pátek 29. března, 16:22 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 5 z 7
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 15.07.2020 09:00
     

    jj- velmi nápadité grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 25.07.2020 16:02
     

    Tak jsem nakonec objednala čerpadlo už teď. Využiju i při podzimním úklidu, při mytí sudů, květináčů, beden, opláchnutí stěn v kurniku...To je vždy konev, teda několik konví, koště... Vystříkat hadicí bude rychlejší a pohodlnější. A třeba nebudete pršet a ,pomalu začnu vysazovat podzimní zeleninu tak určitě využiju.

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 27.07.2020 08:20
     

    Lado, doufám, že budeš spokojená. Tady stále funguje a vyhovuje.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 04.08.2020 12:15
     

    Koupila jsem velký plastový sud na dešťtovku s kohoutkem na lehčí napouštění do konve. Zatím tu není pro něj upravené místo, stál trochu nakřivo a plný se zvrhnul a hned se na něm udělala prasklina. angry smiley Naštěstí až skoro nahoře, tak v něm většina vody drží. Snad to něčím zalepím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 04.08.2020 13:14
     



    LadaB napsal(a):

    Tak jsem nakonec objednala čerpadlo už teď. Využiju i při podzimním úklidu, při mytí sudů, květináčů, beden, opláchnutí stěn v kurniku...To je vždy konev, teda několik konví, koště... Vystříkat hadicí bude rychlejší a pohodlnější. A třeba nebudete pršet a ,pomalu začnu vysazovat podzimní zeleninu tak určitě využiju.

    ....Lado a které, pochlub se please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 04.08.2020 14:26
     



    SPIKE napsal(a):

    Koupila jsem velký plastový sud na dešťtovku s kohoutkem na lehčí napouštění do konve. Zatím tu není pro něj upravené místo, stál trochu nakřivo a plný se zvrhnul a hned se na něm udělala prasklina. angry smiley Naštěstí až skoro nahoře, tak v něm většina vody drží. Snad to něčím zalepím.

    Na internetu se prodává speciální páska, asi je to něco jako silikonová, a ta drží a dá se s ní lepit i za mokra. Vydrží i tlak

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 04.08.2020 15:25
     



    SPIKE napsal(a):

    Koupila jsem velký plastový sud na dešťtovku s kohoutkem na lehčí napouštění do konve. Zatím tu není pro něj upravené místo, stál trochu nakřivo a plný se zvrhnul a hned se na něm udělala prasklina. angry smiley Naštěstí až skoro nahoře, tak v něm většina vody drží. Snad to něčím zalepím.

    Nám už praskly dva plastové sudy. Zalepili jsme to z obou stran klempířským tmelem a drží to už dva roky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 04.08.2020 22:41
     

    Iviku, to je asi ta z reklamy, kterou jsem párkrát viděla, ale říkala jsem si, že přehánějí (jako v každé reklamě) a že to nejspíš moc nefunguje.

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 05.08.2020 11:24
     

    Věrko, toto vážně funguje

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 08:36
     

    koupila jsem u firmy Landsmann pásku, která lepí i za mokra a drží to. Po čase sice zpuchří,takže jsem odstranila a zalepila znovu. Ale drží to jak helvétská víra smiling smiley.

    SPIKE napsal(a):

    Koupila jsem velký plastový sud na dešťtovku s kohoutkem na lehčí napouštění do konve. Zatím tu není pro něj upravené místo, stál trochu nakřivo a plný se zvrhnul a hned se na něm udělala prasklina. angry smiley Naštěstí až skoro nahoře, tak v něm většina vody drží. Snad to něčím zalepím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 08:38
     

    Ač mám na sudech víka, která pevně přiklápím, včera jsem byla šokovaná, že je z toho líhniště komárů!!! Nějaký tip, jak se jich zbavit. Kdosi na internetu psal, že stačí kapka jaru (když ten sud nemáte v plánu hned vynosit) a tím pádem se změní povrchové napětí vody a komáři se tam neudrží... zkusím otestovat. Ale je jich tam fakt stovky, tak uvítám i jiné typy případně.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 09:29
     

    Slysela jsem o savu...

    Ja mam vika lehce sroubovaci, takze zadni komari thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 10:08
     

    Pokud nestojí sudy na slunku, aby nebyla voda horká, ulovte si někde malou ryku a máte po komárech. Nemusíte ani zakrývat winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 10:43
     

    Předevčírem jsem prvně letos zalévala, sudy plné od dubna, jsou lehce šroubovací ani larva, to jsem ráda, s nádrží je to asi horší.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.08.2020 10:47
     

    Já mám sud přikrytý dřevěným rámem s obyčejnou sítí a není tam jediný komár eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.