sobota 20. dubna, 02:25 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 11:42
     
    stojan.naberacka.jpg

    Rady od maminky, které asi dobře znáte:

    Aby měla sekaná pěkný tvar a nepraskla, zabalíme do alobalu a necháme první půlhodinu péct, pak odbalíme, podlijeme ... atd.

     

    Krupici vařím jen v mlékovaru s dvojitým dnem (takže vlatsně v páře), nemá šanci se přichytit.

     

    Hodně se mi osvědčil stojánek na šufánky, vařečky ap.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 12:56
     

    za nápad se sekanou děkuju, vyzkouším thumbs down . Krupici nemám připálenou ani v obyčejném hrnci, místo stojánku využívám jeden oblíbený leč malinko otlučený hrnek, zároveň do něj nabírám vodu na podlití, tak stečené zbytky jídla se dostanou zpět.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:10
     

    ..... sekaná praskne, podle Vodochodského, že je málo zpracovaná a zůstane v ní vzduch, / do masa přidám nastrouhanou kořenovou zeleninu, lžičku hořčice, masox, atd..... / naposledy jsem ji dělala jako roládu, plísňový sýr, vajíčko ,párek a pro jistotu, jsem ji asi 3x propíchla, aby měl popřípadě ten vzduch kudy uniknout winking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:22
     



    iriska napsal(a):

    tak já leta už dělám z polohrubé, jsou jemnější a dělám je nad párou. mls smiley

    taky tak.... z hrubé jsem dělala jednou a nebyly tak jemné a nadýchané.... a co mám parní hrnec, tak už jinak nedělám thumbs down mls smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:23
     

    a samozřejmě jsem si zadřela třísku, protože už nesmím koupit knedlík grinning smiley .... ale když už dělám knedle, tak aspoň z dvojité dávky a dávám na mražák pro příště...

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:33
     

    Holky já knedlík za celý svůj život nikdy nevařila. Když ho doma chtěli, tak koupený a nebo si ho museli uvařit. smoking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:45
     

    jajo, taky řešení, a velice praktické thumbs down grinning smiley .... já zjistila, že si Honzu čím dál víc rozmazluju, asi si na něm vybíjím mateřské pudy, které strádají, když se děti rozutekly. A on neprotestuje, užívá si to grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:46
     

    skrbli, předběhlas mě! Chtěla jsem reagovat slovy: tak taky je to řešení, že jo winking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:47
     

    No když je nejím, přece je nebudu vařit :-)

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.11.2013 13:50
     

    Moje zena knedliky taky nedela a me to nevadi. Stejne se po nich tloustne winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2014 14:14
     

    moc se mi líbí vaše rady, thumbs down thumbs down thumbs down tak přidám taky něco -

    aby buchty nebyly s dírou, přisypu do tvarohu navíc trochu dětský krupičky. cca pol.lžíci na krabičku tvarohu Na chuti se to nijak nepozná a tvaroh zůstane nadýchaný a nesmrskne se

    krupicovou kaši nebo pudink vařím tak, že do rendlíku nejprve dám vařit trochu vody - max do výšky 1cm, teprve když začne voda vřít, přidám mléko, a ostatní. Nestihnou se udělat takový ty krupičky u dna, které se okamžitě začínají připalovat

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2014 14:46
     

    Já sekanou pořádně obouchám o stůl..nanočím ruce do studené vody, udělám kouli a třísknu s ní o stůl, to opakuju několikrát. Pak ji zase mokrejma rukama vytvaruju a uhladím..nepraská..Knedle kupuju, páč jeden nám stačí na dva dny..Vařím vyjímečně, když se nás sejde víc tak třeba ke svíčkové..to se hecnu.. winking smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2014 15:41
     



    Rejpal napsal(a):

    Chtel jsem se neco zeptat mistnich odborniku na vareni please smiley

     

    Kanadani se me ptaji jakou mouku pouzit na knedliky. Je lepsi polohruba anebo hruba?

    Necetl jsem cele forum a tak nevim, jestli se tady o tom uz nepsalo confused smiley

     

    Rudo, asi s křížem po funuse, ale s moukou na knedlíky je na vašem světadíle trochu problém, páč se u vás prodává převážně jen hladká, že ?

     

    Potřebná se kupovala buď v českých obchodech ( příp. u Poláků ), nebo snad se dá sehnat na hrubo mletá Wondra.

    Tchy ( to je výborná kuchařka ) z ní knedlíky vždycky spáchala, nestěžovala si.Chicht, pak ještě měla problém, kdyby chtěla do nich přidat housku - páč máte pečivo nasládlé, že.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2014 18:42
     

    samanko,puding i krupicovku rozmíchám ve studeném mléce a pomalu zahřívám, nevzpomenu si, že by se mi kdy udělaly krupičky nebo se to začalo připalovat. Nestává se to jen v případě, že to někdo dá rovnou do teplého mléka?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.01.2014 19:32
     

    taky rozmíchávám ve studeném mlíce a pucky jsem nikdy neměla. A s knedlíkama...dělám je často a dělala jsem je hodně, páč se tím klucí aspoň na chvíli zasytili. grinning smiley Nedělaj mi problém kynutý ani bramborový. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.