sobota 20. dubna, 13:23 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Syndrom vyhoření

Datum: 26.06.2007 10:56
 

zaujal mě zdejší odkaz:

[www.elseaz.cz]

 

Umíte někdo popsat, v čem to spočívá???confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Rambik
    Status: nováček

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 29.06.2007 20:39
     
    Ahojky, no tímto syndromem sad smiley prochází , no spíše prošel můj vztah k manželovi, nevěřila jsem, že je to možné,že člověk tak vyhoří, či je to spíš způsob rezignace a lhostejnost vůči neustálému negativnímu tlaku - i třeba v zaměstnání, či společnosti.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Syndrom vyhoření

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 30.06.2007 01:37
     

    Hm...o tomto syndrome zial tiez nieco viem ....a preto casto si uvedomujej kolko ludi jedna prave pod jeho vplyvom....Jednoducho nedokazu sa vyrovnat s tlakmi, ktore zivot prinasa a potom ich spravanie tak vyzera ...

    ( napr. parkrat som si to vsimla u nasej p. doktorky, ktora je velmi dobra a mila doktorka, ale aj ona ma obcas neprimerane reakcie..lenze pri mnohych tazkych pacientoch co ma, tak sa jej ani nedivim..kedze im nevie pomoct...

    - alebo u mojej 80r. mamky, ktora sa naozaj velmi obetavo stara o ocka, ktory uz skoro vobec nechodi..ale obcas by ho dokazala "prizabit" ...

    ...a moja jedna dobra znama po manzelskych problemoch prepadla postupne alkoholu... atd..)

    Syndrom vyhorenia (burn-out syndrom) ohrozuje hlavne ludi, ktori su v situacii dlhodobeho stavu napatia, neuspokojenia a frustracie..teda jednoducho ludia, ktorych nieco trapi...ci su to pracovne, rodinne, zdravotneho problemy...atd.

    Prejavuje sa celou radou vegetativnych i funkcnych obtiazi, ktore patria do kategorie priznakov stresu ( nespavost, bolesti hlavy, predrazdenost, poruchy traviacich funkcii, funkcne obehove tazkosti, zacinajuca hypertenzia atd..)

    ..ale postupuje aj k trvalejsim zmenam nalady a sposobom chovania ( ukludnovanie pomocou psychofarmak, ale aj alkoholu a psychotropnych latok , zvysena agresivita, strata zaujmov v rozhodujucich zivotnych oblastiach atd...

    Strucne sa da zhrnut, ze syndrom vyhorenia je dosledok nerovnovahy medzi emocnymi "investiciami" jedinca a "ziskami", ktore sa mu vracaju v podobe kladnych podnetov, uznania a pocitu uspesnosti...Obrana proti syndromu vyhorenia nie je jednoducha, ale existuju rozne doporucenia..

    Ako Mona hore uz uviedla, aj ja mam v jednej mojej "mudrej knihe" 16 bodov na zvladnutie tohto stavu, je to dost podobne, ale trochu viac rozvedene ako u Mony...dam aspon nieco :

    1. Bud sama k sobe mirna, vlidna a laskava

    .

    3.Najdi si sve "utociste" - misto, kam by ses mohla uchylit do klidu a samoty v pripade potreby.

    .

    5. Uvedom si, ze tvari v tvar utrpeni, jehoz sme denne svedky, je zcela prirozene se nekdy citit bezbrannou a bezmocnou. Pripust si tuto myslenku....

    .

    13. Nauc se rikat radeji "rozhodla jsem se", nezli "musim, mam povinnosti, mela bych". Podobvne rikej radeji "nechci" nez " nemohu".

    .

    16. Raduj se a smej se - casto a rada - a hraj si!

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 30.06.2007 08:09
     

    Rambiku...ahoj. Vím, o čem píšeš, zažila jsem to s bývalým mužem.

    Keria...díky za doplnění.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 30.06.2007 09:31
     
    Ladislave - to je nadělení . Smekám před tebou. Nevím jestli bych byla schopná tak rychle řešit situaci. Asi by mi to dalo pěkně zabrat.
     
  • Autor: Ladislav
    Status: začátečník

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 01.07.2007 07:26
     
    myslel jsem v lednu jak jsem to viděl,že to prodám i z tím spáleništěm,ale mám ji tu zahradu pět let a bylo mi to trochu líto.Tak jsem se do toho pustil.Každý den 10 hod.Fakt nekecááám! Mám na to čas jsem šťastně nezaměstnaný.A vnučky ty se tam vyřádí Mám tři.(vnučky)grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 05.07.2007 01:19
     
    Ladislave znovu smekám. Přeju ať vnučky vynahradí všechno to zklamání způsobené sprostotou a nezodpovědností cizích lidí(?).
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 06.07.2007 18:44
     

    Ladislave, to je fantastický. Klobouk dolů. To je kus práce.thumbs down

    Přeju už jen pohodu a samé radosti.smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 29.05.2008 18:14
     

    Tak nevím, ale asi už rychle potřebuju prázdniny. Pár příkladů z tohoto týdne:

    1) na vystoupení pro rodiče jsme s dětma připravily přáníčka pro maminky. Kolegyně odchází po vystoupení domů a hned u školy v odpadkovém koši jedno leží. (maminka oné holčičky nemohla přijít, tak ho dostala babička...a takhle skončilo). sad smiley

    2) když si maminka pro holčičku přišla, popoháněla ji slovy:,,Dělej, nebo tě zkopu´´. angry smiley

    atd atd...nějak si občas říkám, jestli to má cenu, že zmíněná minorita už taková holt je. A že to staří předávají těm malým, což my se snažíme (většinou marně) překazit. Naštěstí se to občas přeci jen podaří...takže to cenu má. winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Syndrom vyhoření

    Datum: 29.05.2008 18:20
     

    Mono: nekdy se to dá prirovnat k prelévání vody sítem, já vím. Mne to tak nekdy zase pripadá u nasich ucnu. Ale snad se nakonec prece dá "prelít". Prázdniny más za chvíli, tak vydr!

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.