středa 24. dubna, 04:03 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 28.05.2020 09:09
     

    Díky, tyto jsem včera taky objevila, ale potřebuji tu automatickou záklapku, aby mi to nelilo pod barák. Zkusím tam zavolat a poradit se tam, jaké jsou možnosti.

    ivik11 napsal(a):

    Anavi, tady máš kovové [katalog.ambra.cz], je toho více, stačí zadat

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 28.05.2020 09:11
     

    Ta amfora je hlavně myslím dost drahá a ani by se mi to k nám extra nelíbilo.

    Já už nádoby na vodu mám, teď potřebuji jen vyřešit, jak připojit vodu a jak ji z toho dostávat smiling smiley. Teď zrovna prší a je mi úplně líto, že to ještě nefunguje smiling smiley. Aspoň jsem ty nádoby dala na terasu, jestli do nich něco naprší. Ale většinou je to tak na dno smiling smiley.. zatímco z okapů to tam pěkně letí.

    kordula napsal(a):



    256 napsal(a):

    Dole to oranžové je přípojka na hadici nebo kohoutek

    Už to vidím, Anav tato amfora je taky široká?

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 28.05.2020 09:49
     

    Mám ji doma v hnědé barvě, známí chodí a zkoušejí z čeho vlastně je. 2000l chvíli trvá než naprší plná. Od loňska se podařilo jen 2x . Dole je přípojka na hadici a do vyššího otvoru jsme dali kohoutek. Když se zadařilo a byla plná, odleli jsme do menších sudů. Ještě jedna výhoda - prázdná je lehká, takže ji v zimě schováváme. Stalo se nám u jiných nádob, že pokud jsme neuklidili, popraskaly nebo někde pukly mrazem. Případně pak na slunci, kdy už byly "načlé" ze zimy.

    Anavi napsal(a):

    Ta amfora je hlavně myslím dost drahá a ani by se mi to k nám extra nelíbilo.

    Já už nádoby na vodu mám, teď potřebuji jen vyřešit, jak připojit vodu a jak ji z toho dostávat smiling smiley. Teď zrovna prší a je mi úplně líto, že to ještě nefunguje smiling smiley. Aspoň jsem ty nádoby dala na terasu, jestli do nich něco naprší. Ale většinou je to tak na dno smiling smiley.. zatímco z okapů to tam pěkně letí.

    kordula napsal(a):



    256 napsal(a):

    Dole to oranžové je přípojka na hadici nebo kohoutek

    Už to vidím, Anav tato amfora je taky široká?

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 28.05.2020 09:54
     
    dsc_0848.jpg

    Ještě fotka. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 28.05.2020 12:34
     

    V té cihlové vypadá hezky, hodí se vám tam.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 29.05.2020 23:07
     

    Anavi, ja jsem v tomhle uplne odbornik grinning smiley nemam cas cist celou diskuzi, ale my mame presne tento system - namontuje se do okapu, voda se sbira po obvodu svodu do sudu, jakmile je sud plny, prestane automaticky napoustet a veskera voda pokracuje do kanalu, ci kam mas svedene okapy... U nas je vyklop k nicemu, kdyz na chate nebydlime, nemuzu to hlidat, v pripade potreby otvirat ci zavirat. O toto se vubec nestaram. Letos jsme propojili jeste druhy sud, vse funguje na principu spojenych nadob, nikde nic nepretece, kdyz spravne vymeris hladinku ;-) Mam na nich viko, aby se voda nespinila.

    Zacinali jsme pred lety na systemu, ktery jsi posilala - provrtas diru do svodu a nasunes pryzovou "vidlicku". Je to ale naprd, sbira to dost male procento vody... navic pryz dost degraduje, nelze system "vypnout" na zimu. U toho meho jen vytahnu hadici do sudu a nasroubuju zatku a pres celou zimu veskera voda jde rovnou do kanalu. Je to mrazuvzdorne thumbs down

    Letos jsem si jeste po zahrade rozmistila par malych sudu, ktere mam pak pekne pri ruce na zalevani a nemusim se z dalky tahat s konvi. Jsou pekne shovane v kerich a napoustim je vzdy sudovym cerpadlem a smrstovaci hadici z tech sudu pod okapem, abych v nich udelala misto pro dalsi dest ;-)

    Zitra ti to nafotim na miste, jestli je to to, co shanis... smiling smiley

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 30.05.2020 09:48
     

    tato je cca 40 cm široká - ale ta cena!!!?

     

    [www.shop.elkoplast.cz]

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 30.05.2020 09:49
     

    nádrže

     

     

    [www.shop.elkoplast.cz]

     
  • Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 30.05.2020 09:55
     
    52ee83f7-b920-49e6-a407-b4b707840754.jpeg

    U nás se systém spojených nádob právě realizuje winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 12:56
     

    Tak to bych si přesně něco takového představovala... a foto teda bude? smiling smiley Nebo přímo odkaz? Díky moc.

