čtvrtek 25. dubna, 01:37 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Východní Čechy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Východní Čechy
Posílejte fotografie!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tiché místo

Datum: 26.09.2016 18:08
 
dsc_0847.jpg
Další fotografie:
Pardubické krematorium je známé z filmu Spalovač mrtvol, ale je opravdu krásné a zajímavé. Prošla jsem se i hřbitovem, leccos to napoví o místě, kde hřbitov je.
[cs.wikipedia.org]
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 10:47
     
    Už vím... poutní místo připomíná.
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 11:07
    Hodnocení fotografie "Tiché místo": 5
     
    Zprvu v náhledu, jsem si myslel, že opravdu jde o nějakou zámeckou stavbu. Po otevření jsem si myslel že je to nějaká "rusofilní" stavba. Architektura tomu celkem i dost odpovídá. Ale jakmile jsem si přečetl že je to kremačka, tak jsem tomu nechtěl věřit. Ani trochu to pietně nevypadá. Ale proti gustu žádný dišputát winking smiley.

    P.S. kompozičně povedené thumbs down
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 18:02
     
    Hanule napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Už vím... poutní místo připomíná.


    A to je asi správný vjem. Vždyť takové místo by nemělo vzbuzovat hrůzu, ale spíš posvátnou úctu.

    Carlosi, ty neznáš Spalovače mrtvol? winking smiley Pardubice jsou hrdé, že se to natáčelo právě tady.
    A taky se tady (nemyslím krematorium, ale město, aby nedošlo k mýlce) natáčela Saxana (viděla jsem školu, kde vyskočila z okna, a dům, kde žil její kamarád Hrušínský) a Operace Silver.
     
  • Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 20:16
     
    Mě to přijde jako z ruských pohádek:-), takovej nazdobenej kýč. Ale zase se nesplete s žádným jiným
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 20:37
     
    Jájo, přesně tak. Už jen aby z toho vylez Mrazík.
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 21:14
    Hodnocení fotografie "Tiché místo": 5
     
    Jsem ráda, že to tak nevidím jen já. Vždycky na mne koukne ruská pohádka.
    A štěstí, že pan architekt nevyhrál i u nás v Brně, kdoví čím se v návrhu inspiroval. Určo by šlo někde v archivech dohledat.
    Spike, povedené fotky thumbs down.
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 21:32
     
    A viděly jste to přímo na místě? Tady to vypadá hodně velké, ale v té zeleni se to skoro ztrácí a vypadá to úplně jinak.
     
  • Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 27.09.2016 22:45
     
    JJ já ho znám na vlastní oko, pobývala jsem v Pardubicích často. Je fakt jak z Mrazíka :-)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 28.09.2016 08:22
     
    Nevím, z mého rychlosoudu zrovinka v těchto končinách Pardubek není nic, s čím by se tam tlouklo a co by tudíž uráželo. Nepřekáží mi a rozhodně zaujme.
    Když se to vezme kolem a kolem, přezdobená je kdejaká sakrální stavba. Z dálky působí jemně, alespoň na mne.
    Abych pravdu řekla, vždycky mě přitahovaly i oba pravoslavné kostelíky, v Mariánkách i Varech, právě tou očividnou jinakostí.
    O vlastní vůli jsem si nikdy zahrádku trpaslíkem neosadila, to ale neznamená, že z cizích mám potřebu je vytlouct vzduchovkou.

    Ještě jedna věc, když to srovnám třeba s pražskými Strašnicemi nebo Motolem, tam mě nikdy žádný pocit klidu neobklopil. Místo na úkon. Usuzuji na blahodárný vliv právě toho zeleného a velkorysého hřbitova v kontextu.
    Vše z toho může být samozřejmě i věkem a dobou, kdy jsem jednotlivá krematoria poznávala. Kdoví.
     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (28.09.2016 08:26)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tiché místo

    Datum: 28.09.2016 10:44
     
    14324641_565568153630276_5386744100958360512_o.jpg
    Tak už jen poznámku - před chvilkou jsem se dočetla na facebooku, že dnes má tohle krematorium výročí.
    ....................................................................................

    Dnešní výročí 28.09.1923

    bylo slavnostně otevřeno dokončené pardubické krematorium v areálu městských hřbitovů v Jesničánkách.
    ---
    Zdroj: kkpce.cz
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (28.09.2016 10:45)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Východní Čechy (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.