čtvrtek 25. dubna, 20:08 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 12:58
     

    No jo, ty strčíš kartu do terminálu, ale kam si oni strčí tu peněženku, když mají ještě mezitím skládat zboží do tašky?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 13:33
     



    Majka napsal(a):

    No jo, ty strčíš kartu do terminálu, ale kam si oni strčí tu peněženku, když mají ještě mezitím skládat zboží do tašky?

    Jo, zejména když nepotřebuješ, aby ti jí někdo šlohnul tongue sticking out smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 13:47
     



    Anavi napsal(a):



    Arturka napsal(a):

    Velice dobrá rada z časopisu winking smiley

    V supermarketu u pokladny třiďte do igelitových tašek podobné zboží: chlazené potraviny do jedné, věci do spíže do druhé, atd..

    Usnadní to doma práci s ukládáním.

    Už nebudu lítat pobaráku jak pominutá smoking smiley

    Arturko, já se teda směju, ale to je fakt pro tebe objevné sdělení? eye popping smiley winking smiley Já to tak praktikuju pořád. Už si to tak vyndávám na pás, abych pak nezdržovala frontu. Dávám si zeleninu k zelenině, pak smetánky, sýry, salámy a tak, a mražené zvlášť, drogerii zase do jiné tašky. Pak jen jdu k lednici, k mražáku, do komory a je to hotové. Nově teda spíš úkoluju chlapce - tuhle tašku vyndej do lednice, tuhle do mražáku, druhýho vyšlu do komory s drogerkou a mám vystaráno. winking smiley

    Taky tak nějak, snažím se nenápadně třidit už na páse .. proto mě nevadí dva lidi přede mnou, naopak nemám ráda, když jedu ke kase, tam prázdno a mám pocit, že musím zboží rychle vyházet na pás , aby se pokladní netvářila, jako že mně to trvá grinning smiley

    Jinak úkoluju manžela - jednak nakupováním , jednak nošením dolů do komory grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 15:01
     



    Missi napsal(a):



    lostris napsal(a):

    Majko, naprostý souhlas. Nejrači chodím do kaufu, kde je takový ten prostor za kasou, kde se to zboží může hromadit, ale v mnoha márketech je za pokladnou bedna právě na suiiny platební karty eye rolling smiley grinning smiley a 30 čísel pásu, to pak nehledíš na nic a jen házíš do tašky, bo bys to pak sbírala po zemi. angry smileyV tu chvíli si vždycky myslím, že pokladní je placena od pípnutí a snaží se proto být co nejrychlejší, aby toho co nejvíc stihla namarkovat. eye rolling smiley ........................

    Los tak to já se klidně v tomto případě optám pokladní, zda někam spěchá winking smiley . Jednou mi jedna vytočila tak, že jsem jí nechala rozmarkovaný věci na pásu a odešla stydlin smiley . Naprosto nesnáším, když si zákazník přede mnou ještě nesložil zaplacený nákup a pokladní už jede, markuje a skládá to na komínek, protože se to na odkladný pás nevejde (tam má zboží ten předchozí zákazník) angry smiley . Nevím, kam spěchaj, stejně za tou kasou musí sedět eye rolling smiley .


    jenže musí dodržet určitou skenovací frekvenci,v T.to bylo nad 500 za hodinu a tady nad 15 za minutu,jinak je zle nono smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 15:47
     

    se řadím k Ivče, Missi, Suee a dalším skládajícím zboží již na páse.... proto mi nevadí, když stojím u pokladny ve frontě, v klidu si věci dopředu srovnám už ve vozíku a potom naskládám na pás....takhle nakupuji již od dob dynosaura grinning smiley grinning smiley , je to jedna z mých úchylek, kterou z části přebral i Honza, ale ten s tím rozdílem, že háže měkké věci na dno a nahoru to těžké (v tu chvíli bych vraždila) a ne a ne pochopit důvody, proč to nedělat.... zdeformované rohlíky prý neztrácí na chuti a popraskané jogurty se sní stejně jako ty nepopraskané (vrrrrrrrrr angry smiley a nedá si říct a nedá, jede si dál po své linii), rozbitá vajíčka dostanou psí holky na kvalitní srst, takže se vlastně nic neděje a neví, v čem vidím problém spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 15:49
     

