čtvrtek 28. března, 14:59 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: estettka
Status: nováček

Střídavá výchova - manžel chce já ne!

Datum: 01.10.2012 23:55
 

Prosím o radu. Před nedávnem jsme se s manželem dohodli na rozvodu. Brali jsme se "z musu", byla jsem těhotná.

Ani jsme se vlastně pořádně neznali a pak se ukázalo, že to dohromady nepůjde. Máme spolu šestiletou dcerku,

se kterou má moc hezký vztah. Teď přišel s tím, že by se chtěl domluvit na střídavé výchově, vždy jeden týden já a druhý on.

Vím, že na to má právo, ale tohle já nepřežiju! Odstěhoval se do jiného města, vždyť Anička zde má kamarády a školu,

také kroužky, všechny věci... Co budu dělat sama bez ní? Můžu na toto nepřistoupit?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 02.10.2012 07:09
     

    Spíš bych si kladla otázku, zda je můj muž schopný se o dceru postarat, a ne, co budu bez ní dělat. A taky, jestli to tak bude chtít ona. Pokud zachováte dobré vztahy mezi sebou, mohlo by to být pro tebe dobré v tom, že nebudeš stále v péči o dceru sama. Třebas vám to tak bude fungovat a místo dvou přetížených a otrávených rodičů spolu, bude mít každého zvlášť natěšeného z její přítomnosti.

    Hodně štěstí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 02.10.2012 07:40
     

    Estettko, Majka ti to napsala dobře. Hlavně se nenech vtáhnout do bojů, tím bys dceři ubližovala nejvíc. Ono se pak úplně zapomene, že na počátku byl zájem o blaho dítěte a už se jen bojuje a dítě trpí.

    V tvém případě si myslím, že prosazení střídavé péče nebude snadné, neboť podmínkou tuším právě je, aby dítě neměnilo školu a přátele. Nevím, jak daleko se tvůj ex odstěhoval, jestli by bylo reálné, aby dceru vozil do její školy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 02.10.2012 14:31
     

    Při střídavé péči musí být zachováno, aby dítě mohlo docházet do stejné školy, kroužků a tak. Pokud je daleko, tak mu zřejmě soud na střídavou péči nepřistoupí.Myslím, že se bere také ohled na zájem dítěte. Jestliže ho dcera vídat chce, mají spolu hezký vztah a chyběl by jí, bylo by tak trochu zvěrstvo tyhle vazby zpřetrhat. V tomto holt musí jít zájmy nás, rodičů, stranou a měli bychom přihlédnout k tomu, co je dobré pro naše dítě. Kamarádky si může najít i v novém bydlišti, děti jsou na tohle naštěstí "rychlé", nemají žádné předsudky, zkamarádí se většinou snadněji, než dospělý člověk. Kdyby nechtěla, měl by naopak být rozumný partner a nenutit ji, dát tomu čas. Přeji hodně štěstí, pevné nervy a zdravý rozum na obou stranách flower smiley a hlavně - pokud možno spokojenou dceru!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (02.10.2012 15:56)
     
  • Status:

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 10.04.2013 15:31
     

    Estettko, já jsem se rozváděla v r. 1990, tenkrát tuším ani pojem střídavá péče neexistoval, všechny děti šly automaticky do výchovy matky, asi až na vyjímky. S bývalým manželem jsme děti soudem ani vyřešené neměli, jezdily k němu pravidelně i nad rámec běžných zvyků. Tchýně s tchánem si je brávali v létě na 14 na hory. Děti si to užily, já jsem si odpočinula a spokojenost byla na obou stranách. Jednou je to otec tvé dcery a má na ní právo a pokud je schopen se o ní postarat, proč né. Pokud si jí chceš za každou cenu "uzmout" jenom pro sebe, dá se to taky pochopit, ale ke svému tátovi si dříve nebo později cestu najde, jak se říká, zakázané ovoce nejlíp chutná sad smiley Nejhorší je vyřizovat si účty přes děti.

    Slušné vztahy jsme si zachovali, dcery mají s otcem hezký vztah a navševují se pravidelně a my jsme byli schopní v přátelské atmoféře absolvovat např. svatbu starší dcery i se svými současnými partnery. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil budulinkova (10.04.2013 15:34)
     
  • Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 10.04.2013 18:21
     

    Budu, super, kdyby takto uvažovaly i jiné matky smiling smileyMáš pravdu, dopadaly by ty děti určitě líp thumbs down

     
  • Status:

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 10.04.2013 20:17
     

    Určitě to nelze paušalizovat, je to případ od případu, ale proč upírat tatínkovi starost, jen ať se snaží, ať ukáže, co v něm je thumbs down Má zkušenost s tím, starat se o dceru celý týden sám?

     
  • Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 21.04.2015 17:40
     

    Dominikat, nemyslíš, že už to mají určitě vyřešené? Proč vytahuješ t=mata, která jsou už mrtvá, vyřešená. Dej si pohov angry smiley

     
  • Autor: Deniska.85
    Status: nováček

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 25.03.2020 19:35
     

    Rozhodně zkuste se obrátit na právníky a zjistit jak se můžete toho vyhnout. Já jsem řešila péči u advokátu

    cikr.cz/sluzby/rodinne-pravo/

     
  • Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 24.07.2020 13:25
     

    Hmm po sedmi letech , to je rada jak víno

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Střídavá výchova - manžel chce já ne!

    Datum: 24.07.2020 13:45
     

    Já už to nahlásila smiling smiley.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.