čtvrtek 25. dubna, 21:09 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Sušení prádla v zimě

Datum: 21.01.2012 18:46
 

Máte na to nějaké prostory, nebo jak to řešíte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 22:37
     

    aha, díky za osvětu, myslela jsem, že mikroškou spasím svět. Tak budu opět větrat nárazově - ale když já mám většinou strach, že to odnesou kytky confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sušení prádla v zimě

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 22:52
     

    Suším už jedině v sušce, všechno a klidně tam hodím jen tři trička, podstatně si to zkrátí dobu sušení. Na spotřebě se mi to nijak neprojevilo...je teda fakt, že krátce po sušce jsem vyměnila starou lednici za novou a tím se to určitě vykompenzovalo. Důsledně teda nastavuju otáčky jaké jsem použila při ždímání a programy používám podle prádla..Na ručníky a ložní vůbec nepoužívám extra ani silné, ale pouze bavlna k uložení, nejvíce mix smíšenku a speciální na funkční oblečení..

    Co se oken týká, záleží i na kvalitě skel..z vlastní zkušenosti..První okno před deseti lety ..tehdá to nejlepší sklo co bylo k mání..když se po 6 letech vyměnily ostatní..Opět to nejlepší sklo co bylo, tak teprve byl poznat rozdíl..první okno se potilo, sklo bylo i o hodně studenější..loni jsme vyměnily v tom desetiletém okně skla, je po pocení...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 22:58
     

    Já nejčastěji Mix sušení. Ještě to zůstane občas trochu vlhké, ale stačí to na chvilku rozložit a můžu uhlazovat a uklízet smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 07:06
     


    jaja99 napsal(a):

    Nejlepší jsou špaletová okna kterými fučí :-) v místnosti je konstantně 18 stupňů a větrá se průběžně furt jo a rosej se mi venkovní stejně i když nesuším prádlo grinning smiley smoking smiley


    U špaletových jsem občas měla problém s rosením těch venkovních (třebas po vaření knedlíků, kdy bylo páry dost a odsavač par jsem tehdy neměla). Řešila jsem to tak, že jsem to vnější okno pootevřela a vnitřní zavřela, po chvíli bylo okno suché a mohla jsem ho opět zavřít. Konečné řešení byla výměna oken za plastová a mám po problému. Ale záleží i na celkovém zateplení baráku, tedy stěn. Na studených zdech se sráží pára a je zaděláno na plísně. A samozřejmě je nutný odsavač par nad kamny.

    Větrání v zimě důkladně a nárazově, jak radí Majka. Choulostivé kytky nemohou být u otvíraného okna, ale běžné to vydrží v pohodě.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 07:41
     

    Tak dnes je u nás venku pod nulou, kolem mínus tří a na všech oknech v bytě je cca 2 cm orosení. Přitom vlkhost vzduchu v ložnici mám naměřenou 36%. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 08:44
     

    Mně se plasťáky při sušení prádla nerosí, ale nahoře, v patře, kde mám ubytovaný chlapy z jedné firmy, tak ti v ložnicích nevětrají a začala se mi tam dělat plíseň za nábytkem. angry smiley

    Oni ráno v pět odejdou, večer se vrátí a je tam pořád zabedníno. Jsem z toho na mrtvici thumbs up

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 08:55
     

    Věruš, to potvrzuje, co jsem psala, je třeba u špaletových oken utěsnit ty vnitřní, když se to udělá opačně, je průšvih.

    Peefko, to máte plastový okna? Jak dlouho? Buď jsou to nějaká podřadná a skla neizolují v principu, nebo z meziskelního prostoru vyprchal plyn (pravděpodobně argon). Pokud jsou okna nová a deklarují nějaké vlastnosti, je to na reklamaci.

    Taky jde o to, kde se ti rosí, pokud jen kolem rámu, zřejmě za to může distanční rámeček, provděpodobně bude hliníkový, tudíž tam dochází k přenosu chladu na vnitřní sklo, a to se v těch místech rosí. Pokud je orošené dole, tak do 5 cm je to tuším v normě, i když ta naměřená vlhkost tomu neodpovídá. Pokud v ploše, platí ten chybějící plyn mezi skly.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 09:04
     

    Nebo jsou ta okna špatně zazděná a příliš malá vrstva zdiva je holt studená a na studeném se sráží voda.

     

    Potvrzuju, máme kastlové okna a fakt se musí těsnit ty vnitřní a ne ty vnější, vyzkoušeno.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 11:27
     

    Také se mi rosí okna při vaření. U sušení prádla je to O.K. Máme stará kastlová (špaletová ?) okna. Digestoř nemám. Ale je pravdou, že jsou tak usazená, že kolem nich protahuje.

    A říkáte utěsnit vnitřní okna? To by stálo za zkoušku. Vícepůlka někde dal molitanové těsnění na venkovní rámy a někde i na vnitřní. A někam se vůbec nevešlo. Dívala jsem se, že už je těsnění pěkně vydrolené.

    A nevíte jak zateplit chladný kout zdi? Zrovna v kuchyni mám problém s plísní. Za sporákem. Myslíte, že časem pomůže digestoř?

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 11:37
     

    Digestoř by Slunino vyřešila hodně, protože páry nemají bez ní opravdu kam prchnout.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 12:11
     

    molitan je hluboká minulost, prodávají se z nějaké "gumy" (nevím co je to za matroš) a jsou různě tlusté, takže si vybereš podle šířky mezery v rámu

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 14:15
     

    Slunino, spí zkus vykoumat, kde ta zeď prochládá a jeslti by nešla nějak zateplit zvenku. Není tam někde nějaká škvíra mezi zdivem? Vem za mrazu svíčku a vevnitř to objeď, jestli tam není nějká mikrospopická trhlina, ze které táhne. Za plíseň povětšinou může něco podobného nebo tepelný most.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 20:12
     

    slunino měla jsem taky problém v rohu kuchyně, každou zimu plíseň. Nepomáhaly žádný přípravky do bílení. Teď mám každou zimu v rohu postavenou bandasku s tou tabletou ceresit. A plíseň se zatím neukázala.

     

    [www.eva.cz]

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 25.01.2012 22:42
     

    Carlosi, u nás doma je to všechno na dlouho. A myslíš, že by pomohla digestoř bez odtahu? Pokud ne, tak to "visí" na přemístění kotle (průtokového ohřívače) do sklepa.

    Hani, vím. Ten molitan byl provizorka. Jako skoro vše tady. Snad se jednou dočkám nových oken.

    Majko, roh kuchyně, celý kuchyňský kout, je bez topení. Nejchladnější místo v obytné místnosti je roh se sporákem. Je tu největší teplotní rozdíl, když vařím. A pokud je tu nějaký tepelný most, tenké zdivo apod. se ani nedivím. Podle plánu tohoto baráku je nejtenší stěna na severní straně.

     
  • Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 10:10
     

    Irisko..o tom ceresitu jsem uvažovalo do kuchyně a do ložnice - netopíme tam tak se tam dost sráží voda na sklech a v kuchyni mám taky jeden roh kde se každou zimu tvoří plíseň a já to musím několikrát savovat eye rolling smiley Myslím, že by mi to pomohlo i na zafuněný okna v ložnici?? Každé ráno jsou dost mokré i když před spaním vyvětrám eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.