pátek 29. března, 13:49 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sudy na dešťovou vodu

Datum: 13.05.2020 14:54
 

Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

Díky za případné zkušenosti.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.05.2020 14:54)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 15:45
     

    Ivči mám sudy úzké kulaté 250 l, koupené někde v Dašicích, jsou potravinářské. Na paní číslo mám kdybys chtěla

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sudy na dešťovou vodu

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 17:28
     



    Anavi napsal(a):

    Máte někdo sudy na dešťovku napojené přímo na svod? Potřebuji něco takového realizovat.

    Ráda bych věděla, jaké máte zkušenosti s těmi hadicemi, co se napojují přímo do okapu a jestli nemáte někdo hranatý úzký sud.Potřebuji vedle něj procházet a otvírat vrátka,takže kulatý na 200 l se tam rozhodně nevejde.

    Díky za případné zkušenosti.

    Na svodu mém takovou záklopku,

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 18:12
     

    [exit.srovnanicen.cz] na sud dostane koupit záklopku . máme napojeno kusem svodu do nádrže.když je plná - záklopku je třeba uzavřít .až nebude pršet vyfotím .

    edit - v odkaze je kulatý sud , ale je tam i hranatý .

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (13.05.2020 18:19)
     
  • Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 20:50
     

    Kájo, vyfoť tu záklopku. My máme tyto sudy, jak kulaté, tak hranaté, dokonce jeden na 3hl..Já si tu záklopku nedovedu představit, Už se těším, jak budu dědu otravovat. Kdyby se dalo nachytat více vody, určitě bychom ještě nějakou kačku rádi investovali, já tedy určitě. grinning smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 20:54
     

    Také řešíme dešťovku. Manžel shání takovou tu plastovou ctvercovou krychli. Nemáte prosím někdo tip, kde levně sehnat?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 13.05.2020 21:24
     
    okap-vyklopna-klapka-svodu-120-mm-pozink-pz-.jpg

    Tak asi takhle, mají různé průměry podle roury

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (14.05.2020 08:41)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 06:54
     

    jo - to je ono . v potřebné výši se svod uřeže a nasune kus se záklopkou . dále se dá opět svod.vypadá to složitě, ale není . pak se ta záklopka buď otevře - nebo zavře a svod funguje jako dřív . je třeba zjistit ten průměr . my koupili v Hornbachu -

    nádobu tisíc litrů nám dovezl ze´ták už před pár lety. kde ji sehnal nevím .ale na internetu jsou k objednání . jsou dost drahé , ale ono se to časem vyplatí . taky nám pod ni dovezl stojan aby neležela na zemi . má totiž výpustný kohout . někdo si tam u něho -Kovovýroba dal vyrobit apak nevyzvedl. slouží výborně. nahoře je taky otvor asi 25cm v průměru .tam máme strčené čerpadlu shadicí . takže zapnu do zásuvky za dveřmi a pohodlně zalévám .

    na druhé starně domu máme 200l nový plast. sud pod okapem od kůlny. tam mi teda chybí to čerpadlo . měla bych ho dokoupit .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (14.05.2020 06:56)
     
  • Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 07:57
     

    Máme kubitéry 4. Kupovali jsme je v nedalekém bazaru se stavebninami. Tam se dají občas koupit za docela rozumné peníze. Bylo to kolem tisícovky tuším. A abych stále netahala kabely s elektrikou k nádržím, koupili jsme čerpadlo s baterií. Funguje velice dobře. V místě, kde je prostor je ještě udělaný přepad z kubitéru do sudu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 08:25
     
    dscn5521.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem vylezla s foťákem - nic hezkého , ještě není kubiter po zimě očištěný . ale tu záklopku jsem vyfotila - od ní asi dva metry horem se připojuje kus svodu do kubiteru . jak je plný , tak se vytáhne a leží nahoře zapomněla jsem - otvory jsou nahoře dva. jeden je vyřezaný právě na ten svod. jen se nasazuje -vyfotila jsem i stojan , ale stejně dobře by posloužila paleta.

    na poslední fotce je situace vcelku za tím rohem je svod a na něj se nasazuje ten další - co přes něj teče voda do nádrže.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 09:17
     

    Holky, díky za reakce. flower smiley

    Jelikož mám opravdu málo prostoru, zamlouval by se mi sud co nejužší, ale zase je samo na menší objem, tento pouze na 100 l:

    [shop.innovagarden.cz].

    Na 200 l existuje hranatý, ale včera jsem měřila, že je nahoře široký 60 cm, a to už bychom měli hodně omezený průchod sad smiley

    [www.kukacka.cz]

    Koukala jsem na ten výkop na svod... může to být stále vyklopené a mít pod tím sud, ne? Nebo má nějaký smysl to zavírat? A když je sud plný, tak logicky začne přetékat, že?

    Mě zaujalo něco takového, ale možná to nesebere tolik vody:

    [www.youtube.com]

    Zase, když je to přeplněné, tak to automaticky jde svodem a neleje voda kolem sudu.

    Finančně to jsou teda všechno pecky, ale v zájmu chytání vody... když vidím, kolik nachytám vody jen ze zahradního domku, tak mi je líto, aby voda z celé střechy na baráku letěla do kanálu. confused smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (14.05.2020 09:26)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 09:52
     

    Anavi, tak tohle se mi taky hodí.

    Budeme pouštět dešťovou vodu do jímky, až tu dodělají právě rozrýpanou kanalizaci. Potom můžeme využívat jímku na dešťovou vodu. Zatím se šiknou sudy, tedy asi i později. Dá se nabrat měkká voda na malé zalití nebo na pokojovky. Pa by se to snadno přepnulo, aby to šlo do jímky. A taky když bude jímka plná, bude lepší pouštět vodu po zahradě nebo po dvorku, než nechat přtékat jímku.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 12:27
     

    já to zavírám , až když je sud plný, aby nám voda přetékající ze sudu nepodmáčela chatu, ale to hrozí málokdy

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 13:14
     

    Ivčo, nemůžu si to pustit, jsem v práci. Mám tohle [www.plastovenadrze.com]

    Je to skvělé, na zimu zavírám, při tom vyčistím.

    Nádrž jsem zdědila, je evidentně z výrobny septiků, kvádr, doma vyfotím.

    Výklopný existuje ve variantě s plovákem na konci výklopné části. Hladina v plném sudu to nazvedne a proud vody zavře.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (14.05.2020 13:16)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sudy na dešťovou vodu

    Datum: 14.05.2020 13:21
     

    Díky za tip, na to jsem taky koukala... musím se vyptat někde v Obi nebo Hornbachu, poměřit můj svod a uvidíme. thumbs down Díky všem flower smiley

     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.