sobota 20. dubna, 06:46 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:44
     

    Arturko a jak děláš tu tvarohovou náplň ?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:49
     

    Aha,tak to já nedělám tvaroh nikdy samotnej,muž to nemá rád a peču hlavně pro něho..já dělám takový "otevřený" koláče..prostě placku,do ní vmáčknu skleničku dno,aby se udělala dolík a do něj tvar.náplň a nahoru buď ovoce /švestku,meruňku apod./ a do dé tvar.náplně nedávám mouku ale vždycky zamíchám puding.prášek,nejlépe ananasový nebo banánový a ještě někdy posypu drobenkou

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:50
     

    Tvaroh, cukr, citron, popřípadě mléko.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 19:01
     

    Zkus do tvarohu (250g) dát jedno vejce, sníh ze dvou bílků, 100g moučkového cukru, vanilkový cukr. Bude nadýchanější.

    Takhle dělám náplň do buchet, mají tam být ještě rozinky a rum. A jestli je tam díra, to fakt nevím, protože já to nejím a ostatním je to fuk a díru mi neukazují stydlin smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 19:01
     

    Dalas je, Arturko, péci, když ještě nebyly správně dokynuté. Proto ti vyběhnou v troubě do vdolku a ne do skutečného koláče s důlkem. Jinak u kynutého těsta, spešl tedy u tvarohové náplně pak, je vnitřní bublina přirozený jev. Soudím, že ti jde spíše o ten kopeček vdolkový než přímo o ni?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 19:12
     

    A pokud jde o to, kdy už je těsto ve tvarech řádně dokynuté, abys ho mohla plnit "zeshora" a dát péci, aniž by se ti vrchní náplň vystěhovala v troubě z důlku sopečným efektem, tak to je ten moment, kdy při doteku už nepropruží zpět nahoru, ale zůstane v něm mírný otisk prstu - důleček. Pokud by se ti zbortilo, je překynuté. Je to prostě pověstný moment tak akorát. Myslím, že nejvíc na řádném vykynutí sejde právě u důlkových koláčů, pletených útvarů a rohlíků.

    Těžká náplň totiž dokáže řádně nedokynuté těsto svou hmotností ještě přetlačit, ale lehounká se nafoukne spolu s ním a rozlije se po koláčku, v daném případě tedy kuličce vdolku, anebo steče fuč z pečiva na plech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (26.10.2013 19:15)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 19:12
     

    Příště zkusím přidat do tvarohu ty vajíčka a nechám déle kynout winking smiley Ony jsou chuťově dobrý, jen jsem si všimla, že někdo tam takovou bublinu nemá, nebo ji má menší. A vadí to jen mě, půl plechu už není smoking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:43
     

    Arturko, díra, nedíra - určitě byly moooc dobré mls smiley .

    Já díru neřeším, aspoň jsem si jí nikdy nevšimla, do tvarohu také dávám vajíčko nebo jenom žloutek a trochu pudink. prášku, prostředek koláče mírně pod povidla zmáčknu (třeba malým šufánkem), maminka vždy kolem krajů propíchala třeba párátkem. To nějak vynechávám.

    Hanulko, tvoje koláče jsou přímo profi thumbs down . Už píšeš tu kuchařku-pekařku ?

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:47
     

    Elen ,co je to šufánek ? confused smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:49
     

    Přece šeblefa grinning smiley smoking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:56
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley sem přesně čekala ... co je šeblefa, alias šufánek ? Naběračka,,nebo co ? confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:56
     

    Jájo, jo, jo grinning smiley .

    Cancourku - tady [www.slovodne.cz]

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 21:58
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Šufánek...si pamatuju, že jsem v první třídě, když jsme probíraly písmenko "š" hrdě hlásila šufánek..Nikdo nevěděl co to je a já zase netušila, jak se tomu říká jináč..Naběračka.. winking smiley

    Taky dávám do tvarohu vajíčko, než namažu marmoškou a dám žmolenku uprostřed promáčknu.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 22:00
     

    Šufánkem, že ? winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 27.10.2013 08:24
     

    A nemohly byste dát nějaký recept na klasické koláče kynuté popř. i s fotem please smiley Takový koláč s tvarohem - to je žrádýlko mls smiley ale pořádné recepty nejsou. Prosím o recept i s náplní. Taková Hanule mě ohromí fotem a recept nikde. Někdo se to naučí od maminky, což není můj případ thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.