pátek 26. dubna, 01:54 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 2 z 7
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 13:30
     
     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 14:49
     

    Hanko, je k tomu sběrači dobrý přístup, lze se do toho snadno podívat? Jde mi o to,že kousek od našeho baráku je obří lípa, každý rok mám zanesené okapy a gajgr listím... nebude se tím to síto ve sběrači ucpávat? Aby mi ta voda pak nešla vrchem grinning smiley. Díky

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.05.2020 14:50)
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 15:35
     

    Manžel je posedlý dostat vodu od baráku, takže záklopky na svodu okamžitě vyhodil. Je pravda, že nebyly tak pěkné jako tady na obrázku. Vypadalo to spíš na tvorbu Pata a Mata. Po deseti letech brblání, že nemám čím zalít, konečně uvolil koupit IPS nádobu. Sehnali jsme přes bazar za 2000 Kč a teď během "koróny" jsme ji zakopali na zahradě. To kvůli nám otevřely hobymárkety smiling smiley smiling smiley smiling smiley , protože hned 2. den po otevření jsme jeli vybílit Hornbach. K tomu se logicky musely udělat i nové přívody od okapů, cca 30m trubek včetně gajgrů. No nádoba napršela skoro celá během jediné noci, a to jsem si říkala, jaká je to slabota, žádný pořádný slejvák (střecha 10x10m + garáž - a bylo plno po poslední šprucli

    ještě řešíme poslední detaily, ale už to funguje flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 16:03
     

    tak vidím , že vás hodně chytá dešťovou vodu .. jinak ta záklopka . jak je plno , tak se zavře a voda jde do kanalizace. takže se nic nepodmáčí , ale na druhou stranu je to škoda. sešla by se ještě jedna nádrž ale nevypadá to esteticky nijak skvěle. jedině fakt zakopat . a na to zase není místo . ještě by tu byla možnost napouštět septik . ten stávající můžem napojit přímo na kanalizaci a čističku . jenže v našem věku už nebudem nic měnit . -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (14.05.2020 16:18)
     
  • Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 18:45
     

    Kájo, to je největší problém, naši dědové už nic měnit nechtějí. My máme v sudu trubku a děda jí musí přehodit do kamalizace, když je sud plný. Ale to propojení, které zveřejnila Hanka, to se líbí moc. To by u nás šlo a tak budu dotírat, vždyť ono té dešťovky uteče do kanalizace docela dost. A loni jsme několikrát zalévali z obecního vodovodu a to se docela prodraží. thumbs up

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 20:25
     

    Ivčo, zhlédla jsem to video a tento typ napouštění vodu nezastaví, poteče pořád. Ale snadná montáž...

     

    Já mám jenom podobný sběrač, vlastně jsem ho nikdy neviděla zevnitř, ale asi nemá sítko. U mne s listím nemám problém, ale zase se mi drolí tašky a mám v okapech červený písek. Čas od času, když prší, tak v hadičce poštrachám starou jehlicí. Jak moc se zanáší listím, když ho je víc, neodhadnu. Asi by se musela udělat montážní dvířka.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 16.05.2020 17:36
     
    img_20200514_210639.jpg
    Další fotografie:

    Ivčo, 55 cm šířka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 18.05.2020 11:11
     

    Znovu jsem vše přeměřovala.. u mě je fakt problém i těch 50 cm a víc... sad smiley confused smiley Mladej kolem toho tahá skútr, to by mě asi miloval grinning smiley (ještě víc, než teď tongue sticking out smiley ). Takže spíš vymýšlím, kam tu vodu z okapu odvádět... když dám ale hadici z okapu při dešti přímo do trávníku, tak bych taky mohla zařídit mokřady, že grinning smiley grinning smiley .

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 18.05.2020 16:49
     

    A nešlo by ten sud-nádrž postavit třeba o 5 - 10 m dále a od okapu to vést hadicí do sudu (vyspádovat hadici) smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 19.05.2020 08:53
     

    No právě, že tato možnost je bohužel nereálná. Kolem svodů je úzký chodník, který potřebujeme používat, doprostřed zahrady se mi sud dávat nechce a jiná možnost jaksi neexistuje... nevýhoda malých pozemků. sad smiley

    256 napsal(a):

    A nešlo by ten sud-nádrž postavit třeba o 5 - 10 m dále a od okapu to vést hadicí do sudu (vyspádovat hadici) smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.05.2020 12:56
     

    Udělala jsem podrobný průzkum v hobbymarketech a nabízí se ty sběrače spíš do plastových svodů, my máme pozink.. no ale neustávám v hledání.. nádoby už mám koupené, tak to by v tom byl čert, abychom to nějak nezprovoznili smiling smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.05.2020 13:52
     

    Anavi, tady máš kovové [katalog.ambra.cz], je toho více, stačí zadat

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.05.2020 19:41
     
    fb_img_1590241411913.jpg

    Já jsem našla tuto, ale jak z ní dostane voda nevim

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.05.2020 21:13
     

    Dole to oranžové je přípojka na hadici nebo kohoutek

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.05.2020 21:22
     



    256 napsal(a):

    Dole to oranžové je přípojka na hadici nebo kohoutek

    Už to vidím, Anav tato amfora je taky široká?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.