    Betas napsal(a):

    Anavi, ja jsem v tomhle uplne odbornik grinning smiley nemam cas cist celou diskuzi, ale my mame presne tento system - namontuje se do okapu, voda se sbira po obvodu svodu do sudu, jakmile je sud plny, prestane automaticky napoustet a veskera voda pokracuje do kanalu, ci kam mas svedene okapy... U nas je vyklop k nicemu, kdyz na chate nebydlime, nemuzu to hlidat, v pripade potreby otvirat ci zavirat. O toto se vubec nestaram. Letos jsme propojili jeste druhy sud, vse funguje na principu spojenych nadob, nikde nic nepretece, kdyz spravne vymeris hladinku ;-) Mam na nich viko, aby se voda nespinila.

    Zacinali jsme pred lety na systemu, ktery jsi posilala - provrtas diru do svodu a nasunes pryzovou "vidlicku". Je to ale naprd, sbira to dost male procento vody... navic pryz dost degraduje, nelze system "vypnout" na zimu. U toho meho jen vytahnu hadici do sudu a nasroubuju zatku a pres celou zimu veskera voda jde rovnou do kanalu. Je to mrazuvzdorne thumbs down

    Letos jsem si jeste po zahrade rozmistila par malych sudu, ktere mam pak pekne pri ruce na zalevani a nemusim se z dalky tahat s konvi. Jsou pekne shovane v kerich a napoustim je vzdy sudovym cerpadlem a smrstovaci hadici z tech sudu pod okapem, abych v nich udelala misto pro dalsi dest ;-)

    Zitra ti to nafotim na miste, jestli je to to, co shanis... smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 12:57
     

    Na tuto jsem taky koukala, ale ta cena mi opravdu přišla poněkud přemrštěná smiling smiley.

    256 napsal(a):

    tato je cca 40 cm široká - ale ta cena!!!?

     

    [www.shop.elkoplast.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 13:00
     

    Včera nám říkali v Hornbachu, že i do pozinkovaného okapu můžeme použít ten umělohmotný sběrač, v Baumaxu mi to zase nedoporučili ("míchat" dva materiály), tak mi pak řekněte, co teda grinning smiley .

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 17:02
     

    Napisu dnes vecer ;-) Zatim jsem se k tomu nedostala, promin, ale myslim na to! grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 20:18
     

    Dotaz jaké sudové čerpadlo....

    Anavi napsal(a):

    Tak to bych si přesně něco takového představovala... a foto teda bude? smiling smiley Nebo přímo odkaz? Díky moc.

    Betas napsal(a):

    Anavi, ja jsem v tomhle uplne odbornik grinning smiley nemam cas cist celou diskuzi, ale my mame presne tento system - namontuje se do okapu, voda se sbira po obvodu svodu do sudu, jakmile je sud plny, prestane automaticky napoustet a veskera voda pokracuje do kanalu, ci kam mas svedene okapy... U nas je vyklop k nicemu, kdyz na chate nebydlime, nemuzu to hlidat, v pripade potreby otvirat ci zavirat. O toto se vubec nestaram. Letos jsme propojili jeste druhy sud, vse funguje na principu spojenych nadob, nikde nic nepretece, kdyz spravne vymeris hladinku ;-) Mam na nich viko, aby se voda nespinila.

    Zacinali jsme pred lety na systemu, ktery jsi posilala - provrtas diru do svodu a nasunes pryzovou "vidlicku". Je to ale naprd, sbira to dost male procento vody... navic pryz dost degraduje, nelze system "vypnout" na zimu. U toho meho jen vytahnu hadici do sudu a nasroubuju zatku a pres celou zimu veskera voda jde rovnou do kanalu. Je to mrazuvzdorne thumbs down

    Letos jsem si jeste po zahrade rozmistila par malych sudu, ktere mam pak pekne pri ruce na zalevani a nemusim se z dalky tahat s konvi. Jsou pekne shovane v kerich a napoustim je vzdy sudovym cerpadlem a smrstovaci hadici z tech sudu pod okapem, abych v nich udelala misto pro dalsi dest ;-)

    Zitra ti to nafotim na miste, jestli je to to, co shanis... smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 20:37
     
    df01e908-7357-499a-b1cc-6641a5c53224.jpeg
    Další fotografie:

    Takzeee, takhle to vypada. Mame normalne plechove svody,sberac je plastovy, vse normalne funguje, nevim, proc by nemelo (plast versus plech). A taky mraky pylu vsude, proto ta spina, na tu nekoukej... :-))

     

    Jediny dostupny system se da sehnat v Obi ve dvou velikostech. Na netu maji i ve vicero barvach... Mne se nelibil vzhledove a ani nebyla potrebna velikost (my mame 90mm).


    [www.obi.cz]

     

     

    Jinak pod pojmem "sberac destove vody" se toho da najit opravdu moc, ale jsou to dost drahe systemy. Mne naprosto nejvic vzhledove, velikostne a cenove vyhovoval od zn.Bryza, jsou to polaci. U nas to moc nejde sehnat, ted jsem nasla toto (ja to mela asi za 235,-kc):

     

    [www.strefa.cz]

     

    Kdyz pujdes na polske stranky, najdes tam i videa, jak to funguje. Opet jde v ruznych prumerech a barvach... Jak jsem uz psala, na zimu se jen prisroubuje zatka a je vyreseno.

     

    Rok na to jsme to prosadili i ve meste na dum a sousedi jsou z toho taky uplne nadseni, nic takoveho nikdy nevideli a puvodne se snazili porad prosazovat ten vyklopny..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.