pátek 19. dubna, 07:06 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.01.2013 09:24
     

    Už ste někdy někde viděly všechny pokladny obsazené pokladníma? smiling smiley

    Já ne.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.01.2013 10:18
     

    Snad občas v Tescu? Jen mě fascinuje, když je někde fronta 10 lidí a pokladny vedle zejí prázdnotou. Ale určitě na to je nějaký know-how, zasvěcené by nám mohly vysvětlit winking smiley please smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.01.2013 10:34
     



    HanaK napsal(a):

    Už ste někdy někde viděly všechny pokladny obsazené pokladníma? smiling smiley

    Já ne.

    Hani, divila by ses, ale v Pcích ano , a často smoking smiley Ale jsou to řetězce , kde se to slejzá z širokého okolí a před víkendem je tam lepší vůbech nechodit a taky že nechodím, takže jsme to už vlastně dlouho neviděla grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.01.2013 10:38
     



    Majka napsal(a):

    Osobně jsem ráda, že vůbec jsem schopná strkat ty krámy do tašky stylem vejce a jogurty nahoru a pak se urychleně vytřídit z krámu ven. Normálně si ťukám na čelo, jak to můžete zvládat. Bych vás chtěla vidět u nás v Tescu, kde má pás asi půl metru, takže jenom tam naskládat větší nákup je nadlidský úkol.

    Moje řeč, jen abych už vypadla, lednici mám vedle komory, tak mi doma třidění nijak nezatěžuje.

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 07.01.2013 12:17
     
    vtip.jpg

    S těma pokladnama... grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.01.2013 14:59
     



    Anavi napsal(a):



    Missi napsal(a):



    Anavi napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    Znám někoho kdo to přesně tak dělá a má hned uklizeno :-), já to nejsem já jsem typický chaotik.

    jájo, netušila jsem, že jsem se ti svěřila winking smiley grinning smiley grinning smiley

    grinning smiley grinning smiley Anavi, to budu já stydlin smiley grinning smiley . Já si to vykládám už i na ten jezdící pás a běda, jak mi to pokladní pomíchá winking smiley . Přesně jak píšeš, do mrazáku, do lednice, extra maso, .... Jája jen kroutila hlavou grinning smiley .

    vítej v klubu, Kozorožko winking smiley


    Tak to já, ač v lecčem typická Kozorožka, tady jsem úplný odrodilec. smoking smiley Nákup ukládám sice docela dobře, protože většinou sbalím v obchodě krabici od oleje nebo od paprik a věci ukládám do nich, takže je to přehledné, nic se nerozmačká a dobře se to ukládá do kufru auta....ale pak to občas dopadá tak, že včerejší krabice i s větší částí nákupu stojí ještě teď v kuchyni neuklizen. Něco jsem ujedla, co bylo nutné dát do ledničky, už tam taky je, ovšem ten zbytek čeká na moji lepší náladu. stydlin smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.09.2013 16:07)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.01.2013 15:03
     

    ...kterou ti kazí mimo jiné i krabice s nevybaleným nákupem v kuchyni nono smiley

    grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.01.2013 15:09
     

    Nekazí, jsem v obýváku grinning smiley

     

    Tedy je pravda, že jsem včera přijela až k večeru a dnes jsem byla s babičkami u lékařky, což byl výlet na půl dne, tak teď tu sbírám síly, než vlítnu do kuchyně a uklidím to tam všechno najednou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.01.2013 15:32
     

    Věrko, neboj, já mám taky svá "hluchá" místa... winking smiley Jak skutečně třídím, tak jsem minule dala mražené věci do jedné neprůhledné tašky, kterou nosím do práce. Jak jsem zvyklá, že si v ní přenáším z práce prázdné krabičky po jídle, špinavé utěrky atd., tak jsem ji nechala ležet v předsíni. VYbalila jsem nákup ze tří lidláckých tašek a hotovo. Asi za hodinu přišel syn se slovy: Mami, nebude vadit, když ten úplně rozteklý nanukáč dám do mražáku, že ne? eye rolling smiley stydlin smiley Takže jak vidíš, i třídění má svá slabá místa grinning smiley.

     
  • Autor: Carlos80
    Status: nováček

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.09.2013 00:25
     

    Ta kaše s taveňákem zní dobře. My do kaše místo mléka dáváme smetanu na šlehání. Taky je to moooc dobré.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 08.10.2013 16:39
     

