pátek 29. března, 11:57 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Střední Čechy
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Střední Čechy
Posílejte fotografie! Všude dobře, doma nejlépe
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Takový příjemný podvečer

Datum: 01.06.2016 19:20
 
dsc_0988.jpg
Další fotografie:
Dnes jsem nafotila západní nebe s černým mrakem a zároveň krásně modrou oblohu na východě.
A ještě zajímavější je porovnání s fotkami stejných míst koncem ledna [www.week.cz]
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 21:13
    Hodnocení fotografie "Takový příjemný podvečer": 5
     
    Při takovém světelné náladě je radost fotit, fotky povedené thumbs down. Ještě to chce procvičit protisvětlo a budeš jak profík winking smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 21:19
     
    Nejkrásnější mraky jsem viděla z dálnice. Tam bohužel zastavit není zrovna dobrý nápad, tak jsem zastavila až skoro před cílem cesty, tedy skoro doma.
    A máš samozřejmě pravdu, světlo bylo velice příznivé, obláčky na modrém nebi krásné...
    Já jsem napřed ten kříž mezi lípami minula, ale po pár metrech jsem auto otočila, abych si to vyfotila při západním slunci. Většinou tudy jezdím ráno, kdy slunce svítí z opačné strany (to je i na těch zimních fotkách v odkazu).
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 21:46
     
    Věrko, chtělo by to fakt dojet na to místo těsně před setměním. Když je sluníčko co nejníž nad obzorem. Fotka křížku je hodně světlá, chtělo to ubrat času nebo více zaclonit. A to večerní světlo by tomu dalo úplně jinou šťávu. Barevně by se to posunulo do růžova až červena. No nic, promiň jen jsem se zamyslel a ..... prostě zbytečně ti tu do focení kecám grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 21:49
     
    Protože asi tušíš, že jsem žádný čas ani clonu nenastavovala, ale jen posunula kolečko na "kytičku" a cvakla. stydlin
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 22:06
     
    Tys fotila makrem krajinu ?!? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley No ale na druhou stranu tohle by mě nikdy nenapadlo grinning smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 22:09
     
    stydlin stydlin stydlin
    Jinak reagovat nemůžu, to snad chápeš.
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 01.06.2016 23:32
     
    Vždyť se nic neděje, jen mě překvapilo tvoje nastavení. Kytička, když fotím kytičky. Piktogram hor, když fotím krajinu. Piktogram dámy v klobouku (nebo jiný paňáca), když fotíš portrét. Piktogram startu běžce na 100 m sprint, když fotíš pohyb ... atd

    A ještě jedna malá vychytávka. Předpokládám že fotíš na "AUTO". Tak v i tomto případě se dá korigovat světlost výsledné fotky. Zaměříš ostřící bod (zpravidla střed hledáčku) na světlejší místo kompozice. Namáčkneš spoušť do poloviny, SW foťáku to vyhodnotí jako moc světlé, a pěkně ti fotku ztmaví. Pak vrátíš ostřící bod na původní místo a domáčkneš spoušť. Bez nastavování času, bez nastavování clony, bez scénického nastavování. Většina foťáků by měla už standardně mít možnost prohlížení fotek i s histogramem. Je možné si fotku totiž prohlédnout, zda-li nedošlo k přepálení. Pokud tuto možnost máš, je dobré ji využívat. Na displeji ti totiž přepálená místa blikají černo-bíle. Což je signál k opakování záběru, způsobem výše popsaným winking smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 03.06.2016 09:17
     
    Většina lidí fotografuje pro citlivost okamžiku.Nemyslí na detaily. xFotka nás pak přesvědčí,zda na nás záběr působí emotivně,nebo jsme se netrefili.Nakonec na úpravy je čas později.Já to vidím stejně,jako SPIKE
    JABRAKA
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Takový příjemný podvečer

    Datum: 03.06.2016 22:10
    Hodnocení fotografie "Takový příjemný podvečer": 5
     
    Spike, krásný mraky nad statkem thumbs down
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Střední Čechy (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.