čtvrtek 25. dubna, 02:52 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Terénní vlna na zahradě

Datum: 12.10.2009 14:00
 

Ráda bych trochu rozvlnila terén terén na jinak placaté zahrádce, čímž bych zabila dvě mouchy jednou ranou - kromě rozčlenění plochy by vznikl i optický předěl, za který by se dal ukrýt kompostér a další nevzhledné zahradní záležitosti. Zídku nechci, líbil by se mi pozvolný val, částečně zatravněný, částečně osázený plazivkami, keři a jehličnany. Nemusí být nijak vysoký, cca 40-50 cm. Nedělala jste některá něco podobného na zahradě? Nemáte foto? Pochlubte se, uvítám vaše zkušenosti, odkazy a inspiraci, díky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 17:14
     

    Evito, taková věc se doře dělá, když jsou nějaké stavební úpravy na domě. Nejlépe bourání apod. Sutiny si rozvezeš kam potřebuješ a následně zavezeš zeminou. Je fajn mít hodně velkých vhodných kamenů, které do čerstvého valu vyskládáš podobně, jako se skládají cihly - do trojúhelníku, aby zbytečně neodtékala voda a do vzniklých skulin můžeš sázet. Tak bych to řešila já. (Řešila jsem tak staré tašky ze střechy a hnusnou podezdívku plotu. - Dnes z toho mám skalku)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Terénní vlna na zahradě

     
     
  • Autor: marjan
    Status: nováček

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 18:11
     
    zahrada 022.jpg
    Další fotografie:

    nevím, jestli je to právě to, co si ty představuješ, ale my to máme doma vytvořeno takto:smiling smiley smiling smiley smiling smiley. Tímto břížkem máme oddělenou okrasnou zahradu od užitkové.flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 18:32
     

    Drahuš, nějaké stavební úpravy by se sice našly, ale vybouraného materiálu moc není...myslíš, že samotná hlína by nedržela tvar, i kdyby val měl širokou základnu a nebyl vysoký, měl spíš tvar protáhlého oblého kopečku? Ale máš pravdu, ty kameny nebo suť by byly fajn, zkusím se po něčem poohlédnout.

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 18:38
     

    Marjan, moc pěkné, dobrý nápad...thumbs down , hezky to odděluje jednotlivé části zahrady.

    Moje představa má ale opačný tvar, jak píšu výše - protáhlý oblý kopeček, vysoký cca 40 -50 cm. Výška se může i měnit po podlouhlé linii. Ty máš spíš údolíčko...takovou úrodnou nížinu, já potřebuju val, který mi opticky uzavře část zahrady.

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 18:44
     

    Marjan,tak to je má nota,máš to moc krásné.Evito u nás není o suť nouze,klidně si přijeďwinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 19:07
     

    nechce se mi to téma celé studovat, možná bude nějaká inspirace i tady

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.10.2009 20:31)
     
  • Autor: marjan
    Status: nováček

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 19:35
     

    děkuji za pochvalustydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley . Já jsem toto téma bohužel pochopila trošku jinak, proto tyto fotkysad smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 12.10.2009 22:29
     

    Jitkie: No jestli to není moc dalekotongue sticking out smiley , tak já si přijedu s náklaďákem, ať už to stojí za to, ne???

    Marjan: Každá inspirace je dobrá, i když je kopeček obrácený opačněflower smiley , těšíme se na další fotky.

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 13.10.2009 08:17
     

    Evito,mrkla jsem odkud jsi a soudím,že je to, jen za humny.Nastartuj náklaďák a za 4 hod.winking smiley jsi tadygrinning smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 13.10.2009 08:36
     

    Marjan, to je moc hezká terénní úprava zahrady!thumbs down

    Evito, s tou terénní vlnou opatrně, opravdu si tu nejdřív prohlídni to, co si už mnohé na zahradě vybudovaly. Udělat v rovině nějaký kopeček, aby to vypadalo nenásilně, je docela problém. Na to musí být zahrada dost veliká. Hrozně vypadají takové ty "skalky" na rovině ve tvaru krtčího kopečku. Tak držím palce, abys sehnala dost materiálu a výsledek aby byl dle tvých představ. Věra

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 13.10.2009 13:56
     

    Věro, nelogickou krtčí hromádku (neboli Říp vypínající se uprostřed zahrady) opravdu neee eye rolling smiley. To se mi taky nelíbí, vypadá to násilně a nemá to žádnou logickou souvislost s terénem, ze kterého se vypíná.

    Tohle by bylo skoro na konci zahrady. Od domu se rozbíhá trávník, v něm jsou dva stromy a ten trávník by na konci vyběhl právě do toho valu (spíš valíku) , částečně porostlého trávníkem, částečně posázeného něčím nízkým, za ním pak už by byly jen keře. Teď mě napadlo love smiley , že si to místo vyfotím, fotku si vytisknu a zkusím do ní zakreslit můj záměr, to by mi mohlo pomoct si to představit v reálu.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 13.10.2009 21:08
     

    marjan, hezký pes! a to ti ta zahrada i při jeho pobytu tak hezky vzkvétá?winking smiley

     
  • Autor: marjan
    Status: nováček

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 14.10.2009 09:54
     
    kubik a max 022.jpg

    ilko, pejskoj vyřídím pochvaluspinning smiley sticking its tongue out . Je naučený, že do záhonků a na kytičky nesmí, protože to by se pak jinak panička zlobilawinking smiley winking smiley winking smiley . Horší než pes je naše dítko, ale už i to je docela vytrénovanésmiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Terénní vlna na zahradě

    Datum: 14.10.2009 10:03
     

    To je dvojice k zulíbání love smiley love smiley thumbs down thumbs down

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.