čtvrtek 25. dubna, 23:47 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Sušení prádla v zimě

Datum: 21.01.2012 18:46
 

Máte na to nějaké prostory, nebo jak to řešíte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 11:01
     

    Myslím, že suška v pračce musí fungovat snad i na nějakém jiném principu - ještě jsem snad nepotkala člověka, který by si to pochvaloval.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sušení prádla v zimě

     
     
  • Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 11:04
     

    Myslím je to malým bubnem, to bude to kouzlo. Sušila jsem v tom jedině Liborovy tepláky na fotbal jinak nic. To asi znáš to spěchá, tak jsem se uchylovala k sušce.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 17:58
     

    Děvčata, narazila jsem na tuto diskusi a varuju Vás před koupí kombinace pračka +sušička. měla to kamarádka a byla z toho strašně zklamaná...prádlo je z toho moc zmačkané. angry smiley

    Buben je menší, než u klasické sušičky a při představě, že se prádlo vyždímá a hned se začne sušit , nota bene v malém bubnu, bez toho, aniž by to prádlo před sušením někdo "protřepal", je výsledek jasný. thumbs up

    Já mám už druhou sušičku, tu první jsem dala synovi , byla to Whirlpoolka, pak jsem si koupila Boschku s tepelným čerpadlem. Je sice drahá, ale žere elektřinu míň jak pračka ( to je tím tepelným čerpadlem- sučička nevyfukuje teplý vzduch a používá ho znova k sušení).....a jsu maximálně spokojená ( koupila jsem přes internet, byla podstatně levnější jak v obchodě, asi o 10 000) . Důležité je, aby sušička měla taky odložený start a ochranu proti pomačkání- čím delší čas, tím líp....ale to už dnešní standardní sušičky mají asi všechny..

    Já už si to bez sušky vůbec neumím představit, je to úžasně rychlé a pohodlné. winking smiley Je fakt, že ve 4 hod. dám do pračky prádlo a v 6 je naskládané suché ve skříni, aniž by se muselo žehlit ( většina), a to je úžasný pocit...a hlavně není bordel s prádlem thumbs down

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 18:13
     

    Marjanko, moje snacha si taky sušku takhle pochvaluje, já ji teda nemám a ani neplánuju.

    Dneska jsem dopoledne prala a pověsila ven, máme zastřešenou terasu, a taky hodně fučelo, takže mám už taky prádlo uklizené.

    Ale věřím, že je to fajn.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 18:34
     

    máme v patře prostornější chodbu, tak tam je roztažený sušák, ó jak je to elegantní eye rolling smiley, ale tak do 24 hodin pravidelně uschne cokoliv. Ovšem můžu prát průběžně, nemusím to sfouknout za víkend.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 19:47
     

    Jo, potvrzuji pračka dohromady se sušičkou je naprd. Vlastnila jsem a už bych to nechtěla. Raději každé zvlášť.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 20:38
     

    Jak už jsem tu někdy dříve v jiné diskuzi psala, mám kombinovanou pračku se sušičkou. Mám buben hodně velký (8 kg) a sušení je na 4 kg. Ty samostatné sušičky asi poznají jak je prádlo vlhké, ta moje nic nepozná, prostě odhadem a zkušeností nastavím čas, někdy je usušeno akorát, někdy vlhké, někdy přesušené. Když tam dám prádla hodně, tak je fakt dost zmačkané, když dám tak akorát, tak jsem spokojená a stačí vyrovnání a nežehlím. Kdyby byl prostor, byla bych pro samostatnou pračku a sušičku, ale do bytu se nám prostě nevejdou. Takže jsem vděčná i za tu kombinaci.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 20:59
     


    Marjanka napsal(a):

    Děvčata, narazila jsem na tuto diskusi a varuju Vás před koupí kombinace pračka +sušička. měla to kamarádka a byla z toho strašně zklamaná...prádlo je z toho moc zmačkané. angry smiley

    Buben je menší, než u klasické sušičky a při představě, že se prádlo vyždímá a hned se začne sušit , nota bene v malém bubnu, bez toho, aniž by to prádlo před sušením někdo "protřepal", je výsledek jasný. thumbs up

