čtvrtek 28. března, 15:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Sukulenty

Datum: 17.12.2006 13:56
 

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum morgan a tlustice. Mám každý zvlášť v květináčkách, které jim začínají být malé. Chtěla bych je přesadit. Kdy? Do jakého substrátu? Jak velký květník?

Napadl mne větší keramický truhlík, tak akorát na okno a do něj všechny sesadit spolu s pár kousky kaktusů. Mohlo by to tak být?

A ještě prosím radu ohledně umístění. Mám je na západním okně. K dispozici mám už jen jižní okna s přímým slunečním svitem. Dařilo by se jim tam? Díky. Později snad dodám fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456789 | další
    Aktuální stránka: 1 z 9
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 11.06.2018 20:39
     
    wp_20180611_14_59_40_pro.jpg

    Unkarina winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sukulenty

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 12.06.2018 11:44
     

    iviku, neznám,ale moc pěkný kvítek thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 25.08.2018 20:10
     
    40006132_10210468838271451_6953890809179537408_n.jpg
    Další fotografie:

    Smrdutka od Ivika mi letos konečně pokvete. Už se strašně těším na ten květ.

     

    Ještě mám jeden druh stapelie s maličkým bordó květem, ta mi kvete docela často.

    Pak ještě další, k níž jsem přišla neznámo kde, ale je taková jako čarověníky u stromů. A nikdy nekvetla.

    No a ještě jeden druh mám čerstvě, to asi bude ta s velkým bordó květem. Ale ulomila jsem si teprve letos na jednom úřadě na chodbě. stydlin smiley Má se čile k světu, ale kvést letos asi ještě nebude. Tak snad se zadaří příští rok.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 25.08.2018 20:18
     
    wp_20180825_14_10_02_pro.jpg

    Věrko, já mám už asi 20-30 druhů, kvetou průběžně, od strakaté do červena, přes tmavě červenou po žluto páskované až žluté. Je jich opravdu hodně, květy velké, malé, chlupaté, hladké.

    Momentálně kvete drobný červený kvítek, sousední má spoustu poupátek, jinde mám také s poupaty. Sukulenty mě pořád drží, různé, mám jich opravdu hodně a průběžně kvetou winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 25.08.2018 20:56
     

    Ani se ti nedivím, že tě chytly právě sukulenty. Jsou relativně nenáročné a v květu hodně variabilní.

    Já tenhle už kdysi měla (i ten s velkým květem), tak jsem ráda, že oba opět mám a snad už mi vydrží. winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 26.08.2018 07:32
     
    img_20180821_170918[1].jpg

    nějak se jim v bábovce nedaří,....

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 26.08.2018 08:58
     

    Kordul, v létě potřebují zalévat, aby vypadaly pěkně. Takto sice vydrží, ale je to jejich klidový stav. Doporučuji přidat substrát, ten kámen zapustit z 1/4 - 1/3 do bábovky. V bábovce bys měla mít aspoň do poloviny drenáž, potom substrát s pískem, asi 1:1, lepší navršit kopeček. Pro vodu si sáhnou do "hloubky" a na "kopci" je nepřeliješ winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 26.08.2018 09:09
     



    ivik11 napsal(a):

    Kordul, v létě potřebují zalévat, aby vypadaly pěkně. Takto sice vydrží, ale je to jejich klidový stav. Doporučuji přidat substrát, ten kámen zapustit z 1/4 - 1/3 do bábovky. V bábovce bys měla mít aspoň do poloviny drenáž, potom substrát s pískem, asi 1:1, lepší navršit kopeček. Pro vodu si sáhnou do "hloubky" a na "kopci" je nepřeliješ winking smiley

    ......odtok má, ale asi mizerný základ, měla jsem tam afrikány a tohle bylo jen šup, šup, tejně to musím na zimu uklidit

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.09.2018 15:12
     
    40779131_10210524434221315_8187036719418179584_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes rozkvetla!!! love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.09.2018 18:01
     

    Věrko, ten květ znám grinning smiley

    Mám spoustu různých, pokud bys chtěla, až budu přesazovat, něco ti pošlu.

    Jandovi v Pávově budou mít každoroční výstavu sukulentů, pokud bys měla zájem. Je to tuším teď so a ne, ještě bych poslala odkaz winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 03.09.2018 18:12
     

    Iviku, dík za nabídku, ale neměla bych to kam dát. Tenhle druh jsem chtěla, protože jeto taková vzpomínka na časy minulé, kdy jsem právě tuhle smrdutku měla.

    Výstava je pro mě trochu z ruky. winking smiley

    Teď byla výstava sukulentů a kaktusů v Rakovníku, myslela jsem, že se tam podívám, ale úplně jsem na to zapomněla, když jsem byla za tátou v nemocnici, takže jsem ji prošvihla.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 13:35
     
    wp_20181001_16_46_02_pro.jpg
    Další fotografie:

    Malá ukázka, jak jsou sukulenty krásné, i když právě nekvetou winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 18:08
     

    No iviku, to je teda krása thumbs down spousta lidí k sukulentům nemá vztah, ale je to škoda. Nezaberou moc místa, nejsou nijak náročné a přesto jsou rozmanité a snadno se množí.

     
  • Status: expert

    Re: Sukulenty

    Datum: 02.10.2018 18:21
     

    Krása. Tohle období už taky bylo. Kousek od chalupy v Dymokurech měl celé velké skleníky zahradník Bittman.[www.obrazky.cz]

    Přežily asi 4. Měl jich hodně zapěstovaných jako bonsaje i v příslušných miskách.

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.