čtvrtek 28. března, 09:29 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Sušička ovocia

Datum: 05.10.2008 18:14
 

Chcem si kupit susicku ovocia, mate niekto skusenosti? Mne sa paci :

[www.hej.sk]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 18:37
     

    Evi, mám něco podobného. Suším na tom jenom houby, ty se suší perfektně. Hlavně rychle. Ovoce trvá poměrně dlouho

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sušička ovocia

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 18:42
     

    Ja ji teda osobne nemam, ale znama v ni susi i jablka na krizaly a jsou vyborne, myslim ze to zvladne pres noc!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 18:44
     

    A není lepší si časem pořídít sporák s horkovzdušnou troubou? Suší, ale zároveň je to normální trouba - sporák.....

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 18:59
     

    Neviem ako u vas, ale ja mam toho roku dost jablk aj hrusiek a tak chcem nasusit na zimu a v rure sa mi to neosvecilo a to mozno aj preto ze nedobre prilieha, preto chcem susicku. Myslite ze je to zbytocna investicia? Muz chodi na huby, je to jeho hoby a v zahrade sa vzdy nieco najde na susenie.

    Vladka a aku mas zncku a aky je na nej vykon?Na tejto je 400W , to sa mi na nej paci, ovocie by malo bez problemov nasusit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 19:13
     

    Ještě jednou ti do toho vstoupím. Měla jsem kdysi stejné dilema a nyní mám sporák s horkovzduchem a vejde se tam mnohem víc (ve třech patrech) a sušila jsem skutečně půlky meruněk a čtvrtky jablek a nádherně se usušilo a navíc, tím, že to byly velké kusy, zůstaly po celou dobu vláčné...

    A už ti do toho krafat nebudu. Jen, že říkáš, že máš hodně ovoce........ winking smiley flower smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 19:14
     

    Ja si myslim ze to je dobra investice,v kratke dobe se da nasusit hodne ovoce (vetsinou ma clovek stejne prebytek v jednu chvili) a nezabira to tolik mista... v klasicke troube to trva podle me dost dlouho a i vyssi spotreba energie...

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 19:33
     

    Drahus ja mam horkovszdusnu ruru, ale ako som napisala je to mozne aj tym ze ju mam starsiu, uz mi neprilieha a padaju mi dierka tak to susenie stalo nafigu. Dufam, ze si sa nenahnevala. flower smiley

    Ja som v podstate uz rozhodnuta ze tu susicku kupim, len som chcela vediet ci ju niekto nema a bude mi vediet povedat o nej skusenosti.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 19:42
     

    drahu, horkovzduch mám, sušit ovoce mě v tom nikdy nenapadlo... to dáš normálka na plech a šoupneš to tam ve víc patrech nad sebe?

    Zajímalo by mě, jak dlouho to třeba trvá a na kolik to dáváš. Určo to bude v návodu, ale ten se mi teď studovat nechce.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 20:14
     

    evelínko, proč bych se měla zlobit smiling smiley flower smiley

     

    Anavi: pořídila jsem si knihu o sušení ovoce, protože teplota se u některých druhů ovoce v průběhu sušení mění, ale převážně na 50°C, na plechy a když šlo o čtvrtky, tak jsem obracela. Lepší je, nechat si udělat rošty do bočnic trouby, aby tahle práce odpadla. Většinou jsem nechávala sušit přes noc. Když se nám vyvedly meruňky obzvlášť veliké, tak jela trouba i dva dny, ale upozorňuju, že až ochutnáš, nikdy si sušené meruňky nekoupíš - kupované jsou sice hezčí (sířené), ale chuťově hnus fialovej!

    Švestky se dokonce musí předvařit.....

    Jednou jsem koupila za zbytkovou cenu banány. Takové ty černé... Nakrájela jsem je na třetiny a usušila. Jen tak, ze zvědavosti a ty byly! ...Byly sice lepkavé, jak se v nich naakumuloval cukr, protože byly přezrálé, ale proto i zůstaly měkké, slaďoučké, božské.... mls smiley Ne ty vylamzubky bez chuti z krámu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 05.10.2008 21:33
     

    drahus, jak to tak čtu, tak se mi to zdá dost pracné a zdlouhavé confused smiley , do toho se asi nepustím.

     
  • Autor: evinka12
    Status: nováček

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 07.02.2013 21:52
     



    drahus napsal(a):

    evelínko, proč bych se měla zlobit smiling smiley flower smiley

     

    Anavi: pořídila jsem si knihu o sušení ovoce, protože teplota se u některých druhů ovoce v průběhu sušení mění, ale převážně na 50°C, na plechy a když šlo o čtvrtky, tak jsem obracela. Lepší je, nechat si udělat rošty do bočnic trouby, aby tahle práce odpadla. Většinou jsem nechávala sušit přes noc. Když se nám vyvedly meruňky obzvlášť veliké, tak jela trouba i dva dny, ale upozorňuju, že až ochutnáš, nikdy si sušené meruňky nekoupíš - kupované jsou sice hezčí (sířené), ale chuťově hnus fialovej!

    Švestky se dokonce musí předvařit.....

    Jednou jsem koupila za zbytkovou cenu banány. Takové ty černé... Nakrájela jsem je na třetiny a usušila. Jen tak, ze zvědavosti a ty byly! ...Byly sice lepkavé, jak se v nich naakumuloval cukr, protože byly přezrálé, ale proto i zůstaly měkké, slaďoučké, božské.... mls smiley Ne ty vylamzubky bez chuti z krámu


    Drahus, a jak se správně suší švestky? Vůbec mi loni nešly, musela jsem je vyhodit, přilepily se mi na plát.....????

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 08.02.2013 15:41
     

    I když mám sušičku, tak je nejradši suším na sítkách na radiátorech.Tedy pokud se topí. Loni jsme začali topit dýl, tak bohužel nastoupila sušička.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 08.02.2013 15:43
     

    Jo a ještě jedna věc, Zkusila jsem usušené vypeckované švestky narvat do sklenice a zasterilovat. Předloni. Pak jsem na tu sklenici úspěšně zapomněla. Teď jsem jí objevila a ty švestky neměly chybu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 08.02.2013 21:13
     

    Suším v sušičce, jablka, hrušky, meruňky, višně ..... v té době ještě netopíme. Kandovaná dýně by se na radiátorech sušit dala, ale nějak automaticky to narvu zase do sušky.

    Evinko, při sušení já občas obrátím.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.