    Já mám už druhou sušičku, tu první jsem dala synovi , byla to Whirlpoolka, pak jsem si koupila Boschku s tepelným čerpadlem. Je sice drahá, ale žere elektřinu míň jak pračka ( to je tím tepelným čerpadlem- sučička nevyfukuje teplý vzduch a používá ho znova k sušení).....a jsu maximálně spokojená ( koupila jsem přes internet, byla podstatně levnější jak v obchodě, asi o 10 000) . Důležité je, aby sušička měla taky odložený start a ochranu proti pomačkání- čím delší čas, tím líp....ale to už dnešní standardní sušičky mají asi všechny..

    Já už si to bez sušky vůbec neumím představit, je to úžasně rychlé a pohodlné. winking smiley Je fakt, že ve 4 hod. dám do pračky prádlo a v 6 je naskládané suché ve skříni, aniž by se muselo žehlit ( většina), a to je úžasný pocit...a hlavně není bordel s prádlem thumbs down

    a ještě to vyklepe přebytečný prášek, zvířecí chlupy, vlasy, vyprané papírky smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 21:13
     

    Nemít tu prádelnu s místem na sušení, tak do sušky jdu , protože nevím jak to dělám, jsme už víceméně sami dva a peru pořád eye rolling smiley eye rolling smiley Ale nepřijde mi , že bych prala zbytečně, pračku mám skoro vždy naplněnou smoking smiley

    A jak se musí sušit v bytě, tak je to šílený. angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 21:14
     

    mně vadí ta orosená okna sad smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 21:42
     

    Většinou suším na sušáku, který "zdobí" obytný prostor. Občas použiji šňůry nad vanou. Ale ty moc neudrží. Vícepůlka byl zvyklý na sušičku. Tak dlouho do mě hučel, že jsem polevila. Koupil s tepelným čerpadlem. Je zvyklý v ní sušit vše. Úplně vše. Nedbá štítků na oblečení. Používám občas v časové nouzi, někdy kvůli pohodlí. Ráda ji používám na ložní. Doma neuvěřitelně dlouho schne. Jenže mám ložní staré ještě takové, které jsem dostala do výbavy. A to se sušičky používaly na západ od našich hranic. Na štítku se s ničím takovým nepočítalo. A ložní se tím sušením trochu smrsklo. K velké radosti Vícepůlky, protože jsou mu starobylé vzory proti srsti.

    Pokud je dostatek místa, doporučují prodejci bílé techniky zvlášť pračku a zvlášť sušičku. Je to tak efektivnější.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 22.01.2012 21:49
     

    Irisko, děkuji za odkaz na svinovací šňůry. Máme nad vanou něco podobného, ale kvalitativně na zcela jiné úrovni. Prostě nějaký zmetek. Podařilo se mi ty šňůry urvat z toho plastu. Neunesou těžší kousky prádla. Jak jsi s tímhle spokojená? Vydrží zátěž v podobě plné pračky vypraného prádla?

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 09:56
     

    na jaře, v létě a na podzim normoš na balkoně na sušáku, nikde nic nečouhá ani nevlaje do "ulice", a místa tam je ještě úak i tak dost. A v zimě v obýváku, večer se pověsí, ráno posbírá. Včetně ložního prádla.

     

    Ivi a s tím rosením oken to nechápu, i když sušíme v obýváku, tak ani náznak nějakého mlžení (nepočítaje v to nějaké vytáčky ze zatraceně nechtěné práce winking smiley)

     

    P.S. Šňůru do koupelny už nikdy, měli jsme ji taky, ale jak jsme ji zrenovovali, tak se tam akorát na vidlicích suší ručníky. Ani by se tam už ty šňůry nehodily nono smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 10:16
     

    Jakmile venku klesne teplota pod nulu, tak nám se okna rosí i když prádlo nesušíme, jen dýcháme a žijeme eye rolling smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 23.01.2012 10:34
     

    carlosi, mám problém s vlhkostí v baráku obecně sad smiley (podezírám z toho plastová okna, se dřevěnými jsem nikdy žádný takový problém neměla), takže sušení prádla už tomu pak jen dodá...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (23.01.2012 10:35)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.