čtvrtek 18. dubna, 04:48 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Tavola kalinolistá

Datum: 06.04.2007 08:45
 

Máte někdo tento keř? Mě zaujal v zahradnictví krásně žutými lístky, tak jsem ho hned koupila, ovšem teď hledám na netu a vidím,ž e je to dost obr keř. Já jsem ho po zasazení sestřihla téměř u země - na radu zahradnice, aby se prý rozvětvil, tak snad tím řezem půjde udržovat v rozumné velikosti.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 28.06.2007 22:02
     
    Kveto, moc děkuji, uklidnila jsi mě. Budu je obě vysazovat během pozdního léta a hned od začátku se budu snažit udržet je v menších rozměrech. Záhon bude dostatečně velký, dlouhý, ale šíře bude jen max. 1,5 m, tak snad se mi povede je vysadit tak, aby měly pro svůj růst dostatek místa a zároveň je zakomponovat k ostatním rostlinám tak, aby si nekonkurovaly.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Tavola kalinolistá

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 28.06.2007 22:14
     

    Janinko, není zač.

    Někde na netu jsem je viděla vysazené u sebe - D.Gold před Diablem - vypadalo to úžasně. Což tedy u tebe nepřipadá v úvahu grinning smiley . Jakou k nim plánuješ cesmínu ?

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 28.06.2007 22:16
     
    a jaké trvalky ?
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 29.06.2007 21:04
     

    Kveto, já bych je ráda dala tak nějak šikmo vedle sebe, tu gold před diavolo. Cesmínu bych chtěla obecnou, buď, a záleží zda seženu, Alasku, ta má sloupovitý tvar a je přes 2 m vysoká a nebo Crispu ta je nižší kolem 1,5m. Stejně tak je vysoká Ferox Aurea. Ta by byla vlevo od tavol, v pohledu na záhon.

    No a trvalky klasika do polostínu - hosty, dlužichy, čeměřice, kapradiny a čechravy.

    Pokud se týká výsadby tavol před sebe, mohu jeden oblouk výjimečně udělat široký až 3 m, tak by to i šlo, ale s těmi nůžkami průběžně v ruce.winking smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 29.06.2007 22:56
     

    Janinko, při 3 m. stopro ( myslím, že by stačilo i méně ) . Ony když budou zarůstat do sebe, mohlo by to být hezké.Spíš by se mi k nim líbila Alaska ( záleží na tom, jak barevné bude "to pod tím".

    Já mám teď novou cesmínku Ilex crenata Golden gem.winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    petra.faj

    Re: Tavola Diabolo

    Datum: 25.05.2008 19:30
     

    Zdravím,

    chci se prosím zeptat jak rychle roste tavola diabolo a kdy po vysazení začíná kvést. Nasadila jsem je minulý rok v červenci a už jsem se těšila na květysad smiley díky moc, P.

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Tavola Diabolo

    Datum: 26.05.2008 19:21
     
    p1000483.jpg
    Tak mně tavola gold od loňska krásně narostla a chystá se rozkvést. Je obalená poupaty.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola Diabolo

    Datum: 26.05.2008 19:26
     
    Diabolo je ta čarvená?? Tu mám třetí rok a už loni kvetla. Teď pokvete zase, pak nafotím.
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Tavola Diabolo

    Datum: 26.05.2008 19:29
     
    Moni, jj., já ji chtěla taky, ale už je měli v zahradnictví vyprodány, tak jsem koupila červenolistou vajgelii a dřišťál.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola Diabolo

    Datum: 26.05.2008 19:31
     
    janinko...já si loni dvě namnožila. Letos to zkusím zase. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.05.2008 07:17
     

    Žlutá mi od loňska taky krásně narostla a pokvete.

    Moni, ta červená pidi od tebe přežila zimu, pak jsem ji zasadila do volné půdy a je po ní sad smiley , což mě teda už kvůli tomu, že byla darovaná, moc mrzí sad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.05.2008 13:27
     
    Anavi...zkusím ji letos namnožit znova. Mně ten můj prcek ještě žije. Fakt je, že ho mám v zemi i s tím květináčkem.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.05.2008 13:29
     
    Možná jsem ho v tom květináči měla ještě chvilku nechat. Asi neměl dost silné kořínky na to,a by se chytil ve volné půdě. Jak jsem stará, tak jsem...eye rolling smiley sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.05.2008 13:30
     
    Tak mi drž palce s množením (palečky, pěstičky, srdénka... winking smiley), ať ti ji na podzim můžu dát.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 28.05.2008 16:23
     
    tavola.jpg
    Brzy vykvete... winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.