čtvrtek 28. března, 10:05 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 20:42
     

    Kordul - mam Gardenu a spokojenost.

    Asi toto:

    [www.cerpadlabezstarosti.cz]

     

    A hadice smrstovaci cerna 30m z Lidlu..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 20:58
     

    A vlastne dalsi vyhoda oproti vyklopnemu - muzes tam dat viko, nelihnou se komari a nepadaji tam necistoty thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 01.06.2020 22:55
     

    Kordulko, mám Gardenu s akumulační baterií takže nemusím ani tahat elektřinu. Cena asi 3500.

    kordula napsal(a):

    Dotaz jaké sudové čerpadlo....

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 02.06.2020 08:10
     

    Dáváme přes sudy síť na okna (tu šedou - déle vydrží), v rozích ji přehnu a prošiji (stačí sešívačkou) provléknu šňůrku a kolem sudu zavážu. Nepadá tam listí a netopí se tam ptáci, mají hnízdo pod okapem a ti mladí tam padali a utopili se. smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 02.06.2020 12:15
     



    Betas napsal(a):

    Kordul - mam Gardenu a spokojenost.

    Asi toto:

    [www.cerpadlabezstarosti.cz]

     

    .Já mám tuto Gardenu alespoň pět let, možná i déle. Slouží spolehlivě, .Ale můj děda ji uklízí po každém vyčerpání vody. Já bych to nedělala, jenže staří pánové jsou na své věci opatrní. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 02.06.2020 12:44
     

    Betas, díky moc smiling smiley. No chlap nevydržel čekat na info (on očekává, že bude tento týden pršet, tak chce hned vyzkoušet funkčnost grinning smiley) a volal, že koupil už něco v Hornbachu, s tím automatickým uzavíráním. Tak snad to bude použitelné taky. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.06.2020 12:47)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 19.06.2020 13:12
     

    [www.zbozi.cz]

     

    tak nakonec máme toto a funguje to skvěle!!! Včera plné tři sudy, tak mám radost, že už je to zrealizované. thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    Teď ještě potřebuji propojit s dalším sudem... snad se to taky dá sehnat... thumbs down Když už, tak už... sice to nebude dizajnově úplně vychytané - ty sudy jak vojáci v řadě winking smiley , ale bude to plnit účel. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.06.2020 13:16)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 09.07.2020 21:53
     

    Regi jak dlouho vydrží baterka? Kolik toho přečerpá či vyzalejvá na jedno nabití? O sudovém Aku čerpadle už uvažuju dlouho, ale nikdo nemá. Neviděla jsem ho v provozu ani nemám od nikoho info. Není nad osobní zkušenost než jen vyčíst. Díky předem.

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 09.07.2020 23:01
     

    Lado, já bych hodnotila vysoce kladně ale co jen já. Hlavně dědek, který to neobjednával a neobjevil a to vždycky prská jako sysel, že je to kravina. Vydrží to, co mám já, Gardena, tak 45minut. Záleží na jaký stupeň se čerpá. Má tři možnosti množství vody. Je to lehké. Nabíjí se asi hodinu.Já s tím zalévala z kubitéru. Půlku si myslím, že najednou vyčerpá a třetí stupeň je i dost velký tlak.

    Pokud má člověk rozestavěné různé nádoby po zahradě, krásně se to přenáší, žádný kabel a hadice taky nemusí být bůh ví jak dlouhá, záleží jak daleko jsou nádoby od záhonů.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 10.07.2020 23:24
     

    Regi díky za info.To je přesně to co jsem si představovala. Koukala jsem co je k mání tak nějak vyloučila nějaké levné s nízkým průtokem vody za minutu. Tu gardenu jsem měla vyhlídnutou na přední příčce. Ale nijak jsem důsledně nepátrala. Není to nic akutního a tím, že jsem fakt nikde neviděla v provozu, jsem měla jen v hlavě, že by se hodilo. Přečerpat dva sudy od studny nebo z pod okapu. Běžně přelejvám kýblem Na vzdálenost 4-5 metrů. Možnost zalejt hadicí ze 2 sudů než konví není k zahození. Zalejvám důkladně tak jednou za 5 dní nijak to teda nehrotim. Délku hadice , abych se všade v pohodě dostala odhaduju tak do 8 metrů, neměřila jsem. Na jaře určitě pořídím tvoje zkušenost mne nakopla ... ještě jednou díky

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 11.07.2020 09:12
     

    Tak to si musím pořádně prohlídnout, viděla jsem to asi v Receptáři, super věcička.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.07.2020 22:16
     
    106925034_3074751465977947_8562085488481164809_n.jpg

    Něco takového sháněla Anavi? grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.07.2020 22:18
     

    grinning smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.07.2020 23:15
     

    grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 15.07.2020 08:34
     

    Šmankote, maminko, ty to vidíš!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.