čtvrtek 25. dubna, 08:38 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 12:58
     

    Byli jsme pryč a zalejval mladej, trochu ho podezírám, že si to chtěl ulehčit a nechal ty sudy otevřené smiling smiley nebo to víko nedal pevně... ale oni ti komáři byli tak nějak všichni k.o., protože černý sud na slunci s černým víkem.. no já bych tam být v jejich "kůži" nechtěla... leckdy musím s tou vodou před zaléváním zamíchat, abych ty kytky nezalila vařící vodou smiling smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 15:34
     

    tak na to mám radu - sypla jsem na hladinu trochu Mospilanu . pak prášek pomalu klesal ke dnu a komáři byli kaput . spolehlivé . stačila troška. - winking smiley 

    jiné roky mně otravovali komáři každou noc. repelent do zásuvky sice pomáhá , ale myslím , že to není zdravé dýchat . a pak jsem přišla na tu metodu - sud totiž stál nedaleko balkonových dveří . hemžilo se to tam larvama . letos pohoda- do ted´ jen jeden zbloudiec. taky mám sud přikrytý .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (11.08.2020 15:41)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 20:09
     

    Četla jsem o lžičce oleje do sudu, nevyzkoušeno.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 21:04
     

    Taky už jsme řešili komáry v sudech.

    Jak píše Ivik, nejjistější je malá rybička a je po komárech. Takhle jsem tam dávala i rybičky z akvárka a potom z jezírka.

    Teď rybičky nemám, tak jsem na sud dala igelit a upevnila gumou. Pár komárů se vylíhlo, ale zůstali pod igelitem a byli KO.

    Druhý sud má víko a je černý, tam jsem žádné nezpozorovala.

     

    Rady, že se má nalít "něco", co zůstane na hladině (jar, olej, petrolej...) znám, ale nikdy jsem nezkoušela, jestli to funguje. Mám obavy, že maličké množství nebude stačit. Dávat víc je zase blbost, když tu vodu chci používat na zalévání.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 20.08.2020 13:20
     

    [hanksome.cz]

     

    Tohle je ta super páska, kterou zacelím prasklinu na sudu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 21.08.2020 22:11
     

    Mám to od jiné firmy,ale vypadá to stejně.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 24.08.2020 21:02
     

    GARDENA Akumulátorové čerpadlo do sudu 2000/2 Li-18 - sada (1749-20)

     

     

    Kordulo mám toto, značku co má Regina. Spokojenost naprostá. Ještě jsem to vytunila tím, že jsem koupila ten nejlevnější rozstřikovač asi za 50,- šoupnu do záhonu a věnuju se nečemu jinému. Ty rychlospojky na hadice jsem koupila dvě originální (asi po stovce) s čerpadlem. Netušila jsem zda tam jdou všechny a nechtěla jsem dodatečně někde běhat po obchodech a hadici jsem měla doma. Na silnější hadici co mám jen ze sudu do sudu jsem už koupila za za 3 pětky u ťamanů.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (24.08.2020 21:03)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 24.08.2020 21:10
     

    Komáry nějak neřeším. Sudy mám zavřené a ten pod okapem mám přetaženej síťkou kvůli bordelu, aby tam nepadal. Když se někde objevili víc, tak jsem nastříkala pod víko normální biolit a zavřela. Z podokapů zalejvám hned, jak něco naprší, tak tam nijak dlouho nestojí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 25.08.2020 19:49
     

    Já do sudu naleju Savo a je po komárech. Savo za chvíli vyprchá a je klid winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.08.2020 12:28
     



    LadaB napsal(a):

    GARDENA Akumulátorové čerpadlo do sudu 2000/2 Li-18 - sada (1749-20)

     

     

    Kordulo mám toto, značku co má Regina. Spokojenost naprostá. Ještě jsem to vytunila tím, že jsem koupila ten nejlevnější rozstřikovač asi za 50,- šoupnu do záhonu a věnuju se nečemu jinému. Ty rychlospojky na hadice jsem koupila dvě originální (asi po stovce) s čerpadlem. Netušila jsem zda tam jdou všechny a nechtěla jsem dodatečně někde běhat po obchodech a hadici jsem měla doma. Na silnější hadici co mám jen ze sudu do sudu jsem už koupila za za 3 pětky u ťamanů.

    Děkuji

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.08.2020 23:41
     

    Lado, jsem ráda, že se osvědčilo a plní tvé představy a požadavky , že jsem tě zkrátka nenablbla do nějaký hlouposti. thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 29.08.2020 07:47
     

    Regi vůbec ne. Jak jsem psala, už jsem o něm uvažovala hodně dlouho, ale nikde jsem ho u nikoho neviděla. Tvůj příspěvek byl ten impuls. flower smiley flower smiley flower smiley Jako.... sousedé na zahrádce už choděj okukovat winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 17.06.2022 14:50
     
    287914838_3197729123832359_145397508760232883_n.jpg

    angry smiley tady teče - tryská voda a čerpadlo běhen 2-3 vteřin vypne. Když se podíváme na návod, mělo by tam být těsnění, ale kde se vypařilo , to nevím. Minulý rok jsem to parkrát použila a vše OK. Záruční list, debo dodací ,samozřejmě nenajdu, jak jsem nasraná. Ani nevím, kdy přesně jsem si ho objednala angry smiley angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 17.06.2022 15:40
     

    Zkus nějaké těsnění co máte doma, to není raketová věda. Nebo zajdi do železářství pořadí ti.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 17.06.2022 17:12
     



    jaja99 napsal(a):

    Zkus nějaké těsnění co máte doma, to není raketová věda. Nebo zajdi do železářství pořadí ti.

    ...... . Těsnění máme, ale kde mám zaruční list, to je nyní hlavní problém angry smiley Ani tady na Weku nepoznám, kdy asi jsem ho objednala, určitě jsem se tady chlubila, že už je doma eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.