaly. confused smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 19:32
     

    Mně nechutná ani kaše druhý den nono smiley tak do ní přidám vejce, trošku mouky,třebas šunku,pažitku a usmažím placky. Ty se při troše dobré vůle dají sníst grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 20:18
     

    Chuť bramborové kaše se dá vylepšit cibulí. Na struhátku na jemno nastrouhám a vmíchám do kaše. Je jiná, jemnější a dobrá thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 02.01.2015 20:21
     



    Arturka napsal(a):

    Chuť bramborové kaše se dá vylepšit cibulí. Na struhátku na jemno nastrouhám a vmíchám do kaše. Je jiná, jemnější a dobrá thumbs down

    .......přidávám smetanový sýr mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 03.01.2015 12:38
     

    měla jsem 2 dny vařené brambory, které jsem dnes přidala do chlupaťáků a byly OK. Ale taky už se mi stalo, že do druhýho dne byly br. samá voda angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.