pátek 19. dubna, 10:18 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Sukulenty

Datum: 17.12.2006 13:56
 

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum morgan a tlustice. Mám každý zvlášť v květináčkách, které jim začínají být malé. Chtěla bych je přesadit. Kdy? Do jakého substrátu? Jak velký květník?

Napadl mne větší keramický truhlík, tak akorát na okno a do něj všechny sesadit spolu s pár kousky kaktusů. Mohlo by to tak být?

A ještě prosím radu ohledně umístění. Mám je na západním okně. K dispozici mám už jen jižní okna s přímým slunečním svitem. Dařilo by se jim tam? Díky. Později snad dodám fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 19:43
     

    Moje jsou teď chudiny nechané napospas. Přesto si žijí vlastním životem, prostě přežívají mou nepéči, jak to mají ve zvyku. Teď se chystá kvést spousta "smrdutek", ale není na to čas fotit. Takže jsem vzala jen těch pár skupinově. Ale jsou to opravdu vděčné kytky, spousta má i krásné květy, na rozdíl od kaktusů květ vydrží docela dlouho smiling smiley a nepíchají winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sukulenty

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 20:09
     

    Regino, taky jsem tam kdysi byla. Matně si vzpomínám, že měl hlavně tlustice. Vykvetla Vám někdy tlustice? Máme jich doma dost, ale nikdy nekvetla, ták bych chtěla grinning smiley aby kvetla, i bez květů je to super kytka.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 23:48
     

    Aleno, paměť máš dobrou. Převážně tlustice všechny možné ale měl jiné.Míval i den otevřených dveří a prodávaly se docela velké rostliny za velice slušné ceny.Krásný závěsy rostlin jakoby z korálků. Dneska by ses zděsila. Hrozně to upadlo. Zůstal docela velký stromeček a pár drobnějších.Dědek je má na chalupě a myslím, že uhynuly zimním ulitím. Takže by možná byla lepší ta nepéče.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 09:01
     

    Aleno, kvetou mně každou zimu, i menší mladší rostliny, nějaký ten rok už ale musí mít grinning smiley . Chce to chladno a nezalévat. Kvetou opravdu dlouho, nejhezčí kvetení je růžovo-fialkovými květy. Mám tedy jenom asi 10-15 druhů tlustic, ani přesně nevím, většinou jsou květy bílé, ale možná kvetou i jinými barvami? Na tlustice se nespecializuji winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 13:11
     

    Pokud by někoho zajímaly smrdutky a smraďáci, tady je ukázka nádhery těchto rostlin [www.sukulenty-sps.cz]

    Jsou to jednoduché rostliny na pěstování, ne všechny zavání, květy jsou úžasné.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 18:46
     
    dsc09352.jpg

    Iviku, vyfotila jsem, kterou tlustici jsem myslela, nevím přesně, asi 15let. Tu bych chtěla přinutit kvést. Jinak sukulenty jsou všechny moc pěkné, hlavně bezpracné. Sbírku žádnou nemám. Naváděla jsem na ně dcery, něčím musely začít winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 19:17
     

    Tvoje tlustice je dobře živená a zalévaná. Je to sukulent a měl by v 15 letech mít drobnější listy a mohutnější kmen, prostě by byla celkově menší, ale tlustější. Šetřete vodou, zimujte co nejvíce v chladnu-za zimu zalévám tak 2x - 3x, ten chlad a sucho podpoří kvetení. A co nejvíce světla a určitě pokvete smiling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 19:28
     

    Tak dostane sucho. Hnojená není vůbec, vodu dostává. Světla má hodně,chlad přes zimu taky, tuhle ani ven nedávám, má stálé místo. Není to druh s velkými listý? Protože ještě mám tlustice s malými listy, ty letním venku.|Bude na suchu, díky.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 19:33
     

    Je to ta s velkými listy, ale podmínkami se i ty zmenšují. Ale hlavně je taková více vytáhlá, je poznat, že ji neletníš. Letnění by jí prospělo, i k tomu kvetení by přispělo winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 19:59
     

    Tak půjde na jaře ven winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 20:05
     

    Na jaře bych ji ostříhala, aby udělala pěknou korunu. Holé větvičky krásně obrostou. Moje jsou ještě venku grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.10.2018 20:06
     

    Já mám podobnou, musím ji někdy vyfotit, jak budu na chalupě. Dědek ji letní pravidelně, je jí možná víc než 15 let.Zimu má v zimě řádnou, taky nikdy nekvetla. Listy má možná o chloupek menší ale to přičítám nepéči. Jednu zimu tam dědkovi málem uschla. eye rolling smiley Opadaly jí celé konce věviček. Radši jsem to moc nekomentovala, protože by zase začal zalívat a to by byl její konec určitě.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 04.10.2018 19:10
     

    Mně také občas opadávají konce větviček, aspoň nemusím zastřihovat. Ale kvetou každý rok, tedy ty starší. Nemám nijak obrovské, musím šetřit s místem, ale jsou tlusté. O ty nejstarší "letité stromy" jsem před 3?, 4? lety přišla. Ty kvetly celou zimu a hodně bohatě. Mrzlo, když jsem byla ve Šp. a samozřejmě mladí nic neuklidili. Tehdy jsem přišla i o většinu botanických orchideí. Mrzlo nečekaně brzy a dost asi 3 dny a pak bylo zase dlouho pěkně grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 07.10.2018 09:31
     
    tlustice.jpg

    Moje, teď už spíš dědkova tlustice. Jak jsem koukala, už jí z misky vytvořil i občasnou odkládací plochu. Ještě, že to nevidím často. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 07.10.2018 09:42
     

    Je pěkná, tlustý kmen. Pokud bys zmenšila korunu, byla by to už krásná bonsaj winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.