čtvrtek 28. března, 17:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Tavola kalinolistá

Datum: 06.04.2007 08:45
 

Máte někdo tento keř? Mě zaujal v zahradnictví krásně žutými lístky, tak jsem ho hned koupila, ovšem teď hledám na netu a vidím,ž e je to dost obr keř. Já jsem ho po zasazení sestřihla téměř u země - na radu zahradnice, aby se prý rozvětvil, tak snad tím řezem půjde udržovat v rozumné velikosti.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456789 | další
    Aktuální stránka: 1 z 9
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 06.04.2007 09:19
     
    Tavolu mám, ale tu červenolistou formu. Loni jsem si objednala tavolník a protože už ho něměli, poslali mi tavolu jako náhradu.grinning smiley Vyfotím, dodám.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Tavola kalinolistá

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 06.04.2007 12:12
     
    Jaký jsi chtěla tavolník? Já mám van Houtei (jestli to píšu správně), teď jsem si koupila ještě nipponský, ale trochujsem znejistěla, jestli to není ten, co mají naši za barákem jako živý plot a on vydává ne zrovna příjemný pach sad smiley. Kdyžtak ho vykopu angry smiley . Pak je ještě tavolník japonský, ten tuším růžově kvete.. no je jich hodně druhů..
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 06.04.2007 17:46
     
    Mám oba, Physocarpus opulifolius - Diabolo i Darts Gold
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 06.04.2007 19:03
     
    Anavi...teď přesně nevím ten název toho tavolníku, ale je to ten, co má Jája. Bývá všude v parcích, kvete bíle. Už ho mám.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 06.04.2007 20:39
     
    jaja tuším původně psala van Houtei, pak to tam někdo vyvrátil, že je to jiný druh, tak vlasntě nevím.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 16.04.2007 12:22
     

    Moni, ty máš tuto?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.04.2007 12:23)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 17.04.2007 07:48
     
    Anavi...jojo, to je ona.grinning smiley Ten tavolník mi právě kvete, vyfotím a šoupnu ho sem.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 17.04.2007 07:50
     
    A ta tavola už ti taky kvetla?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 20.04.2007 16:24
     
    tavola.jpg
    Anavi..nene, ke květu se ještě nemá.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 20.04.2007 23:40
     
    mě tu žlutou počůral pes, a zřejmě ji i trošku ušlápl, mě z něj klepne, takže je taková divná angry smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 21.04.2007 01:17
     
    34_024.jpg
    ... a taková mohla být nádherná...angry smiley
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.06.2007 11:26
     
    Kveto, dočetla jsem se tu, že máš obě tavoly. Chtěla bych je taky, ale obávám se, aby mi nepřerostly přes hlavu. Chtěla bych k nim ještě cesmínu a nějaké trvalky. Prosím tě jakou s nimi máš zkušenost, dají se dobře ukočírovat řezem? Nebo mám být raději opatrná a vysadit jen jednu?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.06.2007 11:34
     
    tu moji ještě navíc podhrabal krtek, jsem zvědavá, co z ní nakonec zbyde...confused smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Tavola kalinolistá

    Datum: 27.06.2007 22:43
     
    Janinko, ano, mám obě. V dospělosti ( bez stříhání ) to nejsou to nijak velké keře. Tavola Darts Gold se dá velmi snadno udržovat střihem v požadovaném ( kompaktním ) tvaru. Když se nestříhá, dosahuje výšky cca 1,5 m. Snáší slunce i stín. S T.Diablo je to malinko horší. V dospělosti má mít cca 2 m výšky. Je dobré ho stříhat zamlada, aby se rozvětvil a zahoustl. Pak už, když jej střihneš, vyhodí dlouhý přírůstek, kt. se větví jen neochotně. Opět snáší slunce i stín. Říká se, že ve stínu nejsou barvy listů tak intenzivní, oba mám ve stínu a nic takového nepozoruji. Darts Gold budu teď přesazovat jako podsadbu pro červenolistou bezinku.
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.