čtvrtek 28. března, 10:11 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

teorie rozmanitých inteligencí

Datum: 07.11.2007 18:21
 

Podle H. Gardnera má každý člověk osm inteligencí, zastoupených v různé míře.

1. logicko matematická

2. verbální

3. prostorová

4. hudební

5. tělesně - kinestetická

6. interpersonální

7. intrapersonální

8. přírodní

Která u vás převažuje a kterou máte zastoupenu nejméně?

Začnu: já mám asi více verbální, interpersonální, tělesně - konestetické a přírodní. Nejméně asi tu matematickou a hudební. eye rolling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 07.11.2007 18:33
     
    Moni, a nějaký výklad k tomu nebude? Nejsem Ty víš kdo, abych znala všecko..
     
  • Autor: Reklama

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 07.11.2007 18:49
     

    Hanule... winking smiley

    1. logicko matematická...schopnost uvažovat logicky, systematicky, vědecky - manipulace s předměty, bádání, pokusy, řešení logických skládanek, hlavolamů, technické zájmy

    2. verbální - schopnost ovládnout a obsáhnout všechny stránky jazyka - čtení, psaní, vyprávění příběhů, slovní hry, rozhovory

    3. prostorová - schopnost přesně postřehnout, pochopit, uložit do paměti a vybavit si tvary, uspořádání předmětů v prostoru, schopnost orientace v prostoru - modelářství, návrhářství, vizuální znázorňování, skládačky, ilustrované knihy, návštěvy muzeí výtvarného umění

    4. hudební - schopnost porozumět rytmickým a intonačním modelům hudby, kvalitám tónů a zvuků, schopnost pamatovat si informace ve zvukové podobě - zpívání, pískání, vyťukávání rytmu, poslech hudby, hra na hudební nástroje

    5. tělesně - kinestetická - schopnost velice obratně používat svého těla jak pro sebevyjádření, tak pro činnosti zaměřené k určitému cíli (sport, herectví), schopnost dovedně zacházet s předměty - tanec, běhání, hraní rolí, dramatické umění, aktivní fyzické zapojení do činností, dotykové zkušenosti, sportovní hry

    6. interpersonální - schopnost všímat si chování a pocitů jiných lidí, rozpoznat a chápat rozdíly v jejich temperamentu, schopnostech, pohnutkách a náladách - vedení, organizování, shromažďování, návštěva společenských akcí, kolektivní hry, týmová práce, přátelské rozhovory

    7. intrapersonální - schopnost rozvíjet a ovládat vlastní pocity a prožitky, porozumění svému vlastnímu já - meditování, snění, klid na samostatné uvažování a plánování, nezávislost, vyhraněnost názorů

    8. přírodní - schopnost vnímat změny v přírodě, zvýšená citlivost k percepci přírodních jevů a schopnost učit se z nich - pobyt v přírodě, chov zvířat a pěstování rostlin, sledování literatury a filmů s přírodovědnou tematikou

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 07.11.2007 19:03
     

    Mončo, díky, díky, díky!

    (Sakryš, myslím, že nemám žádnou inteligenci.. jdu zpytovat svědomí grinning smiley.)

    Ale vážně, ode všeho trošku, v ničem extra nevynikám, co mi zcela stopro chybí, to je pohybový talent a hudební slechy. A s tou přírodní budu taky na štíru.. prostředí by nevadilo, chov a pěstění je bída.

     

    U té verbální by mě zajímalo, zda se to vztahuje i na nemateřské jazyky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 07.11.2007 22:24
     
    tak u mě zcela chybí ta hudební eye rolling smiley thumbs up
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 15:23
     
    logika a prostorová orientace, naprostý propadák.zachránit mě může jen sport a čtení.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 15:24
     
    Hanule...tak daleko jsem v té knize ještě nedošla. grinning smiley Až se dozvím, napíšu. winking smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 16:34
     

    Tato teorie je využita k testům inteligence.IQ národů českých a slovenských bude zanedlouho v telce.

    Ale ne všichni,co mají vysoké IQ,najdou uplatnění v praktickém životě.Spíše se jich společnost straní.Nejsou šťastnější chudí duchem?

    JABRAKA

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 17:00
     
    Ta matematická a prostorová nic moc. Ostatní v norme. Nejvíc asi verbální a hudební.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 19:52
     
    prepadám z telesne-kinestickej a hudobnej.Keď moj, vtedy ešte budúci manžel,prehlásil,že krásne spievam,vedela som,že už neuniknegrinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 20:40
     

    Logicko-matematická - nepřítomna

    verbální - přítomna

    prostorová - na ústupu

    hudební - přítomna

    tělesně-kinestetická - přítomna, nikdy nerozvinuta

    interpersonální - dnes přítomna, 24 let latentní

    intrapersonální - přítomna

    přírodní - nepřítomna

     
  • Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 08.11.2007 21:09
     
    Netroufám si vůbec se posoudit...připadám si buď jako totál blb a nebo ještě hůř eye popping smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 10.11.2007 10:02
     

    anny...já taky zpívám...ale až od jedné a půl promile. grinning smiley Něco z té hudební ale mám...třeba rytmus a slyším faleš (většinou u sebe) grinning smiley

    To je právě to, že každou tu složku máme přítomnu v určité míře. A výsledek je takový koktail. winking smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 10.11.2007 11:09
    Hodnocení fotografie "teorie rozmanitých inteligencí": 5
     

    Já teda u žádnýho bodu nemám tolik bodů, aby stálo zato se vůbec zmiňovat.

    Snad jen: 1, 3, 5 - nejsou u mě zastoupeny ani ve stopových prvcích. Zvlášť ta 1 je hnus fialovej grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: teorie rozmanitých inteligencí

    Datum: 10.11.2007 11:10
     

    anny napsal(a): ------------------------------------------------------- > prepadám z telesne-kinestickej a hudobnej.Keď moj, > vtedy ešte budúci manžel,prehlásil,že krásne > spievam,vedela som,že už neunikne

     

     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley To muselo bejt namlouvání, Aní, úplně to vidím! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.