pátek 29. března, 02:49 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: lordicek
Status: nováček

SYROVÁTKA

Datum: 10.11.2009 22:52
 

Dobrý den,mám dotaz,na který jsem nikde nenašla odpověď.Dietu L.Kořínkové držím úspěšně již 17 let.Podařilo se mi tak shodit 20kg a nyní si jen váhu udržuji.Ráda zkouším nové věci,ale toto nevím kam zařadit.Jedná se o zařazení SYROVÁTKY.Zda správně patří do zvířátek ( živočišná ).Děkuji za radu. coffe smiley please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Lenicka85
    Status: začátečník

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 10.11.2009 23:01
     

    Ahoj,

    myslim, ze to jsou kyticky. Ale holky - Velke odbornice Ti poradi urcite 100% odpoved. Ja si nejsem tak uplne jista. Pokud budes mit dalsi otazky, muzes klidne psat do diskuze Delena strava podle L.K. Aby se zbytecne nerozepisovala nova. A gratuluji k ubytku. Moc pekne smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lenicka85 (10.11.2009 23:04)
     
  • Autor: Reklama

    Re: SYROVÁTKA

     
     
  • Autor: Sindy.t
    Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 10.11.2009 23:38
     

    Ahoj,

    SYROVÁTKA JSOU ZVÍŘÁTKA,JE TO PRODUKT Z MLÉKA!!!! thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: marcellina
    Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 07:35
     

    Jsou to 100% zvířátka!!!Jak už napsala Sindyt je do to produkt z mléka.winking smiley

     
  • Autor: Lenicka85
    Status: začátečník

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 11:09
     

    Ach, no vidis. Mam se jeste hodne co ucit. grinning smiley

     
  • Autor: Sindy.t
    Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 19:15
     

    Co je to syrovátka

    Chceme-li tvaroh, musíme srazit mléko. Po sražení vzniká námi chtěná žlutozelená tekutina - tedy mléčné sérum, které má rozšířený název syrovátka. Tato látka obsahuje 70% bílkovin.
    Účinky syrovátky na organismus

    Výhodou syrovátky je, že obsahuje řadu vitamínu, mezi nejvíce zastoupené patří vitamín B1, B2,B6, B12, C, E. Kromě toho obsahuje i mnohé minerální látky - draslík, sodík, zinek, niacin, biotin, hořčík, fosfor.
    Syrovátka má na náš organismus blahodárné účinky. Její hlavní předností je fakt, že čistí organismus od toxických látek tím, že podporuje činnost ledvin a zlepšuje metabolismus.
    Bílkoviny ze syrovátky snižují cholesterol, riziko rakoviny a dokonce je prokázáno, že jeho užívání zvyšuje hladinu serotinu v mozku, díky němuž jedinec méně trpí stresem, depresemi a úzkostí.
    Dále syrovátka zlepšuje celkovou kondici a je vhodná proti kožním chorobám (především akné a lupence), zlepšuje činnost jater atd.

    Syrovátku můžete pít jako horký či studený nápoj, udělat si pleťovou masku či si ji nasypat do koupele a chvíli v ní relaxovat. Především ta poslední volba je velmi vhodný způsob, jak účinně a rychle uvolnit tělo i mysl.

    Hubnutí se syrovátkou

    Proč díky syrovátce lze zhubnout? Má dvě vlastnosti, které potřebujeme, držíme-li dietu. Je nízkotučná a má vysokou nutriční hodnotu. To znamená, že vás zasytí, ale přitom její konzumací netloustnete.
    Syrovátka vás zasytí natolik, že jí můžete nahradit jedno hlavní jídlo denně. Této vlastnosti využívá mnoho výrobců instantních nápojů, které nápoj z této látky ještě obohacují o další vitamíny a látky.
    Kromě toho, že se syrovátkou půjdou kila dolů, zlepšíte si i celkově zažívání a každá žena uvítá další příznivý účinek, kterým je zdravěji vypadající pleť.

    Syrovátce se vyhněte, pokud máte alergii na mléčný cukr. Syrovátka ho obsahuje poměrně hodně. Kromě toho obsahuje i velké množství soli, což by nemuselo prospívat lidem, kteří mají problémy s ledvinami.

    Sušená syrovátka je zkrátka bílý prášek, který v kombinaci s vodou (zpravidla horkou) rychle vytvoří chutný nápoj hodně podobný mléku. Ale složením a účinky nemá s mlékem mnoho společného. Sušená syrovátka má řadu příznivých účinků na vaše zdraví a také vám pomůže na hubnutí a linii.

     

    flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley 


    Příznivé účinky sušené syrovátky


    V první řadě tu jsou obecně zdraví prospěšné účinky. Sušená syrovátka tělu dodává důležité živiny, vitamíny a především bílkoviny. Mezi ostatními látkami jmenujme například lecitin, který pomáhá na cholesterol v krvi, L-karnitin proti únavě či ovesnou vlákninu pro lepší zažívání. Zajímavé je i to, že se syrovátka často využívá i pro kvalitnější pleť.

    Dalším důvodem proč je sušená syrovátka tak populární, je fakt, že je vhodná pro hubnutí a vaši linii. Na rozdíl od mléka obsahuje velmi nízkou hladinu tuku a má minimální energetickou hodnotu. Bílkoviny účinně působí na trávení. A již zmiňovaná ovesná vláknina znamená větší pocit sytosti po jídle (sušená syrovátka je právě k jídlu ideální) a L-karnitin pomáhá odbourávat tuky.

    Sušenou syrovátku velmi jednoduše zařadíte do vašeho denního jídelníčku. A to nejen proto, že balení syrovátky je zpravidla levné a vydrží dlouho. Syrovátku si k jídlu užijete vy i celá vaše rodina.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Sindy.t (11.11.2009 19:16)
     
  • Autor: Lenicka85
    Status: začátečník

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 20:34
     

    Ted jsme si vzpomnela, ze jsme si je vlastne uz davno koupila. Myslim, ze s prichuti Vanilky se jmenem Amalka. A me osobne to tedy vubec nechutna - fujj sad smiley Ale v tehle chvili me nenapadlo, ze to jsou zviratka smiling smiley

     
  • Autor: lordicek
    Status: nováček

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 22:26
     

    Ahojte a děkuji a adpověď.Já si to myslela,ale radši se zeptám,ať mám jistotu. love smiley flower smiley

     
  • Autor: lordicek
    Status: nováček

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 11.11.2009 22:29
     

    Člověk se učí celý život.Mě na Syrovátku přivedl můj 20 letý syn.Uchvátilo mne,co vše obsahuje za zdravé věci. winking smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 00:00
     

    Už jste některá chutnala syrovátkový nápoj s jablíčkovou nebo broskvovou příchutí? mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 08:35
     

    Dášo ještě jsem na něj v obchodě nenarazila, ale kolegyně ho strašně chválilly, tak se taky těším až ochutnám..

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 09:15
     

    Tak jste mi ji připomněly, musím si ji zas koupit, já si na ní pochutnám jako na kafi. Dělám ji horkou a našlehanou.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 11:00
     

    Majko to ale asi tu neochucenou vid? kde ji kupujes?

     
  • Status:

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 12:24
     

    No jo, taky bych ji měla koupit. Už delší dobu ji nepiju. Mňam. Já teda nejraději neochucenou. mls smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: SYROVÁTKA

    Datum: 12.11.2009 14:09
     

    Suee, buď v lékárně nebo u nás to prodávají normálně v potravinách. A dám trochu do šejkru s teplou vodou a zbytek pak doleju vařící. Je to pošušňání.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.