    Evco jasně, ale tak má počkat a začít markovat v momentě, kdy se já jako zákazník k té kase a prostoru pro odklad věcí dostanu. Sere mi, když zákazník co je přede mnou má zboží ještě na odkladné ploše (sám stojí na úrovni pokladní), pak je můj vozík a až pak já a pokladní mi markuje zboží angry smiley . To člověk ani nevidí, co markuje a už se mi párkrát stalo, že místo 3 jogurtů byly na účtu 4 angry smiley , takže já si to fakt hlídám. Prostě vše je o lidech winking smiley .

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 15:55
     

    To mě se stalo, že takhle pokladní markovala můj nákup, já stále ještě vyndavala z koše a "zákazník" přede mnou si klidně první tři moje věci vzal a byl pryč. Nevím, zdy to udělall úmyslně nebo ne ... já to samo zjistila až doma angry smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 16:07
     

    Nevím, zda jste pochopily, že u nás má pás směrem k pokladní asi 75 cm, takže musíš čekat, až si část odpípá, aby bylo kam co dál skládat, a od pokladní je ta plocha nerozdělitelná, takže to tam pokladní hrne dalšímu zákazníkovi k tomu předchozímu. Není nic víc stresujícího. Nesnáším to, nesnáším, nesnáším!!! Takže nějaké třídění je pro mě fakt scifi.

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 16:22
     

    confused smiley JEZDÍME NA VELKY NÁKUP DVA.mANŽEL HÁŽE DO TAŠEK A JÁ NA PÁS.uŽ JSME SEHRANÝ.JÁ BYCH TO SAMA V KLIDU NEZVLÁDLA. confused smiley confused smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 16:25
     

    Majko ale to je to co píšu, pokladní by měla dát dostatek času tomu před tebou, aby si uklidil zboží a uvolnil prostor tobě winking smiley . Kdyby si každý zákazník nejprve uklidil svoje věci a až pak platil, tak je pohoda. Jenomže oni tak spěchaj, že vystresujou každýho. Já občas vidím, jak je ta pokladní nasraná, že si to dávám do tašek a ona na placení musí čekat. Vím, že to je hrozná práce, za málo peněz po nich chce vedení zázraky, ale jsou to ženský a snad i ony občas někde nakupujou a ví, co je sejří winking smiley .

     

    Cancourku, stalo se mi to samé, ovšem já si toho, že mi chybí malá šiška salámu všimla a po pokladní ho požadovala. Byla volaná vedoucí a i ta uznala, že pokladní měla s markováním čekat - asi to chudák zaplatila ze svého, ale těžko budu hlídat svůj nákup, když ani nevidím, co ona dělá.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 16:53
     

    tak já na pás nic netřídím, vše až doma, není přitom fofru na to čas. Ale stalo se mi, že když jsem už měla celý nákup vyndaný na pás, lidi přede mnnou platili kartou, ale neměli na ní peníze, hrozně se divili a že prý si jdou teda do automatu vybrat. No už nepřišli, nákup tam nechali a já se stěhovala k vedlejší kase, páč prodavačka byla celá vedle, co má dělat. To jsem teda pěnila vzteky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 17:47
     

    Když jsme u toho nakupování - mě naprosto vytáčejí lidé, co nechají stát ten koš v půlce pásu a rovnají si nákup a já nemůžu k tomu svému, co už pokladní markuje. Klidně bych si to odebírala rovnou z pásu, když je pokladní tak nedočkavá, jenže tam se nemůžu dostat, protože tam někdo blokuje cestu košíkem. Já automaticky vysunu košík před pokladny, aby se nikomu nemotal a nechápu, že to někomu nedojde stejně, že překáží. confused smiley angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 18:10
     

    tak jim ho odsunu sama, když překáží....žejo

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 18:48
     

    To nejde, páč stojej u toho pásu za pokladnou a dávaj zboží do tašek.. eye rolling smiley oni nemůžou jít jako až za roh...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 19:06
     

    ono je to u každýho pásu jinak......

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.