    Jedlá soda je cenově dostupná a tak nám může posloužit v mnoha oblastech života. A kromě toho, je bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Určitě ji máte v domácnosti, ale příliš ji nevyužíváte. Zde je pár tipů, jak ji správně využít :
    1. Pokud máte suchou pleť, přidejte kávovou lžičku (stačí půl lžičky) jedlé sody do misky s teplou vodou. Oplachujte si s ní obličej.
    2. 100 g sody přidáme do teplé vody před koupáním, změkčí tvrdou vodu a vaše pleť bude jemnější.
    3. Zmírnit bolest v nohou po náročném dni můžete přidáním 3 čajových lžiček jedlé sody na 5 litrů vody. *** Nebo silnější verze: 4 lžice jedlé sody na litr teplé vody na příliš unavené nohy.
    4. Použití jedlé sody namísto deodorantů (pokud zjistíte, že žádný nepomáhá). Stačí se jen jakoby poprášit v podpaží .
    5. Pokud se Vám potí nohy, dejte trochu jedlé sody do vašich bot. Boty po návratu jednoduše vytřepejte. Před obutím nasypte novou sodu. Samozrejme když si nebudete zouvat boty nikde jinde kromě domova. Do starých ponožek dejte dvě lžíce sody a vložte do použitých bot na noc - pak nepáchnou.
    6. Pokud Vás štípne hmyz (vosy, komáři, včely), naneste na pleť mírně vlhkou sodu. Pomůže odstranit bolest a pálení. Pomáhá i při popálení kopřivami.
    7. Odstranění zápachu z čalounění můžete dosáhnout, pokud posypete povrch sodou a za několik hodin vše vysajete. Koberec také posypat sodou, nechat 15 min. působit a vysát.
    8. Jak se zbavit zápachu v ledničce? Nechejte talířek s 50 g sody v chladničce. O několik dní později vysypejte do dřezu a pročistíte si výlevku. Na ucpanou výlevku stačí 1 šálek jedlé sody, pak šálek horkého octa a litr vroucí vody.
    9. Zelená zelenina, například hrách či fazolky, si udrží intenzivnější barvu, pokud se do vody na vaření přidá trocha jedlé sody. Zelená zelenina (brokolice, špenát atd.) si zachová přírodní barvu, pokud přidáte do vaření jednu lžičku jedlé sody.
    10. Zeleninu, ovoce i salát umyjete důkladně, když přidáte na litr vody jednu až dvě čajové lžičky jedlé sody.
    11. Pokud máte příliš kyselé ovoce, tento problém můžete odstranit přidáním špetky sody na 1 kg ovoce.
    12. Pokud chcete, aby se fazole a další luštěniny uvařily rychleji, přidejte lžičku jedlé sody na 4 litry vody. Navíc pomáhá i proti nadýmání...
    13. I zelí se rychleji uvaří a navíc se zachovají vitaminy - stačí, když přidáte 1 lžičku jedlé sody.
    14. Čaj i káva budou zvlášť voňavé, pokud přidáte špetku jedlé sody do šálku.
    15. Pro neutralizaci kyselého povlaku a prevenci zubního kazu - vypláchněte ústa po jídle lžičkou jedlé sody přidané do sklenice vody. Jako ústní voda je výborná na afty. Do sodového roztoku jednou týdně ponořit na noc zubní kartáčky (vydezinfikují se).
    16. Soda jedlá se hodí při kombinaci s kyselými přísadami, jako je ocet či citronová šťáva, ale i s jogurtem nebo podmáslím. Vyžaduje však přesné dávkování. Pokud se přidá příliš velké množství, dostanou pokrmy nepříjemnou příchuť! 17. Změkčí maso, naložené v lednici.
    18. Pokud trošku sody přidáte do rajčatové omáčky, působí proti kyselinám.
    19. Používá se i jako náhrada droždí. 20. Odstraní pach z ryb na rukou. Odstraňuje i pach z myčky nádobí (mezi 2 cykly posypejte dno).
    21. Do čisticího prostředku na mytí nádobí přidejte 2 lžíce jedlé sody, lépe nádobí umyjí a dostane pěkný lesk.
    22. Čistí kuchyňskou desku i ledničku a mikrovlnku. Na vlhký kuchyňský hadřík nasypte trošku sody a otírejte s ní. Nasypte trochu sody na špinavý sporák a snadněji se umyje.
    23. Z porcelánu odstraňuje skvrny od kávy a čaje, čistí termosku, houbičky a utěrky na nádobí. (Do 1/2 l vody 2 lžíce sody a jen několik kapek jaru)
    25. Čistí připálené hrnce. 5 lžic sody dejte do vody, povařte a nechejte odstát.
    26. Do misky dejte v poměru 1:1 jedlou sodu a sůl do koupele a dejte na nádržku WC ..
    27. Jednou za měsíc dejte do nádržky na WC půl balíčku jedlé sody, nechte celou noc působit a ráno spláchněte.
    28. Odstraní zatuchlý vzduch např. v chatě - do ponožky 3-4 lžíce sody a zavěsit do prostoru.
    29. Leští stříbrné a zlaté šperky (ne perly), také mramor.
    30. Čistí očazené cihly z krbu i zahradní gril.
    31. Vmasírovat do vlasů hrst sody - proti lupům.
    32. 1/2 šálku jedlé sody přidané do pracího prášku vybělí prádlo.
    33. Mnohé skvrny zmizí, když na ně dáme 4 lžíce sody a 1/4 šálku teplé vody.
    34. Odmrazuje chodníky.
    35. Likviduje plevel mezi prasklinami v chodnících.
    36. Udržuje zásaditou vodu v bazénu.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:13
     

    Máte někdo nějaký tip, jak udělat kynuté tvarohové koláče, aby tam nevznikla díra od tvarohu?

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:15
     

    Tomu nějak nebo vlastně hodně nerozumím...

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:18
     

    Taky ne confused smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 26.10.2013 18:38
     
    p1020128.jpg

    No, přeci todlencto eye rolling smiley Jestli se nedá něco dělat s tím tvarohem, aby tam ta díra nebyla winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.