sobota 20. dubna, 02:07 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Tavola kalinolistá

Datum: 06.04.2007 08:45
 

Máte někdo tento keř? Mě zaujal v zahradnictví krásně žutými lístky, tak jsem ho hned koupila, ovšem teď hledám na netu a vidím,ž e je to dost obr keř. Já jsem ho po zasazení sestřihla téměř u země - na radu zahradnice, aby se prý rozvětvil, tak snad tím řezem půjde udržovat v rozumné velikosti.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 9
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:39
     
    dscf0064.jpg

    Ta vínová tam ještě není moc vidět. Já jen jemně varuju:-), mám těch divočin víc. Když jsou keříky malé nezdá se to. Tady je myrobalán, taky krásně divoce žlutý grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tavola kalinolistá

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:44
     

    Já mám ráda na zahradě barvy. Příroda je barevná. Chci mít veselou zahradu, když jinak stojí život za hovno a je samá starost winking smiley

    Mám schválně tavolu Diabolo a vedle ní panašovaný zlatý déšť, který listem také svítí do dálky a je to krásné love smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:44
     

    jájo, ono to zase tak divoký není, máš to tam náhodou hezký.... taky jsem raději pro umírněnou barevnost, u nás taky převládá zelená, ale keř barevný listem zase oživuje tu jednotvárnost (mezi námi, mám jenom tu bordovou tavolu). Po 10 letech zeleně jsem zatoužila trošku po oživení .... tak to chci zkusit a uvidím.

     
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:47
     

    Jo v městské zahradě je to ok, u nás jak pěstí do oka, už je od tamtud pryč i vytoužený zlatý jilm. Místo něj jsem sadila hrušku, aby tam bylo něco vysokého zeleného.

     
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:50
     

    Také jsem to chtěla napsat jako Drahuška. Myslím, že barvy na zahradu patří. Nemyslím doslova celou strakatou zahradu, ale skupiny barevně kontrastní-myslím že tak by to mělo být. Vždycky by mělo něco zahradu rozsvítit, aby to přitáhlo oči. A pak utlumit něčím, aby se dostal člověk do pohody. A když zahradou prochází, měl by objevovat různé trvalky, které potěší barvou nebo vůní. Ani moderní zahrada by neměla být studená, bez něčeho, co zaujme winking smiley, potěší love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:52
     

    Taky tak smiling smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:55
     

    iviku, ale já to přehnala, víš?

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 12:56
     

    Jaruš, naše zahrada má do městské hoooooooodně daleko grinning smiley grinning smiley grinning smiley.... máme spíš venkovskou a samoudržovací (samý plevel)

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 13:15
     

    záleží i na vkusu, na mně je taky jeden červenolistý keř na zahradě maximum, pro jiného minimum smiling smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 16:21
     

    Hani díky, ještě uvidím, jak na tom budu časově, já mám za kopcem školky litomyšl, tak nic nemusím shánět jinde. Zahrada je plná. Když někam vyrazím, tak spíš na čumendu. To víš, jak bych si pak chtěla všecno koupit a mám zahrádku taky až moc pestrou eye rolling smiley . a když pak všechno kvete, tak Krakonošovo hadr grinning smiley .

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 16:43
     

    jájo, Tobě by se u mě nelíbilo eye rolling smiley grinning smiley . Začínám se bát Vám to nafotit nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 18:12
     

    Jen to sem val. Já mám ráda barvičky smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 20:25
     

    Mně barvičky také nevadí, když to ladí winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 20:57
     

    Obcas si posledni dobou rikam,ze jsem to s barvami prehnala. Na druhou stranu mam radost,kolik druhu rostlin se mi podarilo vmestnat na tak maly pozemek,porad je na co se divat :-) :-) :-)

     
  • Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 05.05.2014 21:42
     



    Deniska napsal(a):

    jájo, Tobě by se u mě nelíbilo eye rolling smiley grinning smiley . Začínám se bát Vám to nafotit nono smiley

    Neboj, mě to jinde nevadí, mě to vadí u mě :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.